Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

Mullah

Fuerteventura

Recommended Posts

wojtek71
11 godzin temu, pioter napisał:

Dlatego napisałem, że ja sobie nie wyobrażam.

:ok:

pioter
Dnia 6.02.2020 o 03:34, fizio napisał:

Dzięki

Jeśli chcesz poznać miejsca wg mnie warte odwiedzenia na Fuercie, to tu jest lista na mapach wujka Gugla: https://goo.gl/maps/2csxK41L4kDWGdHp7

• Like 1

Bartek000

Razem z żoną byliśmy na Fuercie w 2019 r., w naszej podróży poślubnej. To fantastyczne miejsce, jedno z najlepszych, w jakich byłem. To tam w pełni odkryliśmy plażowy naturyzm. Wcześnie próbowaliśmy na plażach nieopodal Dubrownika, ale nie da się tego porównać. Również ze względu na nasze nastawienie - byliśmy po prostu bardziej zawstydzeni, a i okoliczności nie były do końca sprzyjające. Będąc na Fuerteventurze zatrzymaliśmy się na południu wyspy, nieco na zachód od Moro Jable. Cudowne piaszczyste plaże, ocean i klimat nie do podrobienia :). I oczywiście ta wolność. To prawda, że można spacerować plażą zupełnie nago przez kilka kilometrów. Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie. Bardzo pasowały nam kamienne kręgi, dzięki którym można było poczuć nieco więcej prywatności na plaży. Z pewnością to nie był nasz ostatni raz w tym miejscu. Bardzo polecam.

ka&ma

Opisywałem tu już chyba te kręgi jak i spacery od Morro Jable w kierunku Esquinzo i odwrotnie. Jak kiedyś wrócicie na Fuertę to obowiązkowo zaliczyć plażę Cofete (moim zdaniem najładniejsza dzika plaża na świecie) Cała Fuerta to jedna wielka plaża nudystów. :D

Bartek000
Posted (edited)

Zgadzam się i tak też postrzegam tę wyspę. Swoboda, która tam panuje jest niewiarygodna, a panujący luz w tym temacie niepowtarzalny. Drugie miejsce , w którym spędziłem więcej czasu na naturystycznych plażach, to oczywiście Chorwacja, ale uważam, że mimo absolutnej sympatii do tego miejsca, nie da się ich porównać.

Ja właśnie spędzałem czas nieco na wschód od Esquinzo, ale oczywiście nie tylko. Chodziłem stamtąd w stronę Sotavento :D . Na Cofete oczywiście byłem. (Swoją drogą dojechałem tam zupełnie zwykłym samochodem, bez żadnych problemów.) To rzeczywiście niesamowity widok. Pozwala przybrać nieco bardziej kosmiczną perspektywy na Ziemię. :)

P.S.

Zatrzymałem się na wschód od Moro Jable - wyjaśniam pomyłkę z poprzedniego posta :)

Edited by Bartek000

Para_krk

Podsumowując chyba cała plaża od Morro Jable do Jandia-Sotavento to bardziej N. Wydaje mi się że zależy to też od pory dnia/ pory roku. Wieczorami bardzo dużo par spacerowało w stroju organizacyjny :) Polecam hotel w Jandia - Club Jandia Priness - dostępne w TUI - posiada cześć naturystyczną z małym basenem.

Ktoś poleca jeszcze jakieś hotele w tej okolicy i dostępne w Tui ? 

Panna

Stroje N raczej nie dominują. Natomiast swoboda jest bezsprzecznie duża. Za to też kocham Fuertę. Byłem trzy razy na Fuercie, na północy, środku, wyspy i właśnie w Esquinzo w tym hotelu. Jest naprawdę dobry. Ciekawostka, że ma jeszcze drugą strefę, nienaturystyczną. Kupiliśmy wycieczką w biurze podróży parę miesięcy wcześniej i polecieliśmy. Po wylądowaniu skierowano nas do busa. Nie autokaru jak wszystkich. Byliśmy jedynymi pasażerami. W hotelu otrzymaliśmy klucze i tylko lekko się zdziwiłem, że jeszcze musimy przechodzić przez jakieś dodatkowe drzwi na kartę. Generalnie wszystko było ok. Tylko nie pasowały mi te drzwi oraz inne drzwi otwierane na kartę i parę innych rzeczy. Drugiego lub trzeciego dnia zauważyłem, że przy naszym hotelowym basenie w barze za oryginalne nie miejscowe drinki i piwo nikt nie płaci. Poprosiłem to samo i też nikt nie chciał ode mnie za Heinekena dodatkowych pieniędzy. Do nas nikt z zewnątrz nie przychodził ani na basen nasz cieplejszy basen, gym club z trenerkami, mamy do obiadu muzykę na żywo. A wino przynoszą w butelkach, certyfikowane DOCG, otwierają, pytają czy smakuje i odkładają do kubełka z lodem. I na głównej stołówce nie było churrosów -to tak jakby w Polsce na weselu nie było wódki. Zresztą w tej części Polaków też prawie nie było. Wtedy zaczęło mi się przypominać, że istniała możliwość zakupu dodatkowej opcji, z której skorzystaliśmy i zapomnieliśmy o tym. Pod rozwagę, ale ja następnym razem, chyba bym skorzystał z tej części. Również z względu na panujący tam spokój. Natomiast rok temu mieszkaliśmy w R2 Bahia Playa w Tarajalejo. Autobusem dojeżdżaliśmy do Esquinzo. Hotel dobry. Tylko dla dorosłych co nie znaczy, że można poruszać się po nim nago. Nikt, gdy my byliśmy nie opalał się nawet toples. Przynajmniej ja nie widziałem. Sporo Polaków. Na końcu deptaku można było zająć kamienne iglo albo odosobnione miejsce. Generalnie bardzo mało ludzi korzystało z plaży. Miejscowość spokojna, prawie bez hoteli. Kilka kamperów blisko plaży. Tak było przed pandemią.

Bartek000

Ja akurat byłem z Itaką w F-a Princess, czyli tuż obok. Bardzo fajny hotel. Polecam. Co do plaży, to na tej ulokowanej bezpośrednio przy hotelu nagości raczej nie było widać. Parę osób leżało w kręgach przy samej wodzie, idąc w stronę zachodnią. Dlatego chodziliśmy trochę dalej. Na zachód rzadziej - w okolice hotelu tui magic life. Częściej na wschód na plaże pod SBH Club i to miejsce pokochaliśmy. Mieliśmy "swój krąg" i w nim urzędowaliśmy. To był mój w pełni publiczny pierwszy raz :D. Właściwie zorientowaliśmy się, o co chodzi w tym miejscu, dopiero gdy przybyło trochę ludzi. Dodam, że nie planowałem naturystycznych wakacji (nawet pobyt na Fuerteventurze był trochę przypadkowy). Po prostu uznałem to za fantastyczną formę plażowania i się przyłączyliśmy :D. Dlatego zawsze będę wspominał te plaże z dużym sentymentem i bardzo się cieszę, że tam trafiłem.

Wydaje mi się, że to przypływy i odpływy w głównej mierze sterują plażowymi szlakami komunikacyjnymi. Czasami zupełnie nas odcinało od strony zachodniej.

Czy ta sekcja naturystyczna w hotelu jeszcze istnieje? Wydawało mi się, że już jej nie ma, ale być może to w jakimś innym hotelu.

ka&ma
Dnia 16.04.2021 o 18:00, Panna napisał:

właśnie w Esquinzo w tym hotelu. Jest naprawdę dobry. Ciekawostka, że ma jeszcze drugą strefę, nienaturystyczną

Możesz to rozwinąć bo wynika, że Club Jandia Princess wg Ciebie to hotel naturystyczny.

Qumpel

Corallejo - tam właściwie na całej długości mieszanina tekstylnych i N.

Sprawdzone tydzień temu ;-)

piotrola
Dnia 19.04.2021 o 11:27, ka&ma napisał:

Możesz to rozwinąć bo wynika, że Club Jandia Princess wg Ciebie to hotel naturystyczny.

Byliśmy w tym hotelu w 2019 w maju. Było super, piękna pogoda. Sam hotel Club Jandia Princess nie jest hotelem naturystycznym tylko ma wydzielony taras dla naturystów. Jest tam około 100 leżaków, prysznic, basen, mały samoobsługowy barek. Soki i pepsi były z dystrybutora a alkohole z butelek. Były plastikowe kubki zamiast szklanych. Były też różne ciastka i słodycze. Przy wejściu na ten taras były 2 sauny suche. Taras był osłonięty od wiatru więc było inaczej niż na plaży, bo tam wiało. Myśmy się opalali w kamiennych kręgach na plaży nad oceanem , a niekiedy na tarasie dla naturystów. był to wspaniały urlop. Gdyby ktoś chciał, to mogę wysłać zdjęcia z tego tarasu i kamiennych kręgów. Pozdrawiamy z Poznania

ka&ma

Wiem bo byłem w tym hotelu, ale tu zostało napisane, że ma część nienaturystyczną, więc wynika jak by cały był naturystyczny a jest właśnie tak jak piszesz, ma wydzielony kawałek gdzie można nago się opalać.