Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

W TYM MIESIĄCU W KLUBIE NNS

Federacja Naturystów Polskich


wojtek56
 Udostępnij

Rekomendowane posty

summer.time.77
... roczna legitymacja inf kosztuje 40 zł, daje zniżkę w cezarze co jest oczywiste, ale nie tylko, wiele ośrodków naturystycznych w europie (min. w hiszpanii, francji czy chorwacji) udziela zniżek posiadaczom legitymacji inf.

pozdrawiamy ;)

z tego co piszesz mozna wywnioskowac, ze placac 40 zeta dostaje sie legitymacje INF

moze jakos to sprostujesz bo jeszcze ktos pomysli ze jest to prawda :lol:

no chyba ze o czyms niewiem ...

ktos tu pisze o niepodawaniu adresu Petera. skoro sie zaklada stowarzyszenie, podaje adres a dokumenty rejestracyjne sa jawne to niebardzo rozumiem po co ta tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

ktos tu pisze o niepodawaniu adresu Petera. skoro sie zaklada stowarzyszenie, podaje adres a dokumenty rejestracyjne sa jawne to niebardzo rozumiem po co ta tajemnica?

Też tego nie rozumiem... i adresu Petera na tej stronie też nie widziałem.

Jest z resztą tu niepotrzebny, bo chyba każdy, kto odwiedza to forum, potrafi też posłużyć się wyszukiwarką Google.

A Google "nakarmiona" nazwą "federacji" sama "wyrzuci" adres Petera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

z tego co piszesz mozna wywnioskowac, ze placac 40 zeta dostaje sie legitymacje INF

moze jakos to sprostujesz bo jeszcze ktos pomysli ze jest to prawda :lol:

no chyba ze o czyms niewiem ...

ktos tu pisze o niepodawaniu adresu Petera. skoro sie zaklada stowarzyszenie, podaje adres a dokumenty rejestracyjne sa jawne to niebardzo rozumiem po co ta tajemnica?

witam,

nie ma tu nic do sprostowania, płacąc "40 zeta" stajesz się członkiem fnp i dostajesz legitymację inf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Od dawna kibicuję sformalizowaniu polskiego ruchu naturystycznego w postaci stowarzyszenia i z nadzieją witam pojawienie się Federacji Naturystów Polskich. Doceniam fakt, że po wielu latach gadania komuś się chciało. Mam kilka pytań, rzekłbym, technicznych:

1. Ze strony www.fednat.pl rozumiem, że Federacja działa jako stowarzyszenie. Czy można wiedzieć gdzie to stowarzyszenie zostało zarejestrowane i - jeśli w sądzie - pod jakim numerem KRS?

2. Jak wyglądają władze Stowarzyszenia?

3. Na co Stowarzyszenie przeznacza pozyskane ze składek i sprzedaży legitymacji środki?

4. Gdzie można znaleźć jakieś przejawy działalności Stowarzyszenia, np. plany na najbliższy rok, organizowane imprezy, protokoły zebrań, itd.?

5. Czy można działać w Stowarzyszeniu nie będąc jednocześnie klientem ośrodka Sauna Cezar i - jeśli tak - to w jaki sposób, skoro zebrania odbywają się wyłącznie tam?

Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie mam nic przeciwko Federacji i cieszę się, że prywatne przedsiębiorstwo "przygarnęło" raczkujące stowarzyszenie w momencie jego powstawania. Bardzo doceniam dotychczasowe wystąpienia małżeństwa właścicieli "Cezara" w mediach. Zastanawiam się jedynie, a jaki sposób można byłoby się włączyć w jego działalność, aby przyczyniała się do rozwoju ruchu naturystycznego w Polsce?

http://www.fednat.pl/

http://www.krs-online.com.pl/federacja-nat...krs-304114.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

summer.time.77
witam,

nie ma tu nic do sprostowania, płacąc "40 zeta" stajesz się członkiem fnp i dostajesz legitymację inf

no to pieknie

choc zostanie posiadaczem karty INF placac jedynie 40 zeta jakos mnie nie cieszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Witam.

witam,

nie ma tu nic do sprostowania, płacąc "40 zeta" stajesz się członkiem fnp i dostajesz legitymację inf

Jeżeli ktoś zechce zostać członkiem inf to na spotkania w Cezarze uzyska taką zniżkę, że w ciągu roku zwróci mu się wielokrotnie. My u Pitera i Gosi bywamy zbyt rzadko (a szkoda) żeby opłacało się nam zostać członkami inf (a pieniążki są dla nas doskonałym wyznacznikiem potrzeby bycia członkami czegokolwiek).

Nie zmienia to faktu, że jako ludzie kulturalni, za których się uważamy, nie przekazujemy adresu Cezara na tym albo innym forum właśnie dlatego, że gospodarze tego ośrodka nie upoważnili nas do tego. I mam nadzieję, że domorośli detektywi zaprzestaną tego procederu, bo chcielibyśmy wpadać do Cezara odwiedzając gospodarzy i ich gości, którzy nie są "przypadkowymi przechodniami". Do tej pory umawianie się na telefon zdawało egzamin i może niech tak zostanie.

Kto się uważa za lepszego, bardziej obrotnego, słuszniejszego czy mądrzejszego od Pitera i Gosi niech się pochwali tym co zrobił dla naturyzmu, poda swój adres, telefon i wszystkie potrzebne według niego dane. Jeśli nie to niech siedzi cichutko jak myszka. Czego wszystkim pieniaczom życzę pro publico bono. Amen.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W sumie to może być opłacalne i szybko się zwróci przy jakimś wyjeździe - praktycznie wszędzie akceptują legitymację INF dając zniżkę średnio 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kto się uważa za lepszego, bardziej obrotnego, słuszniejszego czy mądrzejszego od Pitera i Gosi niech się pochwali tym co zrobił dla naturyzmu, poda swój adres, telefon i wszystkie potrzebne według niego dane. Jeśli nie to niech siedzi cichutko jak myszka. Czego wszystkim pieniaczom życzę pro publico bono. Amen.

Hola, hola, jest na tym forum paru ludzi, którzy robią od lat różne rzeczy pro publico bono i paru z nich podawało swoje imiona i nazwiska, numery kont oraz prywatne numery telefonów. Mam zaszczyt zaliczać się do tego grona. Zanim ktokolwiek zacznie rozstawiać mnie po kątach, pozwolę sobie odwrócić jego pytanie: co on sam zrobił, aby występować w roli adwokata prywatnego biznesu, jakim jest ośrodek Cezar w Bielsku Białej.

Z faktu, że nigdy nie założyliśmy stowarzyszenia (co, nawiasem mówiąc, uważam za błąd) nie wynika, że nie mamy prawa zadawać paru prostych pytań, które pozwoliłem sobie zadać. Ale prawda jest też taka, że nigdy na przykład nie zapytałem, czy ze środków zbieranych za sprzedaż legitymacji nie można by dofinansowywać regionalnych spotkań naturystów tam, gdzie one się odbywają. Spieszę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Witam.

Hola, hola, jest na tym forum paru ludzi, którzy robią od lat różne rzeczy pro publico bono i paru z nich podawało swoje imiona i nazwiska, numery kont oraz prywatne numery telefonów. Mam zaszczyt zaliczać się do tego grona. Zanim ktokolwiek zacznie rozstawiać mnie po kątach, pozwolę sobie odwrócić jego pytanie: co on sam zrobił, aby występować w roli adwokata prywatnego biznesu, jakim jest ośrodek Cezar w Bielsku Białej.

Z faktu, że nigdy nie założyliśmy stowarzyszenia (co, nawiasem mówiąc, uważam za błąd) nie wynika, że nie mamy prawa zadawać paru prostych pytań, które pozwoliłem sobie zadać. Ale prawda jest też taka, że nigdy na przykład nie zapytałem, czy ze środków zbieranych za sprzedaż legitymacji nie można by dofinansowywać regionalnych spotkań naturystów tam, gdzie one się odbywają. Spieszę to zrobić.

Nikt na tym forum nie podaje swoich danych. To się dzieje na gruncie prywatnym. Każda grupa organizująca imprezę ustala regulamin (m. in. tylko dla par, bez dzieci itp.) i zazwyczaj życzy sobie najpierw kontaktu chętnych na spotkanie w celu weryfikacji i rezerwacji. Większość potrafi uszanować te zasady.

Mnie dziwi takie niespokojne podejście kilku forumowiczów do osób, które już wybudowały ośrodek, udostępniają go codziennie, założyły federację. Działalność wszystkich pozostałych to jednak tylko amatorskie ruchy cokolwiek nie napisałbyś.

Wracając do Twoich pytań. Czy zadzwoniłeś do Pitera??

Spróbuj a może odpowiedzi Cię uspokoją.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 lata później...

Chciałbym sie dowiedzieć coś wiecej na temat tej federacji, czy np. mozna zostać jej członkiem, czy nadal działa itp...

Pozdrawiam wszystkich oczekujących lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zdaje się, że pod tym hasłem pewien Holender zamieszkały w Polsce brał pieniądze za legitymacje drukowane na drukarce atramentowej i laminowane domowym sposobem. Nikt mi nie wiadomo o jakiejkolwiek działalności tej, że tak powiem, instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rozumiem dzieki za odpowiedz a jest jakis klub czy federacja zrzeszajaca naturystów Polskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

[...]pewien Holender [...]

