Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

Sunlover

Sante Warszawa

Rekomendowane posty

Radek 83
2 godziny temu, michalop napisał:

@Edmundo 

Ja ze swojej strony dodam, że jestem prawie pewien, że niektórzy chodzą na sauny i na nagie plaże głównie po to by wypatrywać nieprawidłowości a nie po to by wypoczywać.

Jesteś prawie pewien, czyli "chyba na pewno"... Ja myślę, że znacznie więcej osób chodzi z niewłaściwym nastawieniem/zamiarem. Warto zwracać uwagę na takie zachowanie, jeśli chcemy zachować standardy na odpowiednim poziomie. Warto zwrócić uwagę delikwentowi, niech wie, że ludzie to widzą. Jeśli się pomyliliśmy w ocenie - "normalny" człowiek zrozumie. Warto też zgłosić sprawę obsłudze, im za to płacą, żeby ludzie zachowywali się odpiwiednio. 

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Edmundo

Ale czy taki delikwent nagabuje te panie, robi jakieś aluzje, propozycje? No bo co można mu zarzucić że siedzi na krześle i kursuje z sauny do sauny? Ma do tego prawo. Póki nie przekracza granicy intymności/cielesności to bez przesady. Mnie np. denerwuje jak panowie rozkraczaaają się i ekponują to i owo pod lampami przy basenie, ale ponieważ po 21 mają do tego prawo to po prostu omijam tej rejon w tym czasie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tasta42

Ludzie błagam uspokujcie się. Chodzę do Sante bardzo, bardzo często,  uważam że jest super miejscem dla ludzi ,którzy chcą odpocząć i korzystać z dobrodziejstw tego miejsca. Jeśli zdarzy się incydent z nieodpowiednim jegomościem, wystarczy zgłosić obsłudze. Saunomistrzowie i ratownicy działają natychmiast. Wiem to z doświadczenia. Jestem kobietą która przychodzi do Sante sama i czuje się tu bezpieczna. Jest to miejsce godne polecenia. 

Wiem że zaraz znajdzie się wielu chętnych do krytykowanie mojej wypowiedzi, ale lepiej jak zaczną cieszyć się życiem i możliwością korzystania z takich miejsc  jak Sante i wspaniałych ludzi którzy tu przychodza, niż szukaniem dziury w całym.

Przemek85 i reszta załogi jesteście wspaniali i zawsze można na was liczyć.

• Punkcik 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jurgen
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Edmundo napisał:

Kurczę to już boję się co o mnie myślą, bo też tak siadam i odpoczywam

Jeśli nie masz nic na sumieniu, to nie widzę powodów do strachu.

Przepraszam za sarkazm, ale byłem kilka razy w Sante i żadnych natrętów nie widziałem.   

Też pozwolę sobie na sarkazm:

A, no to luz. Jak nie widziałeś, to nie było tematu.

Mnie np. denerwuje jak panowie rozkraczaaają się i ekponują to i owo pod lampami przy basenie, ale ponieważ po 21 mają do tego prawo to po prostu omijam tej rejon w tym czasie. 

No widzisz - jak Tobie przeszkadzają rozkraczeni panowie przy basenie to tam nie chodzisz. A gdzie w takim razie mają nie chodzić kobiety, żeby unikać natrętów?

17 godzin temu, michalop napisał:

A ostatnie opowieści z tego saunarium są chyba odpowiedzią na pierwszy apel moderatora o bojkot tej firmy.

Nie chcę Pana Detektywa urazić, ale w poważaniu mam jakieś bojkoty. Nie moja sprawa, że Sante zatrudnia januszy PRu :D

Nie dla mnie też wojenki słowne na forum. Napisałem swoje odczucia nie po to, żeby się teraz tłumaczyć, że nie mam omamów. Z tego co mi wiadomo, jestem też zdrowy umysłowo (a przynajmniej mieszczę się w granicach ;) ). 

Do obsługi Sante: rozumiem waszą sytuację. Jeżeli reagujecie na niepoprawnych saunowiczów (a post od Tasta42 to potwierdza), to szacunek dla Was. Długo pracowałem w usługówce i wiem, jak złośliwi potrafią być klienci. Skargi, donosy, zmyślone sytuacje to chleb powszedni. Mam nadzieję, że chociaż macie kumate szefostwo, które umie oddzielić prawdziwą skargę od zmyślonego gniota - zemsty za zwrócenie uwagi lub wyproszenie. Zboki to niewdzięczna część Waszej pracy. Żadna to przyjemność ani komfort przywoływać kogoś do porządku. No ale pamiętajcie, że od Was w 50% zależy jakość wypoczynku Waszych gości.

Podsumuję to tak:

Natręci i zboki byli, są i będą. Wszystko zależy od Ciebie, co z tym fantem zrobisz, jednak pamiętaj: nie reagując lub nie nagłaśniając godzisz się na taki stan rzeczy, natomiast reagując przyczyniasz się do poprawy atmosfery nie tylko swojej ale również współsaunowiczów. Wszystko ma swoje konsekwencje, więc czasem warto wyjść ze strefy komfortu i powiedzieć stanowcze i bez zbędnych dyskusji: "pana zachowanie zostanie zgłoszone obsłudze". Jak ktoś ma coś na sumieniu, to ulotni się, zanim znajdziesz saunamistrza.

Edytowane przez Jurgen
  • Punkcik 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
patryk98

Widze, ze dyskusja troche wymknela sie z pod kontroli. Wyłania sie obraz dantejskich scen dziejących sie w Sante. A to nieprawda i te problemy nie zdarzaja sie zbyt czesto. Zwrócenie uwagi tez wydaje mi sie zdaje egzamin. Opisywany tu na forum „lysy pan” stal sie wzorowym saunowiczem :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MaciekP
Dnia 29.10.2018 o 14:30, Jurgen napisał:

Peeling - zasadę kto pierwszy ten lepszy rozumiem, nie rozumiem natomiast zasady, kto większy i silniejszy ;)

Chyba nie jest tak do końca. Nie jestem postury goryla, ale  dobrze rozumiem, że wystarczy stanąć w kolejce 10 min wcześniej aby  na peeling się załapać. To samo dotyczy naparzania.  Inna sprawa,  to taka, ze Sante staje się coraz  bardziej popularne,  a jego przepustowość coraz mniejsza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Emdek
Dnia 29.10.2018 o 14:30, Jurgen napisał:

Plusy:
+ Po 21:00 golasowo - świetny pomysł, można popływać bez zbędnego odzienia. Inne obiekty mogłyby wziąć z nich przykład i zrobić coś podobnego. Uważam, że to największy plus tego miejsca.

W innych warszawskich obiektach z basenem, to można zostać zwyzywanym od zboczeńców, jak chce się skorzystać z sauny parowej bez ręcznika. A zresztą pal licho ręcznik - jak się wejdzie bez pełnego stroju płetwonurka do przybasenowej sauny, to potrafią zrobić dramat. :D A ta opinia z googla odnośnie Sante dobrze to obrazuje:

"Takiego dziadostwa to jeszcze nie widziałem :( Nie mam pojęcia kto mógł coś takiego wymyśleć żeby do saun zabronić wchodzić w strojach kąpielowych, tylko w samych ręcznikach. Jedynym zajęciem w tym nieszczęsnym miejscu jest niekończące się przebieranie. Jest to miejsce stworzone dla podstarzałych ekschibicjonistów którzy z dumą mogą prezentować swoje obwisłe wdzięki. Nie radzę przychodzić z dziećmi bo skonczy się to traumą do końca życia i majątkiem wydanym na psychologów :(

Edytowane przez Emdek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czytelnik

Emdek po prostu nie mam slow na to co czytam....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nakman
Dnia 2.11.2018 o 08:59, Jurgen napisał:

Napisałem swoje odczucia nie po to, żeby się teraz tłumaczyć, że nie mam omamów.

Dnia 2.11.2018 o 00:05, Tasta42 napisał:

Jestem kobietą która przychodzi do Sante sama i czuje się tu bezpieczna. Jest to miejsce godne polecenia. 

Na sugestie, że w Sante roi się od zboczeńców napastujących kobiety, wybieram nie "odczucia" faceta ale świadectwo kobiety. Z moich obserwacji także to wynika. Jakiś wyjątek nie przekreśla dobrej atmosfery w Sante.

Dnia 1.11.2018 o 21:51, Edmundo napisał:

. Mnie np. denerwuje jak panowie rozkraczaaają się i ekponują to i owo pod lampami przy basenie, ale ponieważ po 21 mają do tego prawo to po prostu omijam tej rejon w tym czasie. 

A mnie to nie denerwuje, ponieważ nie widzę żadnej różnicy pomiędzy facetem rozkraczonym a facetem nierozkraczonym z widocznymi genitaliami w saunie, w basenie itp. Widać mniej więcej to samo, w przeciwieństwie do kobiet. Po za tym ja szanują każdego człowieka nagiego, akceptuję całe jego ciało, piękne czy brzydkie, młode czy stare. I nie zamierzam wyznaczać pozycji do siedzenia czy leżenia podczas saunowania czy relaksowania, bo to akurat każdego prywatna sprawa w strefie nagości a nie kwestia jakiś odczuć. Również odczuć, które mogę uznać za chore i godne pożałowania, jak te poniżej:

59 minut temu, Emdek napisał:

cytat: "Nie radzę przychodzić z dziećmi bo skonczy się to traumą do końca życia i majątkiem wydanym na psychologów"

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czytelnik

Jesli regulamin tego nie zabrania to moze tak robic. A jak komus nie pasuje to idzie w czasie tekstylnym. Kwestie dzieci pomijam bo z tego co wiem wstep jest od 16 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Olek1975

Ale teksty... Może i ja mało spostrzegawczy jestem, nie obserwuje w napięciu kto się na kogo jak patrzy, po prostu mnie to nie interesuje. Może warto po prostu zająć się sobą i nie psuć dobrej atmosfery tego miejsca.

• Punkcik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czeczen89

Ktoś wie może czy jest możliwość skorzystania z masażu podczas nocy "naturystycznych"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach