Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

hedon

Propozycje muzyczne do seansów parowych

Recommended Posts

Saunafanatyk

taka propozycja. Co sądzicie? 

Devan

Z tego, co kojarzę, już na niejednym seansie show czy turniejowym ten motyw był.

Saunafanatyk

Ewentualnie? Lubię enya, enigma, 

Wikinger

Dla mnie seans w saunie powinien być czasem relaksu i medytacji a w tym pomaga muzyka, ale raczej spokojna. Do dziś gorąco wspominam seans w saunie smoczej w Borowinowej w Krakowie do utworu Wardruny - helvegen. 

Za to niedawno miałem okazję być w Dzikiej Saunie pod Kielcami, gdzie z kolei miałem przyjemność uczestniczyć w seansie z witkami do muzyki zespołu Laboratorium Pieśni:

No i nadal czekam na seans do Heilung:

fantom92

A może seans przy Blues Brothers? Wydaje mi się, że przynajmniej te tematy są niezłe do machania:

Po rozpoczęciu tego występu publiczność na znak protestu obrzuciła zespół butelkami. Zatem Bracia musieli szybko zmienić gatunek i zagrali to:

Tym razem publika obrzuciła ich butelkami na znak entuzjazmu. Apeluję, żeby nie traktować tak Saunamistrzów, niezależnie od tego czy muzyka podoba się czy nie.

I aby wypełnić seans w całości muzyką Braci Blues, coś instrumentalnego.

Ale jeżeli musi być coś ze śpiewem, to tym razem gościnnie Curtis czyli śpiewający cieć z sierocińca, w którym Bracia się wychowali:

Kuku
Dnia 16.11.2017 o 23:08, greg4791 napisał:

... tam odpoczywałem w błogiej ciszy lub lekkich szeptów wśród wypoczywajacych samców (bo sauny były jednopłciowe)  przerywanych co jakiś czas szumem pary lub pracy paleniska...

na początku wątku częściej pojawiały się "plumki", a teraz coraz mocniejsze nutki. Niewiele osób potrafi przesiedzieć w ciszy kilka minut. Dla mnie to totalnie normalne, dotyczy także czasu na seansie z saunamistrzem i olejkami. Z dobiegających dźwięków syczenie na piecu mi wystarczy ;) a jak już jest muzyka, to może być wszystko co jest melodyjne. Lubię prawie każdą muzykę, np. My life is going on Cecilia Krull, albo coś spokojniej Claire de Lune Laura Silberberg. A ostatnio wyobrażam sobie seans z taką oto muzyczką: Infinity - Dubdogz & Bhaskar.

Przemek85
Dnia 14.09.2020 o 19:05, Antyk napisał:

A może seans przy Blues Brothers?

Było. Kilka lat temu został stworzony seans na potrzeby Festivalu we Wrocławiu.

aszu66

Na tym samym Festivalu była też Blues Sister...

Agata&Bartek
Dnia 14.09.2020 o 14:36, Wikinger napisał:

Dla mnie seans w saunie powinien być czasem relaksu i medytacji a w tym pomaga muzyka, ale raczej spokojna. Do dziś gorąco wspominam seans w saunie smoczej w Borowinowej w Krakowie do utworu Wardruny - helvegen. 

Za to niedawno miałem okazję być w Dzikiej Saunie pod Kielcami, gdzie z kolei miałem przyjemność uczestniczyć w seansie z witkami do muzyki zespołu Laboratorium Pieśni:

No i nadal czekam na seans do Heilung:

Machamy i do Wardruny m.in. Helvegen i Tyr i do Heilung, Othan to właściwie taki nasz "flagowy" seans. Wpadaj na Saunafestival, mamy je w planie. Poza tym ostatnio "skleiliśmy" sobie Solstafir i Satyricona i też to zaprezentujemy we Wrocławiu. Gorąco zapraszamy :) 

• Upvote 2

Wikinger

@Agata&Bartek A gdzie machacie :)? Tylko we Wrocławiu czy może też gdzieś bliżej Krakowa :)?

Agata&Bartek
51 minut temu, Wikinger napisał:

@Agata&Bartek A gdzie machacie :)? Tylko we Wrocławiu czy może też gdzieś bliżej Krakowa :)?

Czasami w Piwnicznej gościnnie,9-11.10 będziemy na Silesianie, 16.10 na Jasnej w Gliwicach, czasami bywamy w Cezarze w BB i coś przy okazji machniemy, a na co dzień nie jesteśmy związani z żadnym ośrodkiem i nigdzie nie machamy, mamy co prawda saunowe środy w GFY w Oświęcimiu, ale to raczej spotkania saunowe mające na celu naukę poprawnego saunowania i kultury saunowej, taki wstęp przed wizytami w renomowanych ośrodkach saunowych dla "świeżaków" ;) 

• Like 1

Devan

W październiku w kontekstach saunowych jak cień chodzą po mnie kawałki Two Steps From Hell.

A dziś znalazłem taką oto nowość z tego nurtu: 

Gdyby ktoś do tego umiejętnie zamachał, to byłoby nieziemskie widowisko...

• Like 1

Malaak

A ja chciałbym usłyszeć ten kawałek w saunie. I saunamistrzynię koniecznie do tego utworu.        https://youtu.be/mdN1U9NvuIc

Edited by Malaak
  • Upvote 1

Przystojniak

Może "Dmitri Shostakovicz-The Second Waltz "też by sie sprawdzil podczas ceremoni w walcowym kroku :rolleyes:

szkodnik

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie to:

• Upvote 2

aziza
19 minut temu, szkodnik napisał:

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie to:

Oj tak, to mógłby być bardzo dobry seans :)

Przystojniak

Na seans parowy(jak wskazuje temat)lub spokojny seans w suchej dla zrelaksowania: