Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

Duzy Kot

Erding Therme & Saunaparadies

Recommended Posts

Duzy Kot

Będę tam w niedzielę i poniedziałek, ze stronki wygląda ciekawie, a jak wrócę to napiszę.

http://www.therme-erding.de

Jeśli ktoś już tam był, to poproszę o opinie, wrażenia i dobre rady.

Miro

Byliśmy tam już kilka razy. Miejsce to "bije na głowę" inne podobne miejsca - przede wszystkim wielkością.

Wchodząc idź od razu w prawo do kas sauny. Kiedy już znajdziesz się w środku szukaj dużego basenu z bufetem w strefie saun.

Dla ułatwienia: po przejściu przez prysznice kieruj się w prawo i idź na wprost tak daleko, jak się da (my za pierwszym razem nie byliśmy świadomi wielkości tego obiektu).

Wymieniony basen jest centrum Naszego raju.

Ze strefy saun można w pobliżu szatni i przylegających do nich pryszniców przejść przez "bramki" do tekstylnej strefy basenowej i dalej do strefy zjeżdżalni.

Wejdź tam na chwilę, bo to też warto zobaczyć (szczególnie zjeżdżalnie).

Miłego pobytu!

PS. My będziemy jutro w Ludwigsfelde.

ryki

Odwiedziłem dwukrotnie termy w Erding k/Monachium . Nie da się porównać do innego znanego mi obiektu . Ludwigsfelde przy nich wygląda jak ubogi krewny . Znajdż na tyle czasu aby 25 saun odwiedzić .

Specyfika saun jest nie porównywalna do innych tego rodzaju obiektów . Nie byłem w dwóch saunach; tylko dla mężczyzn i tylko dla kobiet .

Trzeba też wyjść na zewnątrz tzn z centralnego punktu jakim jest basen z przyległymi pałacami Dożów oraz weneckimi uliczkami do sauny Wikingów gdzie panuje niepowtarzalny klimat zarówno w saunie z tronem jak i pod prysznicem oraz w wypoczywalni przy ognisku .

Nie będę opisywał poszczególnych saun oraz klimatu ponieważ jak wrócisz to pewnie na gorąco to zrobisz a my z Miro ewentualnie dorzucimy coś od siebie .

Duzy Kot

no właśnie, na gorąco to jestem pod ogromnym wrażeniem :szok:

do waszych opisów dodam jedynie, że sztolnie są wspaniale zaprojektowane i aufgussy tamże są baardzo gorące :szok:

ale to dobrze, dobrze, bo o to chodzi :)

sauna cytrusowa - ciekawa, jeszcze takiej nie spotkałem - zarówno zapach i kształt i kolory - tylko po co tam reklamy znanej niemieckiej linii lotniczej ?

ogólnie to genialne miejsce zarówno do wypocenia jak i relaksu dla ciała &ducha w niezliczonych okolicznościach przyrody i 3, a nawet 5 godzin to za mało żeby wszystko zobaczyć i posmakować...

ale jak to zwykle, muszę łyżkę goryczki wrzucić - kwestia cen jest względna, ale jeśli Polaku, rodaku drogi zamierzasz zapłacić tam popularną kartą visa, to dolicz 3 Euro do rachunku - dlaczego ? nie wiem? taki to już dziwny kraj niemiecki...

Miro

Przed tygodniem "po drodze" odwiedziliśmy kompleks w Erding. Zaskoczył nas tłok - już na parkingu trudno było o miejsce. Może było tak ze względu na nieciekawą pogodę.

Ośrodek jak zwykle wzorowy! Miło spędziliśmy w nim ok. 8 godzin (z czego poza strefą saun ok.15 minut). I gdybyśmy nie musieli dalej jechać, zostalibyśmy dłużej.

Zadziwiającym jest, że nagość jest tam czymś całkiem zwyczajnym. W saunach nikt nie próbuje się okrywać, za to wszyscy mają regulaminowo ręczniki pod całym ciałem.

A do basenu wszyscy wchodzą tak, jakby stroje kąpielowe wcale nie istniały :)

Szkoda tylko, że to tak daleko...

TwoStepsToHell

Ok. Mam zatem pytanie czy z dziećmi do tych saun mozna wchodzić? Bo w cenniku chyba jest że od 16lat :(

Miro

Niestety z dziećmi w Erding nie można. Wstęp do strefy saun jest tam możliwy od 16 roku życia.

Z dziecmi do saun można pójść w termie w Bad Wörishofen co sobotę od 9:00 do 18:00

bartek

Witam i pozdrawiam Mirek.

Rozszyfruj jeszcze nam dokładnie ceny za pobyt całodniowy - na str. terme Erding jest dużo dodatków i ciężko się połapać w tym wszystkim. Bartek

Miro

Niestety tanio nie jest. Pobyt całodniowy w całym obiekcie razem ze strefą saun (bo przecież tekstylnymi miejscami się nie zadowalamy) kosztuje w tygodniu 39 Euro, a w weekendy i dni świąteczne 4 Euro drożej, czyli 43 Euro.

Polecam wybrać się tam w pierwszą sobotę miesiąca - odbywa się wtedy "Mitternachtssauna". Strefa saun czynna jest wtedy do 1:00 w nocy a gościom oferowane są dodatkowe atrakcje.

ryki

.. czy z dziećmi do tych saun mozna wchodzić?

W saunach dzieci nie widziałem, ale spotkałem pod opieką dorosłych troje dzieci w wieku 9-12 lat w pierwszej części saunarium t.j. bliżej szatni .

A do basenu wszyscy wchodzą tak, jakby stroje kąpielowe wcale nie istniały .

Tak, nawet wokół basenu na leżankach część osób jest naga . Najbardziej zaskoczyło mnie to, że miałem po raz pierwszy wrażenie, że większość stanowią kobiety . Były pary i rodziny, dużo samotnych kobiet i dziewcząt, natomiast panowie w większej ilości byli widoczni tylko w saunie dla mężczyzn .

Jednym słowem luz-blues, pełny relaks, a dopełnieniem całości jest delektowanie się litrowym pszenicznym z Browaru Erding przy pool bar z widokiem na parę tańczącą tango argentyńskie ( ona - karminowa czerwień, on - atłasowa czerń ) .

Miro

[...]z widokiem na parę tańczącą tango argentyńskie[...]

A to musiałeś trafić na długą noc saunową. Takie dodatkowe atrakcje są tam w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Adam

Uwaga! Darmowe wejście do Term Erding dla fanów na Facebooku, za przejście do saunarium normalna dopłata. Sobota, 31.08.2013 r.

Facebook-Thementag: Gibt es am 31.8.13 satt und über 25°C, erhält deine Begleitung (1 Pers./pro Fan) freien Tageseintritt ins Thermen- und Rutschenparadies.

Miro

Darmowe wejście do Term Erding dla fanów [...]

no nie całkiem - nie dla fanów, ale dla ich osób towarzyszących - i to najwyżej jedna osoba towarzysząca na jednego fana...

A tak przy okazji: miałeś Adamie już okazję to miejsce zobaczyć?

Adam

nie dla fanów, ale dla ich osób towarzyszących - i to najwyżej jedna osoba towarzysząca na jednego fana...

Dzięki za sprostowanie, to zmienia postać rzeczy, choć i tak oferta jest bardzo atrakcyjna, gdyż przy wejściu w 2 osoby pozwala na oszczędność 32 EURO.

miałeś Adamie już okazję to miejsce zobaczyć

Dość długo było to dla mnie miejsce wirtualne, ale w ostatnich latach często bywam w Bawarii i jestem stałym bywalcem i fanem tego obiektu. Oczywiście można by się przyczepić do wielu rzeczy, jak to w obiekcie wielkopowierzchniowym, ogólnie jednak Niemcy dobrze to ogarniają i wypoczynek tam należy naprawdę do bardzo przyjemnych. Polecam aufguss piwny, tylko dla mężczyzn. Po ok. 10 wizytach załapałem topografię i przestałem się tam gubić. Odmienne zdanie ma moja małżonka, którą obiekt nie zachwycił, a nawet przeraża, może przez to, że gubi się tam do dzisiaj :lol: . Edited by Adam

fantom07

Polecam aufguss piwny, tylko dla mężczyzn.

A tylko dla kobiet także jest ?

Adam

Piwny nie, ale są inne atrakcje tylko dla kobiet, lecz z powodu płci conieco odmiennej nie jestem w stanie ich opisać, a żona też sama nie uczestniczyła w tych rytuałach.

fantom07

Adam, chodziło mi raczej o coś innego. Czemu tenże piwny nie może być także dla kobiet jednocześnie ? :)

Adam

Czemu tenże piwny nie może być także dla kobiet jednocześnie

Aby uniknąć podglądaczek :lol: .

A tak na poważnie - ta sauna piwna to jest taki męski klub dyskusyjny. Kobietom wstęp wzbroniony. Mamy przecież równouprawnienie :brawo: .

Dobra, uchylę rąbka tajemnicy. Lecą tam baaaaardzo gruuuuuube kawały :facepalm:.

Kiedyś wygrałem tam dodatkowe pivko, w konkursie na największą odległość od domu...

Ogólnie superwesoło, po prostu po bawarsku.

Edited by Adam

fantom07

ta sauna piwna to jest taki męski klub dyskusyjny. Kobietom wstęp wzbroniony. Mamy przecież równouprawnienie :brawo: .

To Ty taki orędownik Czeladzi nie załatwiłeś sobie takiej dobroci na własnym podwórku ? Czy jest to taki męski wybieg odpoczęcia od ... i wyrwania się na jak najdłużej ? ;)

Miro

Jest sauna tylko dla kobiet, a w niej aufgusy tylko dla kobiet. :)

fantom07

Jest sauna tylko dla kobiet, a w niej aufgusy tylko dla kobiet. :)

Miro, myśmy sobie już z Adamem wyjaśnili ;)

Adam

Ty taki orędownik Czeladzi nie załatwiłeś sobie

Jestem orędownikiem wszystkich saunariów, w których zachowane są prawidłowe zasady saunowania, a cała moja filozofia "załatwiania" polega na tym, że koresponduję i rozmawiam z włodarzami niektórych obiektów, aby te prawidłowe zasady zostały wprowadzone i respektowane. Z pożytkiem takim samym dla mnie, jak i dla wszystkich saunowiczów, z korzyścią dla tych obiektów. To wszystko.

Dopisane: 04 sierpień 2013 o 13:23

Czy jest to taki męski wybieg odpoczęcia od ... i wyrwania się na jak najdłużej ? ;)

Ja nie mam takowych problemów, ale jeśli TR, TB lub inny obiekt skopiuje to rozwiązanie, pewnie nie złożę formalnego protestu :wink2: .

ryki

Sauna dla kobiet a sauna dla mężczyzn . Różnica polega na tym, że w saunie dla mężczyzn, panowie dogadzają piwkiem sobie sami, a w saunie dla kobiet, paniom się dogadza .

Sauna dla kobiet to nic innego jak wielki hammam z całym zapleczem zabiegów i usług .

Emii37

Wybieramy się do tego obiektu zaraz po sylwestrze (decyzja zapadła dzisiaj) i mam w związku z tym pytanie bo jedzie z nami młodzież. Czy jeśli płacimy za wejściówkę 39/43e to w tej cenie będą mogli także skożystać z tekstylnej części basenów? Czy w części saunowej znajdą toważyszy w swoim wieku? (po tegorocznych wakacjach w Valacie mają trochę mieszane uczucia - na kempie kilka tysięcy osób a młodzież można było policzyć na palcach, no nie mówiąc o tej obok mariny w szortach po kolana, która nie za bardzo chciała się integorować).