Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

Sign in to follow this  
tgniw

Czy Aquapark Fala Upadnie?

Recommended Posts

tgniw

Niniejszy post jest nawiazaniem do artykulu opublikowanego na stronach lodzkiego wydania Gazety Wyborczej: http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,61483...i_upadlosc.html

Jeśli łódzki aquapark "Fala" nie dostanie dofinansowania od miasta, 31 stycznia ogłosi upadłość - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

Udziałowcami spółki Aqua Park Łódź jest słoweńska firma Makro 5 i miasto (partnerstwo publiczno-prywatne). Słoweńcy wybudowali aquapark, a miasto wniosło aportem ziemię, na której stoi obiekt. Teraz miasto ma 17 proc. udziałów i - praktycznie - żadnych możliwości decydowania o spółce. "Fala", która ma kłopoty finansowe zwróciła się do miasta, czyli wspólnika, o zwiększenie kapitału o 4 mln zł. Za nie chcieliby dokończyć inwestycje, m.in. wybudować parkingi i uruchomić rozpoczętą już wysoką zjeżdżalnię oraz spłacić 12 podwykonawców.

Na ostatniej sesji w 2008 r. radni zdecydowali, by nie dawać pieniędzy spółce. Słoweńcy znaleźli się w kłopocie, bo żaden bank nie udzieli im kredytu. Władze miasta jeszcze raz w tym miesiącu spróbują wprowadzić punkt o dofinansowaniu "Fali" do porządku obrad rady miejskiej. Jeśli i tym razem radni odmówią przyznania 4 mln zł, spółka jest zdecydowana ogłosić upadłość.

Radni PO i Lewicy nie zamierzają dofinansowywać spółki, która - ich zadniem - jest źle zarządzana. Chcieliby natomiast, by miasto przejęło ponad połowę udziałów i zarządzało aquaparkiem. Według naszych informacji miasto musiałoby na to znaleźć w budżecie co najmniej 20 mln zł.

Teraz pytanie do Pana Piotra. Czy mozemy jakos pomoc? Mam na mysli np. mozliwosc zlozenia petycji do wladz miasta Lodzi aby te znalazly jakies sposob na rozwiazanie tego problemu.

Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze to moze byc kwestia rozgrywek politycznych i proba przejecia FALI przez miasto lub inny podmiot i jezeli faktycznie tak jest to na niewiele nasza petycja sie zda. Mozliwe tez, ze nie pozwalaja na to przepisy prawa. Ale jezeli jest cien szansy aby zlozona do wladz miasta petycja uratuje FALE, to trzeba ja napisac, zebrac podpisy i zlozyc.

Ponawiam wiec pytanie do Pana Piotra - Czy i jak mozemy Panstwu pomoc?

Uprzejmie prosze o odpowiedz

Pozdrawiam

summer.time.77

chcialbym sie mylic ale jesli do wladz miasta wplynie petycja nawet 300 golasow z prosba o wsparcie fali bo lubimy sobie tam pogolasowac to raczej to nie pomoze ...

no nie wiem ...

nie ma sie co martwic

nawet jak upadnie to tak naprawde zmieni sie jedynie wlasciciel i tyle. przeciez nie wysadza tego w powietrze, zagrabia i posadza kolorowe kwiatki ;)

obsluga tez zostanie ta sama no bo po co nowych szukac a pozmieniaja sie pewnie jedynie Ci najwyzej :D

najwyzej bedzie trzeba od poczatku torowac sobie droge do Nocy Naturystow ktora coraz bardziej sie rozkreca :rolleyes:

Edited by summer.time.77

kasia&andrzej

Ze strony radnych to wygląda na rozgrywki polityczne, i chyba lepiej żeby miasto za dużo do gadania nie miało bo chyba większości z PISdowatej parti się strefa sałn nie podoba w obecnej formie.W ekspresiaku pisało w formie ciekawostki że jakaś radna sobie kpiła żeby jeszcze sylwestra toples zrobili.

grommit

Zdaje się, że pomagamy pojawiając się na nocy naturystów, które - jeśli się nie mylę - nie jest imprezą charytatywną. Ale aquaparku dla samych naturystów w Polsce na razie nie da się zrobić, więc od naszych apeli znacznie będzie głosowanie tekstylnej więkoszyści. Oczywiście - głosowanie portfelami.

Wypowiedź kasia&andrzej to raczej smutny przykład agresji i wulgarności, która i naturystom nie jest - niestety - obca. Przykro czytać :rolleyes:

Adam

Myślę, ze najbardziej pożądana formą pomocy jest wykupowanie biletów basenowo-saunowych we wszelakiej postaci i przy każdej nadarzającej sie okazji. Poza tym robienie dobrego "piaru" :rolleyes: , co we wszelkich możliwych miejscach w sieci robimy. Aha, jak najdalej od wtrącania się w politykę i wewnętrzne sprawy Fali. To moje zdanie.

MiB
Ze strony radnych to wygląda na rozgrywki polityczne, i chyba lepiej żeby miasto za dużo do gadania nie miało bo chyba większości z PISdowatej parti się strefa sałn nie podoba w obecnej formie.W ekspresiaku pisało w formie ciekawostki że jakaś radna sobie kpiła żeby jeszcze sylwestra toples zrobili.

Tak naprawdę, to PO głosowało przeciw dofinansowaniu Fali. Ale zastanawia mnie fakt skąd u Was tyle agresji? Nie odpowiadajcie... Chcecie pomóc, chodżcie na Falę.

diego6

Wiesz... osobiście chodziłbym na Falę co sobotę, ale...

...ale mam za daleko

Dlatego też ja i inne nagusy poza patrzeniem na problem z perspektywy swoich miast, chcieli by przysłużyć się inaczej, stąd pytanie o ew. petycję, którego nie uważam za głupie...

Ważne, że Fala wie, że pomóc chcemy i jeśli będą naszej pomocy potrzebować - myślę, że nie zawahają się nas o nią poprosić...

grommit
Dlatego też ja i inne nagusy poza patrzeniem na problem z perspektywy swoich miast, chcieli by przysłużyć się inaczej, stąd pytanie o ew. petycję, którego nie uważam za głupie...

Problem, że petycją i podpisami pod nią nie da się zapłacić ludziom pensji, a dostawcom za wodę, prąd, itd. Jeśli sprawa ma charakter polityczny, petycją można coś ugrać. Jeśli sprawa ma charakter ekonomiczny (a na to wygląda) można zadziałać czynnikami ekonomicznymi, czyli zwiększyć przychody albo obniżyć koszty. W tym pierwszym przypadku realnie zadziałać mogą łodzianie, odwiedzając Aquapark i zostawiając w jego kasie swoje ciężko zarobione pieniądze. W tym drugim przypadku - zadziałać może zarząd dokonując niezbędnych analiz i restrukturyzacji, my petycjami możemy zrobić niewiele albo nic.

Edited by grommit

summer.time.77
... realnie zadziałać mogą łodzianie, odwiedzając Aquapark i zostawiając w jego kasie swoje ciężko zarobione pieniądze...

jako ze wiekszosci Lodzian ta sprawa nie interesuje odkladam ten wariant miedzy bajki

Nie podoba im sie zwlaszacza cennik, sposob zarzadzania i ogolnie to co stanie z Fala maja w nosie

poczatkowe, minimum 3 godzinne bilety to nie byl moim zdaniem najszczesliwszy pomysl choc ekonomia moze i co innego pokazuje

sprawe kryzysu na Fali wiaza rowniez ze swoimi wlodarzami a przede wszystkim prezydentem, ktory z niejednego juz zaslynal ...

tyle lat Fali nie bylo i jakos zycie sie toczylo, jak znow nie bedzie to tez sie nic nie stanie - to najczestsza czytana opinia na jaka napotykam na innych forach ...

ja jestem jednak mysli ze jak upadnie to i tak ponownie powstanie bo przecioez takiego majatku i inwestycji nie mozna zmarnowac :rolleyes:

tgniw
Wiesz... osobiście chodziłbym na Falę co sobotę, ale...

...ale mam za daleko

Ważne, że Fala wie, że pomóc chcemy i jeśli będą naszej pomocy potrzebować - myślę, że nie zawahają się nas o nią poprosić...

No wlasnie! Jezeli jest to sprawa ekonomiczna to zadna petycja nic nie pomoze. Ale jezeli sprawa polityczna to tylko w ten sposob mozemy sprobowac pomoc. I jesli istnieje taka potrzeba to jestem pewien, ze Aquapark FALA moze na wielu z nas liczyc.

kasia&andrzej

My na ile możemy to chodzimy.

Zero agresji tą nazwę to pewien polityk tak formułuje.

Pozdrawiam

Andrzej

Seler

Z tym zarządzaniem chyba jest coś na rzeczy skoro na innym łódzkim basenie (mniejszym przynajmniej o połowę) zawsze jest pełno ludzi.

Daleki jestem od ocen bo nie znam wyników finansowych, ani celów obecnego kierownictwa, ale przyznacie ze to zastanawiające.

solek

Prawda jest też taka, że Fala oferuje za mało atrakcji dla dzieci i młodzieży. Córcię mam małą to jeszcze jakoś ujdzie - ale syn jest już nastolatkiem i te zjeżdżalnie nie sprawiają mu radochy :unsure: (mnie zresztą też). Sauny są świetne - ale to rozrywka dla dorosłych.

Podsumowując:

-mało ludzi bo mało atrakcji,

-mało atrakcji bo mało ludzi (kasy z biletów)

i kółko się zamyka.

johan

Ze znajomymi na saunę jadę do 'wodnego świata'

-oni nie widzą różnicy w saunie w kostiumie lub bez.

po drugie 6zl za godzinę sauna+basen (Studencka kieszeń)

Samemu wyskoczę do fali na saunę ale to jest rzadkość (studencka kieszeń)

18zl za 3h a 55 za 3h to jest jednak DUŻA różnica

uważam, że fala jest naprawdę świetnym kompleksem jednak powiedziałbym 'ekskluzywnym'

wydaję mi się, że chodzi się tam od święta np. urodziny dziecka...

przemek63

Jakaś totalna bzdura.Komuś zależy na przejęciu tego obiektu.Byłem w Słoweni jest tam mnóstwo tego typu obiektów i jeszcze lepszych i żaden nie ma kłopotów.Po prostu pachnie skandalem.