Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

Bartek000

Chorwacja 2021

Recommended Posts

Bartek000

Hej,

postanowiłem założyć nowy wątek dotyczący Chorwacji w 2021 roku. Mam nadzieję, że nie przeoczyłem niczego na forum, ale jeżeli ten wątek powinien być podpięty pod inny temat, proszę administratora o przeniesienie.

W tym roku w sierpniu wybieramy się z żoną na Chorwację. To będzie nasz 3 wyjazd do tego kraju. Pierwszym razem w 2018 r. byliśmy na kempingowej objazdówce z namiotem. Jechaliśmy od Rijeki do Dubrownika. Wówczas, co prawda, tylko raz skorzystaliśmy z naturystycznego wypoczynku, ale jak widać, przeżycia były na tyle miłe, że tak nam już zostało. 

W 2020 postanowiliśmy wrócić na Chorwację, ale tym razem postawiliśmy na pobyt w jednym miejscu, na którejś z wysp. Mimo tego, że liczyliśmy na wynajęcie domku gdzieś na odludziu, po przeanalizowaniu wszystkich opcji, kosztów, warunków itd., ostatecznie padło na pensjonat w Vrbosce na Hvarze. Jak się okazało, był to dobry wybór. Za rozsądne pieniądze wynajęliśmy dwuosobowy apartament z kuchnią i  łazienką. Raczej w wystroju à la Ikea niż dalmatyńskim, ale zupełnie nam to nie przeszkadzało. Wszystko po remoncie, nowe, czyste i zadbane. Wspaniali gospodarze. Nieopodal pensjonatu piękne naturystyczne plaże w okolicach kempingu Nudist. Było świetnie!

W tym roku chcieliśmy powtórzyć naszą hvarską wyprawę. Mamy tam w końcu jeszcze wiele do zobaczenia. Okazało się jednak, że kwatera, w której byliśmy, zmieniła właściciela i ceny dramatycznie wzrosły, co stanowi pewien problem :). Dlatego proszę o pomoc.

Być może ktoś z Was, a wiem, że niektórzy z tu piszących to "chorwaccy wyjadacze", mógłby polecić jakieś kwatery lub domki do wynajęcia o sensownym standardzie i cenie. Nie koniecznie musi być to Hvar, ale raczej jakaś wyspa. Podstawowym i głównym celem naszej wyprawy, czego nie ukrywam, jest spędzanie czasu na plaży :D. Ostatnim razem zdarzało się, że przychodziliśmy na plażę o 8.00, a schodziliśmy z niej o 20.00 :D .Wybrzeże w Vrbosce przy kempingu bardzo nam pasowało - niezbyt zatłoczone, swobodne i piękne. Plaża i dostęp do "nieskrępowanego wypoczynku" jest więc jednym z głównych parametrów, które bierzemy pod uwagę przy wyborze kwatery. Miejsca w stylu plaży naturystycznej w Baśce Wodzie zupełnie nas nie interesują. Osobiście nie wiem, jak można czuć się tam komfortowo. Od tego zdecydowanie wolelibyśmy już dzikie i samotne miejscówki. Najwspanialszy byłby oczywiście domek na odludziu nad wodą gdzie cały dzień można chodzić nago i takie opcje są dostępne, ale sprawdzając ceny za 11-dniowy pobyt, w tym roku straciłem raczej złudzenia. Wspominam o tym, bo czasem ktoś zna miejsca, których nie da się odnaleźć przez internet, a okazują się później wspaniałymi wakacyjnymi przyczółkami :).

Jeżeli ktoś wie coś o sensownych miejscach noclegowych i zechce się tą wiedzą podzielić, będę bardzo wdzięczny.

@*_*@

Osobiście nie byliśmy (jeszcze), na campingu Baldarin, który ma równie dużo zwolenników co przeciwników. Uwzględniając wasze kryteria - jest wyspa, jest odludzie, jest golasowanie. Na samym campingu można wynająć domek, przyczepę lub namiot w stylu glamping. W nieodległym miasteczku Punta Kriza są apartamenty w zapewne niższych cenach, więc jest to jakaś opcja, aby dojechać na plażę i spędzić tam cały dzień.

Bartek000
Posted (edited)

To prawda, jest to jakaś opcja. Ja w ogóle nie byłem nigdy na takim kempingu, ale obawiam się, że ta forma wypoczynku przerosłaby moją drugą polówkę :D .  Na razie udało się nam znaleźć coś na Hvarze, więc chyba zostaniemy przy tym, bez względu na formę zakwaterowania. Żeby wynająć domek, o jakim pisałem, trzeba by mieć znajomych, którym po pierwsze odpowiadałaby taka forma odpoczynku, a po drugie i chyba ważniejsze, takich, z którymi można się zgrać. Wtedy koszt wynajęcia naprawdę wspaniałych domków na odludziu przy samej wodzie staje się naprawdę niewielki. Ja niestety nie posiadam w moim otoczeniu osób zarówno z pierwszej, jak i drugiej kategorii :), tak więc pozostaje mi działać na własną rękę :D:D:D.  

Edited by Bartek000

KrolJulian

My byliśmy w Baldarinie po raz pierwszy - pięknie! Później Poreć (Funtana) i Valalta dwa razy (jeżeli Chorwacja z dzieckiem bez psa, to super!). Później byliśmy 2x we Francji, ale Chorwacja piękniejsza. Druga połówka za pierwszym razem wyzywała męża od zboczeńców, a teraz nie wyobraża sobie inaczej :D wystarczyło 15 minut z "normalnymi" nagimi ludźmi i naga kąpiel w morzu.... Teraz jak ma założyć strój na basenie, to narzeka bez granic ;)  

GoGolaski8881

Cześć Wszystkim Fanom Chorwacji 🌞 Od 2013 roku regularnie odwiedzaliśmy ten wspaniały kraj odkrywając przyjemność jaki niesie naturyzm. W zeszłym roku zaobserwowaliśmy że o tej porze roku ceny zakwaterowania są wygórowane a później lecą w dół. My zatrzymujemy się na kempingach tekstylnych a później szukamy naszych plaż i nigdy było problemu ze znalezieniem bajecznej miejscówki. Oby mam  nadzieję koniec całego zamieszania nie odbił się szturmem turystów nad Adriatyk i wzrostem cen chociaż i tak z roku na rok jest i tak drożej. My jednak wolimy dołożyć 400 km (jesteśmy z małopolskiego) i pluskać się w ciepłym morzu. Pozdrawiamy wszystkich stęsknionych 🌞🍺🙂

Sybi

Witam my również szukamy fajnego kempingu w Chorwacji wybieramy się po 10 września. Wysp nas kręcą bo jest fajnie i spokojnie ale chcieliśmy również pozwiedzać piękną chorwacjie i cudowne miasta jak split lub Zadar proszę o miejscówki godne polecenia mam swoje typu ale otwarci jesteśmy na propozycje fajne i fajnych ludzi jeśli ktoś ma ochotę mamy 2 wolne .miejsca.