... a konkretniej niejaki Peter, własciciel bielskiego Cezara, który jednocześnie ogłosił się przewodniczącym tej organizajcji. Wiceprzewodniczącym jest jego żona.

Dane tych osób można znaleźć bez trudności w internecie, gdyż FNP została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS 0000316430). Statutu tej "organizacji" o ile mi wiadomo jeszcze nikt nie widział. Podobnie jak nie wiadomo co dzieje się z pieniędzmi ze składek członkowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Podobnie jak nie wiadomo co dzieje się z pieniędzmi ze składek członkowskich.

juz pewnie przewodniczy jakos dobrze spozytkuje...

a czy czlonkostwo daje chociaz jakies znizki w jego saunie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

no to faktycznie lipa na resorach, kurde fajnie by było gdyby jakas taka organizacja istniała w rzeczywsitosci, no ale cóż jest jak jest, zawsze mozna pojechać sobie na plaże wbic flage w piasek i być organizacja samemu dla siebie badz znajomych jadaych z Toba na wspolne wakacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 miesiące później...

Tak dla porządku - małe sprostowanie.

Fednat jest Polskim "oddziałem" międzynarodowej organizacji naturystów (http://www.inffni.org). Ta organizacja wydaje legitymacje członkowskie - część zagranicznych ośrodków dla naturystów ich wymaga. Kiedyś kupowaliśmy tą legitymację bezpośrednio w INF-FNI, ostatnim razem gdy chcieliśmy "znaczek" na kolejny rok, zostaliśmy odesłani do Fednat. I rzeczywiście - legitymacje wydawane przez Fednat są identyczne jak te z INF-FNI.

Tutaj ich informacja dot. Fednat: http://www.inffni.or...rist-Federation

Aczkolwiek w pełni zgadzamy się z Wami, że Federacja powinna robić coś więcej niż tylko pośredniczenie w wydawaniu legitymacji (które de facto są użyteczne tylko za granicą).

Edytowane przez naturki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 miesiące później...

Jeśli nie jeździsz za granicę to nie ma sensu wyrabiać tej legitymacji. Pytanie po co wyrabiałeś ją wcześniej - pewnie nie doczytałeś regulaminu i spisu miejsc akceptujących tą legitymację?

Pewnie stąd to rozgoryczenie...

Edytowane przez naturki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 5 miesięcy później...

Organizacja niby istnieje, kuriozalne, bo założona przez Holendra FNP , czy cos z tego poza zniżką 5 zł na wejście do Cezara dla członków tejże się dzieje? niestety nic.A może się mylę, więc proszę o udzielenie wyczerujących informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 miesiąc później...
summer.time.77
... Data zbiegła się ze zlotem FKK, który zawsze jest w drugą sobotę miesiąca ...
cóż to takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sauna Team Poland

Nie będę rozpisywała się na ten temat bo było zbyt wiele negatywnych opinii na temat tej organizacji. My z mężem jesteśmy jej członkami i jesteśmy zadowoleni. A na zlocie wejście mamy taniej i spotykamy się z wieloma sympatycznymi ludźmi. Wspólnie saunujemy , gramy w różne gry jak jest ciepło opalamy się, atmosfera jest bardzo rodzinna i nikt nikogo nie ocenia ,nie krytykuje , jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie będę rozpisywała się na ten temat bo było zbyt wiele negatywnych opinii na temat tej organizacji.

A można wiedzieć jakież to negatywne? Poza tym, że właściciel zbiera pieniądze za wydawanie legitymacji, a o jakiejkolwiek działalności prowadzonego stowarzyszenia ani widu, ani słychu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sauna Team Poland

No właśnie!!! Płacimy tylko 40,00 złotych rocznie . Przyjeżdżając tylko dwa razy w roku na tzw.zlot nam się to zwraca. Mamy również niższe ceny na wejście w inne dni.Karta członka jest uznawana na zagranicznych ośrodkach naturystycznych. My jesteśmy zadowoleni , a krytycy niech stworzą coś lepszego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kiedyś prywatnie zapytaliśmy właściciela - czyli prezesa FNP czy pomógłby, ewentualnie dał parę wskazówek jak zalegalizować plażę naturystów. Otrzymaliśmy odpowiedź - skoro możecie się nago opalać i nikt (tymczasem) wam tego tam nie zabrania, to po co wam ta legalizacja... Dziękujemy, ale nie zostaniemy członkiem klubu którego prezes ma taki stosunek do ruchu naturystycznego

Edytowane przez miran3339
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Ważny komunikat

Musisz zaakceptować nasze Warunki użytkowania.