Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

NNS.Bot

Kryspinów

Recommended Posts

Marcin_anna

Czytając wiele zachwytów nad tą plażą, chcieliśmy sprawdzić na własne oczy jak to wygląda, byliśmy tam w te wakacje i niestety nie mamy dobrych opinii. To że 80% to faceci to jeszcze nam nie przeszkadza, ale mamy wrażenie że większość z nich nie jest naturystami, a przyszli tylko po to aby się wpatrywać na nagie kobiety i nie tylko.
Nie chodzi o to czy ktoś zerknie, bo to naturalne, ale można to zdecydowanie odróżnić od gapienia się grupy ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z naturyzmem, a przyszli tam aby zaspokoić swoje wybujałe potrzeby.
Myślę, że jest to specyfika tego miejsca i bliskość miasta. Na plażach nadmorskich niezależnie czy to polskich czy zagranicznych, plażowanie łączy się z wyjazdem wakacyjnym, raczej nikt nie jeździ sam, a ze znajomymi, czy też rodziną, wtedy zajmują się sobą .
Na razie nie przekreślamy, ale klimat tego miejsca nie przypadł nam do gustu.

Pozdrawiamy bywalców, może kiedyś zmienimy zdanie.

hrabia1986

Ciężko porównywać plaże nadmorskie z typowo miejskimi plażami. 

Plaże nadmorskie to zazwyczaj duża liczba obcych sobie osób, natomiast przykład Kryspinowa to miejsce gdzie często pojawiają się grupy znajomych, które chcą wspólnie wypocząć i są tam systematycznie. 

Osoby, które przyjeżdzają na Kryspinów rzadko, mogą mieć w moim odczuciu takie wrażenie, że każdy się patrzy, bo są obcy. Sam jak pierwszy raz wybrałem się na tą plażę miałem odczucie, że wiele osób patrzy się na mnie. Z czasem to odczucie minęło a dodatkowo miałem okazję poznać wiele osób, z którymi można zwyczajnie porozmawiać. 

Teraz chodząc w sezonie na tą plażę zastanawiam się, kto ze znajomych także się pojawi, taka rodzinna atmosfera ;)

Edited by hrabia1986
  • Upvote 1

Tołhaj

Jest pięknie ale....
Kto już czeka na lato? ;)

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

• Upvote 1

nissan

Oj chętnie bym już pogrzał kości na plaży 🌞

hrabia1986

Chętnie, 

Ale właśnie... poczekam aż będzie +25 a nie -15 

🥶🥶🥶

petersen607

No to czekamy 🤘🤘🤘

Tołhaj

W czwartek ma być 16 stopni, więc wierze, że pojawią się najwięksi twardziele! ;):D

Kamil29

Jutro prognozowane jest 21 stopni dla Krakowa. Czas rozpocząć sezon :lol:

• Upvote 1

hrabia1986

Czekam na pierwsze relacje ;)

• Upvote 1

Inna

Może po tym weekendzie się pojawią. Ja póki co rozkładam się na balkonie.

Legolas1

Ja dziś jadąc na rowerze zahaczyłem o plażę i było około 20 osób. Więc sezon już oficjalnie otwarty.

• Upvote 3

Brus206

Hejka . Ja właśnie zaliczyłem 10 Kwietnia nasza Lagunę było super i nawet paru stałych bywalców było. Niedziela tez była fajna tak wiec sezon otwarty. A wy jak już otworzyliście sezon? Pozdrawiam wszystkich bywalców starych i nowych 

nissan

@Brus206 zazdroszczę ja czekam na lepszą pogodę 

Brus206

Teraz to rzeczywiście pogoda się popsuła i trzeba będzie troche poczekać na ciepłe dni. Dzisiaj podobno w Kryspinowie jest RUNNMARATON Korpoludków , ciekawe czy znowu coś poniszczą jak zwykle ? 

Megu

Dzień dobry,

Jak tam sprawa wygląda teraz? Ktoś już był? rozważam w tygodniu wstąpić na chwilkę jako przystanek rowerowy, jeśli będzie dobra pogoda :)

Tołhaj

Byłem dzisiaj. Trawa trochę wydeptana po Runmagedonie ale opiekun plaży posiał nową, więc jak trochę deszcz podleje to powinno się pięknie zazielenić. 

20210430_003733.jpg

• Upvote 2

Airliner

Pięknie będzie, jak się zazieleni, tylko trzeba będzie uważać na kleszcze

Airliner

Poczytałem komentarze pod linkiem, który podała @Inna , poszperałem w necie i nigdzie nie mogę znaleźć żadnej mapki z planowanym przebiegiem obwodnicy. Czy ktoś może dysponuje jakąś mapką i zechciałby ją tu zamieścić? Wtedy będzie można coś podyskutować.

