Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

początkujący1994

Gdańsk Morena - ustronne miejsce

Rekomendowane posty

początkujący1994

Witam,

orientuje się tu ktoś z forumowiczów czy gdzieś w okolicy Gdańskiej moreny jest jakieś fajne ustronne miejsce (np. polanka) nie uczęszczana przez ludzi na której można się poopalać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fizio

Takie miejsca każdy sam dla siebie wyszukuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fizio
Napisano (edytowane)

Aby nie być gołosłownym, to jedno z "moich" miejsc blisko wiochy, w której przyszło mi mieszkać, zamieszczone na końcu wątku:

IMG_20180507_162347_HDR.jpg

Trochę trzeba się naszukać, aby znaleźć coś odpowiedniego. Nad jednym z jezior znalazłem też fajną platformę przy brzegu, który ma zbyt duże pochylenie na poleżenie. Jeśli nie ma wędkarzy, to można się opalać, ale dojazd tylko autem i jeszcze dojście pieszo ponad 1 km.

IMG_20180415_144424.jpg

Edytowane przez fizio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Devan
2 godziny temu, fizio napisał:

dojazd tylko autem

A rowerem "nie nada"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fizio

Można, jazda po drodze woj. 598 szer 6,0 m pobocza szer. 0,5 m (kiedyś zwiększono szer. jezdni kosztem zmniejszenia szer. poboczy)  dość mocno uczęszczanej  podczas weekendów. Gdyby ktoś był zainteresowany, to są współrzędne Google: 53.6503678, 20.6334035, ładnie widać na fotce satelitarnej. Kolega wędkujący podrzucił mi ten namiar. Byłem, widziałem, ale jeszcze nie korzystałem. Dalej na południe tego jeziora jest chyba jeszcze jedno miejsce z dostępem do wody, ale tam nie byłem.

Tu są współrzędne pierwszego miejsca, o którym wcześniej wspomniałem: 53.7493553, 20.4189417. A tu jeszcze dwa inne "moje" miejsca:

53.7362360, 20.4427390 spory hałas z pobliskiej dk51, rzadko można kogokolwiek spotkać, ale kiedyś para prowadzała nieosiodłanego młodego konia po tej łące,

53.7003959, 20.5098613 tu czasami można odczuć nadmiar hałasu wytwarzanego przez miłośników motocykli terenowych - mogliby zmienić hobby na rowery terenowe. Na pobliskim jeziorze Kielarskim nie ma żadnego dostępu do wody poza 2-3 wędkarskimi.

Niestety, znalezienie dyskretnych miejsc do opalania z dostępem do wody jest raczej niemożliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szampus

Spróbuj w okolicach nadajnika. Nie jest to nieuczęszczana okolica, ale są miejsca osłonięte, łąki z wysoką trawą, gdzie nikt nie zagląda. Masz jeszcze lasy oliwskie, gdzie można spędzić pół dnia nie spotykając nikogo. A w ogóle to zapraszam na pas nadmorski ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach