Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

Adam

Nowa polska organizacja naturystyczna

Recommended Posts

Adam

Z KRS: (informacje jawne ogólnodostępne)

.....................................................................................................................................................................................................................

Identyfikator wydruku: RS/316430/4/20130808132146

CENTRALNA INFORMACJA KRAJOWEGO REJESTRU SADOWEGO

KRAJOWY REJESTR SADOWY

Stan na dzien 08.08.2013 godz. 13:21:46

Numer KRS: 0000316430

Informacja odpowiadajaca odpisowi aktualnemu

Z REJESTRU STOWARZYSZEN, INNYCH ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH I ZAWODOWYCH,

FUNDACJI ORAZ SAMODZIELNYCH PUBLICZNYCH ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ

PODMIOT NIEWPISANY DO REJESTRU PRZEDSIEBIORCÓW

Data rejestracji w Krajowym Rejestrze Sadowym 07.11.2008

Ostatni wpis Numer wpisu 4 Data dokonania wpisu 10.08.2011

Sygnatura akt BB.VIII NS-REJ.KRS/5981/11/237

Oznaczenie sadu SAD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU

SADOWEGO

Dział 1

Rubryka 1 Dane

podmiotu

1.Oznaczenie rodzaju organizacji STOWARZYSZENIE

2.Numer REGON/NIP REGON: 241060840, NIP: ---

3.Nazwa FEDERACJA NATURYSTÓW POLSKICH

.......................................................................................................................................................................................................................

Ja jestem członkiem od 3 lat, ale do tej pory nie mogę się doprosić o statut, nie byłem zaproszony na żadno zebranie, zjazd, z KRS wynika, że złożone zostały tylko 2 sprawozdania i żadnej uchwały zatwierdzającej je

Miro

Szkoda słów....

Adam

Szkoda słów....

Niby tak, ale... FNP blokuje jakiejkolwiek innej polskiej organizacji naturystycznej wejście do INF... i o tym trzeba niestety pogadać. Z tego powodu zostały czasowo zawieszone prace nad stworzeniem nowej polskiej organizacji naturystycznej, która by faktycznie działała w interesie polskich naturystów...

fantom07

Z tego powodu zostały czasowo zawieszone prace nad stworzeniem nowej polskiej organizacji naturystycznej, która by faktycznie działała w interesie polskich naturystów...

A kto w tym względzie cokolwiek działał ?

Nuxman

FNP blokuje jakiejkolwiek innej polskiej organizacji naturystycznej wejście do INF

W jaki niby sposób?

Adam

kto w tym względzie cokolwiek działał

Grupa inicjatywna złożona z 5 znanych na Forum naturystów, na tym etapie prosząca narazie o dyskrecję...

Dopisane: 08 sierpień 2013 o 22:29

W jaki niby sposób?

Jeden kraj może mieć tylko jednego przedstawiciela w INF...

Nuxman

I co przeszkadza aby sprawnie działająca nowa organizacja spowodowała wykreślenie poprzedniej i wpisanie nowej?

Adam

co przeszkadza aby sprawnie działająca nowa organizacja spowodowała wykreślenie poprzedniej

Konieczność kablowania, czego przynajmniej ja się organicznie brzydzę...

Poza tym zaraz by się podniosła wrzawa, że prezesi sobie wzajemnie wyciągają stołki spod gołych d.p....

Edited by Adam

Nuxman

Aha. FNP jest niedobra, a nowa organizacja nie dość że jeszcze nie powstała to już się boi działać.

Po co w takim razie był ten temat? Tak, żeby sobie ponarzekać?

Adam

Po co w takim razie był ten temat

Burza mózgów. Szeroka konsultacja. Może jakieś ciekawe pomysły...Może uzdrowienie FNP...

Dopisane: 08 sierpień 2013 o 22:45

żeby sobie ponarzekać

Nawet o tym nie pomyślałem...

Miro

[...] FNP blokuje jakiejkolwiek innej polskiej organizacji naturystycznej wejście do INF [...]

Przepraszam, jakiej organizacji?

O ile mi wiadomo, nie istnieje w Polsce żadna organizacja naturystyczna. Trzeba najpierw taką organizację stworzyć, zacząć działać, a jak już będziemy mieli "prężną organizację naturystyczną", to można będzie się zastanowić, jak załatwić członkowstwo w INF.

Nuxman

jest, nie ma, jest, niema .. czyli im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było

Ja pasuję

Adam

Przepraszam, jakiej organizacji?

Jakiejkolwiek innej, nie napisałem, że w tej chwili istniejącej.

można będzie się zastanowić, jak załatwić członkostwo w INF

Nie widzę przeszkód, aby zastanowić się nad tym jeszcze przed poniesieniem dość sporych wydatków organizacyjnych...

Dopisane: 08 sierpień 2013 o 23:08

Ja pasuję

Nie, nie rób tego! Wspomóż radą, wiedzą, pomysłami, autorytetem...

Miro

Nie widzę przeszkód, aby zastanowić się nad tym jeszcze przed poniesieniem dość sporych wydatków organizacyjnych...

Czy jedynym celem organizacji naturystycznej ma być przynależność do INF?

Jest chyba wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia. Działać należy przede wszystkim w Polsce, wejście do INF nie powinno być sprawą pierwszoplanową. Może zacznijmy od "własnego podwórka". Jak na razie, to np. nie ma komu zwrócić się do odpowiednich władz o wyznaczenie oficjalnych plaż naturystycznych. O organizację i patronat nad basenowymi imprezami naturystycznymi też nie ma kto zadbać. Czy do tego wszystkiego potrzebne jest INF? Oczywiście z INF może byłoby łatwiej, ale bez też się da!

Adam

z INF może byłoby łatwiej, ale bez też się da

Tylko do tej pory jakoś nikt tego nie udowodnił. Co trzeba zrobić, każdy widzi. Przełożyć to na konkrety, dopiąć finansowo i organizacyjnie - to już inna bajka. Może jednak jakieś konstruktywne pomysły?

S&A

przepraszam, ale ja nie widze problemu.

Adam

przepraszam, ale ja nie widze problemu.

Nie widzisz problemu, żeby ktoś wziął i założył organizację, czy nie widzisz problemu i sam pokażesz, jak to się robi?

S&A

Drogi Adamie, nie widze problemu, że ktoś założył organizację. Zamiast Tworzyć kolejną Federacją "jeszcze bardziej polskich naturystów" wydaje mi się, że powinno próbować najpierw dogadać się z już istniejącą.

Za chwile dojdzie do kuriozum, że w kraju będzie więcej organizacji niż aktywnych uczestników.

Adam

powinno próbować najpierw dogadać się z już istniejącą.

Byłem osobiście w Cezarze, kilka razy. Próbowałem rozmawiać z Peterem na każdy interesując, mnie i nie tylko mnie temat. Żadna z odpowiedzi mnie nie satysfakcjonowała. Zebrania - a po co, przecież co miesiąc są dni Federacji, to kto chce, to przyjeżdża do Cezara ze zniżką. Finanse - narazie trzeba spłacić olbrzymie koszty organizacji, prawników itp, a potem zobaczymy, może jakieś środki na działanie organizacyjne się wygospodaruje, ale to mgliste wizje... Działania promocyjne - może, ale w nieokreślonej przyszłości. I tak ogólna bardzo sympatycznie opakowana absolutna niechęć do jakichkolwiek działań i zmian, nawet, jeśli te działania są wymuszone przez prawo. Lobbing na tematy utworzenia oficjalnych miejsc naturystycznych w Polsce - narazie nie, później zobaczymy. I tak dosłownie każdy temat, ogólnie załamka, bo to bardzo sympatyczny i miły człowiek...

Adam

Żeby nie być gołosłownym, posłużę się dokumentem, co prawda prywatnym, ale publikuję w interesie społecznym:

...................................................................................................................................................................................

[---]

Bardzo mi przykro, ale publikowanie treści prywatnych dyskusji, a tym bardziej pod nieobecność jednego z rozmówców jest niedopuszczalne na forum NNS

Edited by Nuxman

Jacek_Agatka

wow, aż 60-ciu..... myślałem, że max. 10-20. Ciekaw jestem, czy ktoś kalkulował ile razy trzeba skorzystać ze zniżek, żeby ta karta się zwróciła. Ja innego powodu jej zakupu nie widzę, a że nie wiele na tym się znam, więc liczę na wypowiedzi doświadczonych frumowiczów.

S&A

a ja się cały czas zestanawiam, czy coś takiego jak Federacja w ogóle jest potrzebne? Co mi da, że będę w jakiejś organizacji czy nie będę? We wszystkich ośrodkach zagranicznych w którym miałem okazję być, od Chorwacji po Francję nikt nigdy nawet nie zająknął się na temat jakieś Federacji, karty czy legitymacji.

W Polsce tym bardziej.

No więc po co? Spotkać i porozmawiac można i bez Stowarzyszenia.

Adam

innego powodu jej zakupu nie widzę, a że nie wiele na tym się znam

Faktycznie.

Legitymacja INF jest czasem warunkiem możliwości skorzystania z jakiegoś ośrodka N, czasem daje zniżki, często umożliwia skorzystanie z ośrodka np. singlom. Cena 40 zł /rok nie jest wygórowana i zwraca się już po 1 wizycie w Cezarze w czasie comiesięcznego spotkania członków FNP. Ja przykładowo na podstawie tej legitymacji uzyskałem zniżkę 90USD w Dominikanie przy jednodobowym pobycie w luksusowym ośrodku naturystycznym Caribas Caliente (zapłaciłem 160$ zamiast 250$ za 1 osobę na 1 dobę all inclusive). W europejskich ośrodkach naturystycznych, na campingach też bywają zniżki dla posiadaczy legitymacji INF.

Dopisane: 09 sierpień 2013 o 10:34

No więc po co?

Ważne pytanie.

Odpowiem w/g mojej wiedzy teoretycznej i praktycznej:

1. Wypowiedzi w mediach - obecnie możemy się wypowiadać za siebie i wąską grupę zaprzyjaźnionych osób, niektóre osoby nawet na tym Forum zarzucały mi, że mówiąc w TVP o naturystach polskich nadużyłem formy, gdyż mogę się wypowiadać wyłącznie za siebie i FORMALNIE mieli rację.

2. Podczas negocjacji warunków organizacji jednej z Nocy Saunowych na Fali ówczesny Prezes Fali wyraźnie powiedział, że mając oficjalny dokument statutowy, który mówi o uczestnictwie w życiu naturystycznym osób w każdym wieku, łatwiej byłoby mu przekonać radnych o sensowności braku kryterium wiekowego wejścia na Noce saunowe.

3. Próby rozmowy z władzami wszelkich szczebli na temat nadania formalnego statusu plaży N jakiemuś konkretnemu terytorium lub wprowadzenie godzin N na basenach i w aquaparkach są praktycznie niewykonalne bez powołania się na konkretną ogranizację mającą takie a nie inne cele statutowe. To samo przy rozmowach na temat np. dzierżawy jakiegoś terenu z przeznaczeniem na cele statutowe.

To tylko kilka przykładów, znalazło by się ich dużo więcej.

Dopisane: 09 sierpień 2013 o 10:36

Spotkać i porozmawiac można i bez Stowarzyszenia.

Dodałbym, że można nawet coś razem wypić :lol: , ale czy na tym "działalność" ma się skończyć?

S&A

Adamie

ad1. Argument przemawia do mnie.

ad2. Fala jest obiektem miejskim i ówczesny Prezes z tego co pamiętał miał dosyć mocną opozycję w stosunku do tego co robił Chyba nawet jakies doniesienia do prokuratury były kierowane. Szczegółów nie pamiętam. Nie sądzę żeby powoływanie się na Federację mogło wtedy w czymkolwiek pomóc.

ad 3. Nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek gmina wydzierżawiła jakikowliek teren, tylko dlatego że coś nazywa się Federacja. Wydzierżawi natomiast bardzo chętnie, gdy ktoś wpłaci na ten cel odpowiednią kasę.

ad4. Spotkanie pogadanie i wypicie i nawet planowanie jakiś działań przekonuje mnie najbardziej ale czy do tego potrzebna jest Federacja, czy też Stowarzyszenie.

Jak do tej pory sprawdziły się tylko inicjatywy prywatne, w częsci nastawione na zysk.

Termy Rzymskie, Termy Bania, wsppomniany Cezar - chociaz nie wiem, czy on jest stricte naturystyczny, kilka prywatnych małych ośrodków na terenie Polski.

Pomimo najsczerszych chęci, dalej nie widze sensu istnienia takiego podmiotu.

Gdyby zastanawoić się najpierw do czego nam to stowarzyszenie i co miałoby robic, wtedy można byłoby zastanawiać się nad sensem jego powołania.

Adam

Wydzierżawi natomiast bardzo chętnie, gdy ktoś wpłaci na ten cel odpowiednią kasę.

A czy wziąłeś pod uwagę, że nie każdy w Polsce chce firmować naturyzm własnym imieniem, nazwiskiem i facjatą? BYĆ MOŻE w ramach stowarzyszenia taka osoba (osoby) anonimowo chętniej włączyły by się w takie przedsięwzięcie, również finansowo...

do czego nam to stowarzyszenie i co miałoby robic, wtedy można byłoby zastanawiać się nad sensem jego powołania

Po to m. in. jest ta dyskusja...

Dopisane: 09 sierpień 2013 o 10:59

Nie sądzę żeby powoływanie się na Federację mogło wtedy w czymkolwiek pomóc

Napisałem o faktycznym przebiegu negocjacji, to są fakty, a nie teoria. Padł taki argument. Wyniku negocjacji zazwyczaj nie można przewidzieć, taka jest istota negocjacji...

Dopisane: 09 sierpień 2013 o 11:01

Spotkanie pogadanie i wypicie i nawet planowanie jakiś działań przekonuje mnie najbardziej

Mnie też, ale Stowarzyszenie nie przeszkadzałoby w tym...