Pozdrawiam wszystkich majowo :) 

Tołhaj

Mniej więcej tak ma wyglądać przebieg. Jest to mapka stworzona przez protestujących, więc nie jest to przebieg idealnie odwzorowany - odległości mogą być trochę inne. Ewentualnie hale, też może kiedyś powstaną.... ale nie ma ich w planie obwodnicy. Trzeba przyznać, że przebieg drogi biorąc pod uwagę naszą plażę jest bardzo niekorzystny.

obwodnica-liszek.jpg

Airliner
Posted (edited)

Jak widać z tej mapki, kolejne piękne miejsce zostanie pozbawione przynajmniej jakiejś części posiadanego uroku. Czy minimalna odległość od linii brzegowej zalewu wynosząca 150 m to dużo, czy mało? Sam nie potrafię tego jednoznacznie ocenić, bo droga biegnąca przez Liszki ma charakter drogi wojewódzkiej, aczkolwiek z tego, co wiem, to ruch na niej jest spory i to również ciężarowy. Myślę, że rozwiązaniem dużo mniej konfliktowym zarówno dla bywalców Kryspinowa, jak i okolicznych mieszkańców byłoby puszczenie obwodnicy bardziej na północ tak, by od strony północnej omijała miejscowość Cholerzyn i za nią łukiem kierowała się na południe, by między Liszkami a Kaszowem wbić się rondem w drogę wojewódzką 780. A gdyby nasi decydenci myśleli perspektywicznie i starali się budować z myślą "na pojutrze", to po minięciu północną stroną Cholerzyna. obwodnica mogłaby iść jeszcze dalej w kierunku zachodnim i z drogą 780 połączyć się dopiero za Kaszowem, co pozwoliłoby wyrzucić ruch główny także i z tej miejscowości. Może trochę odszedłem od tematu naturyzmu w sensie stricto, ale wydaje mi się, że gdyby obwodnica biegła trochę dalej na północ, nie byłoby żadnej uciążliwości (ruch, hałas) zarówno dla plażowiczów, jak i mieszkańców. A gdyby mimo wszystko doszło już do budowy obwodnicy wg mapki, którą załączył @Tołhaj , zawsze w imię ochrony środowiska można zabudować ekrany dźwiękochłonne, a między nimi i linią brzegową zalewu posadzić drzewa.

I tak zrobią, jak będą chcieli, pozostaje jedynie mieć nadzieję, że mimo wszystko będzie fajnie nad zalewem.

Edited by Airliner

Tołhaj

Wariantów jest klika. Cześć mieszkańców protestuje (zapewne ci mający teraz ciszę i spokój), a część jest zdecydowanie ZA (bo pewnie teraz mają dość ruchu przed domem). Na pewno droga biegnąca przez Cholerzyn i Liszki jest przeciążona. Nie jestem ekspertem, ani nie zagłębiałem się w temat ale nie bardzo widzę sens takiego poprowadzenia drogi. Co stanie się z tranzytem jadącym w kierunku wschodnim gdy dotrze do drogi biegnącej między Cholerzynem, a lotniskiem Balice (774)? Na razie wygląda to tak, że samochody albo pojadą na niewydolne często rondo w Cholerzynie, albo na północ prze równie przytykającą się drogę do węzła Balice.
W sieci znalazłem inne warianty, które wydają mi się dużo bardziej sensowe gdzie droga będzie się kończyć tuż przy węźle autostardowym.

Na razie nie pozostaje chyba nic innego jak podpisać petycje on-line.
https://www.petycjeonline.com/ratujmyzalew

obwodnica-liszek-poludnie.jpg

Airliner

Rzeczywiście z tej drugiej mapki, którą zamieścił @Tołhaj wynika kilka wariantów i dla zalewu zdecydowanie lepsze są prowadzone bardziej na południe. Pisząc o możliwości puszczenia obwodnicy dalej na północ odniosłem się do mapki, która została sporządzona przez protestujących.

Godzinę temu, Tołhaj napisał:

Cześć mieszkańców protestuje (zapewne ci mający teraz ciszę i spokój), a część jest zdecydowanie ZA (bo pewnie teraz mają dość ruchu przed domem).

Tak to już jest, że nie da się każdego zadowolić, choć w sumie powiem, że nie dziwię się ani jednym, ani drugim. Wiele lat temu, gdy budowano domy, ludzie woleli budować dom przy drodze, ale zwróćcie uwagę, ile było samochodów w kolejnych dziesięcioleciach wstecz. Teraz nikt, kto niemałym nakładem sił i środków wybudował dom w miejscu dotychczas spokojnym, nie chciałby, by pod domem wybudowano mu drogę tranzytową. Dlatego rozumiem i jednych i drugich, zatem bezsprzecznie trzeba wypracować jakiś kompromis. Myślę, że łatwiej będzie o kompromis, gdy obwodnica pójdzie stroną południową. Pozostaje mieś nadzieję, że ostateczne rozwiązanie nie będzie zbyt uciążliwe dla jednych, a jednocześnie w miarę wygodne dla innych. 

Cóż powiedzieć, pożyjemy - zobaczymy. A pod petycją zapewne się podpiszę :) 

Pozdrawiam wszystkich 

nissan

Jak wygląda dojazd po zimie na parking u Dziadka, oraz koło Rohatyny. W przyszłym tygodniu zapowiadają 🌞🌞 więc się trzeba wybrać.