Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

Sign in to follow this  
MiB

Fala -zapowiedzi Zmian

Recommended Posts

MiB

Jakiś czas temu, dane mi było uczestniczyć, wraz z dwiema innymi osobami z Forum NNS (Adamem i Maćkiem "Bywalcem") - w spotkaniu, z Prezesem "Fali".

Na spotkaniu tym poruszyliśmy kwestie:

- płatności za wejście na "Falę" - nadchodzą kolejne zmiany w tej dziedzinie... min. bilety minutowe, szczegóły już niedługo poda "Fala".

- kolejnych edycji "Nocy Naturystów" i wpisania ich w "grafik" imprez na "Fali"

- nowej inicjatywy - "Nocy Saunowych" - trwających od 22-2 w nocy, wzorem "Nemo", ciekawe czy będzie zainteresowanie na tego typu imprezę?

- dodatkowych atrakcji np. aquazorbingu

- nowych funkcjonalności strony www (np. forum)

Ogólnie spotkanie było udane, czekamy na następne, proszę żeby Maciek i Adam dodali tu swoje spostrzeżenia. Zachęcam, do pytań i komentarzy

pozdrawiam

Adam
Jakiś czas temu, dane mi było uczestniczyć, wraz z dwiema innymi osobami z Forum NNS (Adamem i Maćkiem "Bywalcem") - w spotkaniu, z Prezesem "Fali".

No i tak niechcący została zdekonspirowana GTW :lol:

Na spotkaniu tym poruszyliśmy kwestie:

- płatności za wejście na "Falę" - nadchodzą kolejne zmiany w tej dziedzinie... min. bilety minutowe, szczegóły już niedługo poda "Fala".

Sugerowaliśmy promowanie stałych klientów oraz wprowadzenie cennika przyjaznego dla osób wyłacznie saunujacych - gdyż obecny czasem jest tańszy dla klientów basenowych, z dopłatą do sauny niż tylko saunujacych, np. w dni powszednie przy wejściu przed godz. 15.00.

Ku naszej rozpaczy otrzymaliśmy informację, że wejście na sauny ma byc rozliczane "minutowo" - czytaj: pielgrzymki "ciekawskich" i utrata charakteru saun jako oazy spokoju i wypoczynku.

Ten pomysł staraliśmy się wszelkimi sposobami wyperswadować, sugerując, że minimalnym czasem pobytu na saunie powinna być 1 godzina, a w zasadzie to nie powinno się chodzic na sauny na czas krótszy niz 2 godziny. Ponadto wnioskowaliśmy o preferencje przy dłuższych pobytach saunowych, sugerując maksymalną cenę za dzień saunowania na 50 zł, bez względu na dzień tygodnia.

- nowej inicjatywy - "Nocy Saunowych" - trwających od 22-2 w nocy, wzorem "Nemo", ciekawe czy będzie zainteresowanie na tego typu imprezę?

-

Zasugerowałem ogranizację cyklicznych imprez typu "noc saunowa" z rozszerzeniem na te imprezy strefy saun na fragment hali basenowej (basen pływacki oraz 3 sąsiadujące z nim jaccuzi). Prezes zaskoczył nas, że... możemy sobie sami coś takiego zorganizować, a on wynajmie interesujące nas fragmenty obiektu, po godzinach normalnego czasu otwarcia, czyli np. od 22.00 do 02.00. Ma skalkulować cenę najmu, szczegóły podam po otrzymaniu odpowiedzi w tym temacie.

- dodatkowych atrakcji np. aquazorbingu

-

Tutaj są problemy z awaryjnoscią sprzętu taniego oraz kosmicznymi cenami sprzętu lepszej jakości. Jak będę w Czechach, to może uda się dowiedzieć o zasady wynajmu tego sprzętu w czeskich aquaparkach. Zabawa jest fajna, atrakcyjna dla uczestniczących i ogladających, więc warto się nieco zainteresować.

- nowych funkcjonalności strony www (np. forum)

Wyraziliśmy krytyczne uwagi odnośnie funkcjonowania strony www Fali. Pytaliśmy o przyczyny usunięcia linki z blogiem Piotra. Otrzymaliśmy odpowiedź, że strony nie osiągnęły porozumienia odnośnie warunków finansowych prowadzenia bloga Fali. Na nasze sugestie o potrzebie lepszego funkcjonowania stronki padło zapewnienie, że na stronce Fali będzie własne Forum, co pozwoli na jej interaktywność.

Ogólnie spotkanie było udane, czekamy na następne, proszę żeby Maciek i Adam dodali tu swoje spostrzeżenia.

Po efektach je ocenimy ;)

Też odpowiem na pytania szczegółowe, o ile nie było zastrzeżeń, że informacje są poufne.

Pozdrawiam.

Edited by Adam

Szyp

Panowie jakie układy macie :ph34r:

Czy aby Noce Naturystów nie zmierzają w tym kierunku ze to osoby trzecie będą je organizować ? a nie Fala jak dotychczas ?

Fajnie że Wam się udało z prezesem pogadać, ja początkowo byłem sceptyczny co do jego osoby ale z czasem sie przekonałem ze chyba spoko człowiek :lol:

pirgol

Czy wiadomo może kiedy owe zmiany miałyby wejść w życie??

Bilbolodz
Pytaliśmy o przyczyny usunięcia linki z blogiem Piotra. Otrzymaliśmy odpowiedź, że strony nie osiągnęły porozumienia odnośnie warunków finansowych prowadzenia bloga Fali.

Taaaaa, bardzo ciekawe stwierdzenie.... albo Wy rozmawialiście z innym prezesem albo ja podczas swojej rozmowy miałem do czynienia z jakimś jego innym wcieleniem,

Niniejszym oświadczam, że pomimo zakończenia pewnego etapu moje współpracy z Falą, mój BLOG będzie prowadzony tak jak był prowadzony. Co do pozostałych moich aktywności to wszystko zależy od władz Fali i ich chęci współpracy.

Piotr

Adam
Taaaaa, bardzo ciekawe stwierdzenie.... albo Wy rozmawialiście z innym prezesem albo ja podczas swojej rozmowy miałem do czynienia z jakimś jego innym wcieleniem,

Niniejszym oświadczam, że pomimo zakończenia pewnego etapu moje współpracy z Falą, mój BLOG będzie prowadzony tak jak był prowadzony. Co do pozostałych moich aktywności to wszystko zależy od władz Fali i ich chęci współpracy.

Piotr

To może ja doprecyzyję swoją wypowiedź.

W rozmowie z Prezesem Sławomirem A. między innymi bardzo chwaliliśmy Twój blog, jego wartość informacyjną, reklamową, popularyzatorską, interaktywność, aktualność oraz doskonałe uzupełnianie sie ze stronką Fali. Wnioskowaliśmy o przywrócenie linka do blogu na stronkę główną Fali. Uzyskaliśmy odpowiedź, którą w formie lakonicznego komunikatu pozwoliłem sobie umieścić w swojej wypowiedzi. Nie chcemy być jakąkolwiek stroną pośredniczącą, mącącą, mieszającą itp. Bardzo zależy nam na popularyzacji Fali w aspektach nam bliskich, czyli sauny oraz naturyzmu. Myślę, ze koledzy, którzy wraz ze mną rozmawiali z prezesem, potwierdzą moje słowa.

Panowie jakie układy macie :)

Czy aby Noce Naturystów nie zmierzają w tym kierunku ze to osoby trzecie będą je organizować ? a nie Fala jak dotychczas ?

O Nocach Naturystów - wnioskowaliśmy, aby jak najszybciej opracować kalendarz tych Nocy ze znacznym wyprzedzeniem oraz z dość prostą zasadą terminów, aby były łatwe do zapamiętania i dość regularne. Wnioski zostały zapisane w specjalnym kajecie, ale żadnej konkretnej deklaracji nie otrzymaliśmy, a więcej, Prezes jakby sugerował, że nie od niego to zależy czy coś w tym rodzaju. Ale temat będziemy dalej drążyć, o ile taki atak na Prezesa (trzech na jednego, czyli banda łysego :ph34r: ) nie spowoduje u Prezesa reakcji obronnych :lol: i będzie jeszcze chciał na nami gadać, na co bardzo liczę.

Noce Naturystów to impreza całkowicie niekonkurencyjna z Nocami Saunowymi. W pierwszym przypadku akcent jest skierowany na zabawę, spotkania, integrację - a jest lekkie zabarwienie saunowe. W przypadku Nocy Saunowych akcet położony byłby na upowszechnianie zasad prawidłowego saunowania, ceremonii naparzania, a jedynie możliwość nagich kąpieli w basenie miałby lekki odcień naturystyczny.

Nasz wniosek szedł w kierunku, aby Fala była organizatorem Nocy Saunowych. Po niespodziewanej propozycji Prezesa - uznaliśmy, że sprawa jest warta przemyślenia, a również ja może bym w końcu coś pożytecznego zrobił oprócz pyskowania na Forum NNS :P

Pozdrawiam.

Edited by Adam

Adam
Czy wiadomo może kiedy owe zmiany miałyby wejść w życie??

Od dzisiaj jest nowy cennik Fali, który oceniam negatywnie. Generalnie jest drożej, a wejście "minutowe" na sauny to już paranoja. Ciekawostką jest zapis:"minimalny czas przebywania w strefie saun wynosi 15 minut" - będą zakuwać w dyby czy w inny sposób aresztować chcących wyjść wcześniej niż po 15 minutach?

http://www.aquapark.lodz.pl/cennik_fali/Oferta_indywidualna/

http://www.aquapark.lodz.pl/cennik_fali/Bi...do_swiata_saun/

http://www.aquapark.lodz.pl/cennik_fali/Bi...e_Basen__Sauna/

pirgol

Nie ma tragedii.

Myślałem że będzie drożej i że wprowadzą tylko bilety minutowe, na szczeście zostawili całodniowe w cenach w zasadzie takich samych jak byly w zeszłym roku

Saunamajster
Od dzisiaj jest nowy cennik Fali, który oceniam negatywnie. Generalnie jest drożej, a wejście "minutowe" na sauny to już paranoja. Ciekawostką jest zapis:"minimalny czas przebywania w strefie saun wynosi 15 minut" - będą zakuwać w dyby czy w inny sposób aresztować chcących wyjść wcześniej niż po 15 minutach?

"minimalny czas przebywania w strefie saun wynosi 15 minut" - wchodząc nawet tylko na minutę zapłacimy, tak jak za pobyt 15-sto minutowy czyli dopłata wynosi 7,50zł. ( 50gr. za minutę pobytu na saunach)

Podczas rozmowy z Prezesem sugerowaliśmy czas ~ 60 minut, ewentualnie akceptowalne jest 30 minut pobytu przy przekroczeniu strefy saun.

Mam nadzieję, że wprowadzenie takiego rozliczania czasu w strefie saun, nie spowoduje nagłego pogorszenia komfortu wypoczynku i relaxu

Miro
...Mam nadzieję, że wprowadzenie takiego rozliczania czasu w strefie saun, nie spowoduje nagłego pogorszenia komfortu wypoczynku i relaxu

...pogorszy na pewno!

Przybędzie "ciekawskich", którzy będą wchodzili do sauny tylko po to, żeby się tam "rozejrzeć".

MiB

Niestety, marne są szanse na pozytywne efekty nowych uregulowań... Może jestem pesymistą, ale 15 min w Saunie? Przegięcie...

golasekkk

Ale chodząc na 3 godziny (ja tak praktykuję) jest zdecydowanie drożej... :rolleyes:

pirgol

Najbardziej opłaca się wykupić bilet całodniowy sauna-basen co dla mnie jest ok. Wejścia minutowe jednak mnie także martwią, ale może nie będzie tak źle, obsługa Fali jest profesjonalna.

Adam
na szczeście zostawili całodniowe w cenach w zasadzie takich samych jak byly w zeszłym roku

Ceny byłyby w zasadzie takie same, ale pod warunkiem, że nie byłyby wyższe, jak obecnie :rolleyes: .

Wzrost cen zgodnie z prawami ekonomii spowoduje spadek popytu, co uzasadni... dalszy wzrost cen :angry:

Cennik, jak zwykle, wyglada na "pisany na kolanie" - nie ma logiki i jakiejś "myśli przewodniej" poza drenażem kieszeni.

Kuriozum, co już wskazał Bilbo, jest droższa cena biletu basenowego na 2 godziny niż wykupienie na 1 godzine i przedłużenie minutowe na następną godzinę...A dopłata 0,50 zł za minutę saunowania to pewnie rekord świata, godny wpisu w ksiedze Guinnesa...

Ciekawy jestem, jak będzie wygladała promocja dla stałych klientów, bo jak narazie oprócz zniesienia poprzedniej i zapowiedzi... jakoś cisza...

Sprawy sauny na 15 minut nie będe nawet komentował...

pirgol

Czy był już może ktoś na saunach po wprowadzeniu zniam? Jeśli dobrze pójdzie wybiore się w niedzielę i zdam relacje

parka-lodz

Byliśmy w zeszłą niedziele i ludzie raczej ci sami co przed zmianami, nieznacznie więcej panów ale jednak było tez dużo par. Na szczęście nie było przypadkowych gapiów przychodzących tylko na parę minut :unsure:

pirgol
Byliśmy w zeszłą niedziele i ludzie raczej ci sami co przed zmianami, nieznacznie więcej panów ale jednak było tez dużo par. Na szczęście nie było przypadkowych gapiów przychodzących tylko na parę minut :)

Dziękuje za informację. Wybieram się także w niedzielę więc mam nadzieje że będzie podobnie.

Pozdrawiam