Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

Turza Nowa - Ranczo Natura

mz3545
 Share

Recommended Posts

Dnia 29.11.2018 o 20:17, Lodzianie40 napisał:

Witamy mieliśmy okazje gościć na obu obiektach jest fajnie

Nie mieliśmy przyjemności Was gościć.

Godzinę temu, Nuxman napisał:

Skąd ta pewność? Po samym nicku?

Nie po nicku. Napisaliśmy do nich tak jak do wszystkich, których mieliśmy przyjemność gościć.

• 1 month later...

A teraz obrażanie @Krystyna ? Zero informacji i wniesienia czegoś w temacie,oraz zastanawiające,że tylko ten temat Cię interesuję i jeszcze mylą Ci się imiona. Nie wdaję się w dalszą konwersację. Sezon się zbliża więc warto temat podjąć byle były to wpisy oddające prawdziwość. Zastanawia mnie też stwierdzenie @KoBa że fajne miejsce skoro nie byli,wydaje mi się,że można stwierdzić dopiero po pobycie,że było fajnie.

Tradycyjnie, w tym wątku nastąpiła kolejna już pyskówka i święta wojna.

Temat o Turzy zostaje definitywnie zamknięty,  posty zostały usunięte.

Wątek został zamknięty

Jeśli się z tym nie zgadzasz, lub chciałbyś jeszcze coś dodać do wątku, możesz to zgłosić w dziale "Skargi i zażalenia". Zgłoszenie zostanie rozpatrzone lecz nie możemy zagwarantować zmiany decyzji.
Administracja Forum NNS

• 3 months later...

Ten słoneczny weekend spędziłam na Ranczo Natura. Wróciłam tam po rocznej nieobecnosci. I widzę,  ze gospodarze tu nie odpoczywają. Dużo fajnych zmian przez ten rok. Chociaż rok temu już bylam zachwycona.  Teraz dla tych którzy nie lubią fajnego zdrowego stawu, a chcą sie ostudzić w czasie upalu jest basen i dodatkowo ustawione prysznice.

Powstaje tez kolejny domek dla gości i sauna.

Gospodarze zawsze serdeczni i gościnni nakarmią też głodnego.

Będę tu wracać i polecam ten uroczy zakątek dla golasów

I jeszcze pare zdjec

20190616_223945.jpg

miejsce dla przyczep.JPG

20190616_224124.jpg

bedzie sauna.JPG

polwysep.JPG

Proponuje poszukac w Google.

Nie chcę być ukarana przez Admina za reklamę.

Ale polecam ten "wiejsk"i zakątek.

My też tam byliśmy na początku czerwca. Pogoda była super i spędziliśmy fajnie czas na łonie natury. Polecam kąpiel w stawie, który ma dno z naturalnej borowiny. Gospodarze bardzo mili i można się u nich posilić pysznym jedzonkiem. Nas uraczyli świeżutką rybką i fantastyczną herbatą z mięty pieprzowej. Tak dobrej w życiu nie piliśmy. 

krystian186

Właśnie jesteśmy na Ranczu po raz czwarty. Gospodarze cały czas rozwijają to miejsce i zmiany naprawdę w dobrym kierunku idą. Wypoczynek z roku na rok staje się coraz lepszy. Oby tak dalej.

Wojna w Turzy wkroczyła w nowy etap, już nawet Polsat się nią zainteresował.

Pan Janusz i pan Dariusz są sąsiadami. Żyli w zgodzie, prowadząc naturystyczną agroturystkę. Niestety doszło między nimi do konfliktu i sąsiedzka sielanka skończyła się. W trakcie narastającego sporu pan Dariusz zakręcił wodę z panu Januszowi, co uniemożliwia prowadzenie dotychczasowej działalności.

Turza Nowa to mała wieś w województwie kujawsko-pomorskim. Mieszka w niej pan Janusz Szydłowski. Mężczyzna od kilku lat prowadzi naturystyczną agroturystkę. Taką samą prowadzi jego sąsiad Dariusz W.

- Początkowo mój pomysł był taki, żeby to było miejsce na wakacje, żeby można było wyjechać, odpocząć. Darek jest naturystą, ja także. Szybko złapaliśmy nitkę porozumienia i stwierdziliśmy, żeby na tych 35 hektarach zrobić pierwszy z prawdziwego zdarzenia kemping naturystyczny. Wszystko było w porządku do momentu, jak zaczęli do mnie przyjeżdżać pierwsi goście - mówi Janusz Szydłowski.

Od pewnego czasu mężczyźni są w konflikcie. Efektem tego jest brak wody w gospodarstwie pana Janusza. Wszystko przez to, że przy budowie wodociągu licznik pana Janusza został założony na działce jego sąsiada.

- Wodociąg kończy się na budynkach pana Dariusza, a pan Janusz korzystał z tej wody.  W tej chwili pan Dariusz zakręcił wodę i pan Janusz nie ma dostępu - mówi Beata Żuchowska, sołtys wsi Turza Nowa.

https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2018-09-20/miala-byc-naturystyczna-sielanka-a-jest-wojna_1681891/

Otwieram wątek, testowo.

Jako właściciele możemy jedynie napisać, że nikt z gości o konflikcie nic na miejscu się nie dowie jeśli wcześniej nie przeczytał na forum.

Edited by JanQu
usunięto słowa, które już wcześniej zostały napisane

Mamy ochotę przetestować w ten weekend obiekt Ranczo Natura. W planie przyjazd na moto z namiotem. Mamy zatem pytanie, jak jest z warunkami do pływania? Czy jest jakas plaza? jak z głębokością i czystością wody? Jaka jest droga dojazdowa? Na motocyklu jazda po piasku może być przyjemna, ale niekoniecznie z pasażerem :)

Edited by Moniaija
litrówki

1 godzinę temu, JanQu napisał:

Jako właściciele możemy jedynie napisać, że nikt z gości o konflikcie nic na miejscu się nie dowie jeśli wcześniej nie przeczytał na forum.

Potwierdzam w 100%

Bylam na ranczo w Turzy i o konflikcie ani widu, ani słychu.

Tylko tu na forum ciagle wrze.

Dla mnie jest to niepojęte. 

Fantastyczne miejsce, przyjaźni gospodarze, tylko złe języki robią krzywdę temu miejscu i gospodarzom.

Jeśli  będzie pogoda wybiorą sie na najbliższy weekend. 

Też zastanawiamy się nad przyjazdem, no ale pytanie - jest teraz ta woda w kranie, czy nie ma? Bo przecież umyć się czasem trzeba...

59 minut temu, Tasta42 napisał:

Tylko tu na forum ciagle wrze.

Dla mnie jest to niepojęte. 

Cóż, to bardzo proste. Obie strony postanowiły się pobawić w zakładanie fałszywych kont, aby promować siebie i oczerniać drugiego. Efektem jest ferment na forum.

2 godziny temu, tomkus napisał:

Też zastanawiamy się nad przyjazdem, no ale pytanie - jest teraz ta woda w kranie, czy nie ma? Bo przecież umyć się czasem trzeba...

Pisaliśmy już wcześniej, ale chyba mało wyraznie. :grin: Na Ranczo Natura jest woda w stawie, basenie i kranach.

Parka 75 / 78

A czy macie jakąś stronę zcennikiem za pobyt z namiotem, na kwaterze, w domku itd. Jakie atrakcje oferujecie, gdzie można chodzić, na jakiej powierzchni, ile za łódkę, korzystanie z tego czy owego itd. Bo jest jakaś strona ale bardzo licha i nie wiem czy to wogóle jest wasza strona. 

EuropeNudist

@Moniaija  pozdrawiamy moto-naturystów !

byliśmy tam, wtedy u Darka, chyba 2 lata temu (opis na forum gdzieś), u Janusza wtedy za wiele poza domem nie było, mieliśmy okazję się poznać (pozdrawiamy, Quenti również)

jak teraz z warunkami na weekend namiotowy ?

• 2 months later...

W niedzielę 1-go dnia września spędziliśmy z małżonką cudowny czas właśnie na Ranczo Natura. Piękna pogoda, uprzejmość gospodarzy i wspaniałe towarzystwo innych uczestników nagiego opalania sprawiły, że na długo zapamiętamy to miejsce, jako to gdzie się chce z radością bywać. Na Ranczo byliśmy po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. Jeżeli pogoda pozwoli to mamy plan zawitać tam jeszcze w bieżącym roku. W każdym bądź razie bez względu na różnego rodzaju opinie i komentarze na niniejszym forum ja to miejsce polecam, gdzie w miłej atmosferze można opalać się w strojach organizacyjnych. Pozdrawiam właścicieli, nowo poznane małżeństwo z Inowrocławia oraz wszystkich innych obecnych w niedzielę tam golasków. Małżeństwo z Łodzi

• 8 months later...

Powoli nadchodzi lato, więc pozwolę sobie odświeżyć temat szukając dodatkowych informacji: czy oba obiekty są obecnie czynne?

Czy ktoś odwiedzał w tym roku( lub niedługo się wybiera) i może powiedzieć czy sauna już działa?

Czym, oprócz wyżej wspomnianej sauny oba miejsca się różnią z punktu widzenia osoby odwiedzajacej? Czy w obu można popływać na łódce/ łowić ryby/ zrobić ognisko?

I czy jest gdzieś dostepny cennik, czy każdy dzwoni i prosi o wycenę "telefoniczną" jak to jest podane na stronie?

Czy w sezonie w weekendy można spodziewać się tłumów, czy teren jest raczej kameralny i mało odwiedzany?

• 4 weeks later...
nocnyszpieg

W dniach 8 czerwca 2020 - 14 czerwca 2020 roku spędziłem czas w Ranczo Natura. Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami i zebrać w pigułkę kilka faktów dla przypomnienia

RYS HISTORYCZNY

Quni i Janusz kupili gospodarstwo w 2012 roku. Powierzchnia to 17,5 ha otoczona torfowiskami ze wszystkich stron. Miejsce lokalizacji pomiędzy Włocławkiem (27 km) a Płockiem (30 km). Od 2017 roku zaczęli przyjmować pierwszych gości. Do chwili obecnej agroturystyka rozrasta się z każdym rokiem. W zeszłym roku powstała sauna. Na tym terenie dom w którym można wynająć pokoje z łazienką zewnętrzną czy apartament. Można wynająć także przyczepę oraz domek zewnętrzny. Wszystkie pomieszczenia utrzymane są w idealnej czystości i są w pełni wyposażone w lodówkę, czajnik, kuchenkę elektryczną oraz zlewozmywak. Rozbić namiot, przyjazd z przyczepą kempingową czy kamperem również nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli ktoś ma zwierzaka - również może go zabrać. Quini i Janusz posiadają na chwilę obecną psa Czestera oraz 5 kotów.

AGROTURYSTYKA I MIEJSCA SPOTKAŃ

Ranczo Natura zostało stworzone dla par, rodzin z dziećmi oraz grup znajomych naturystów (minimum dwie osoby). Single po zweryfikowaniu przez Quni i Janusza są przyjmowani sporadycznie. Głównymi miejscami spotkań jest miejsce przy ognisku/grillu a także przy stawie borowinowym w którym można się kąpać. Można spacerować po całym terenie oczywiście w stroju organizacyjnym czyli bez żadnego ubrania. Atmosfera która została stworzona jest kulturalna, miła, sympatyczna - z każdym można porozmawiać. Nikt od nikogo się nie odwraca.

TEMATY ROZMÓW I POMOC

W zależności od przyjazdu osób poruszany jest niemalże każdy temat: praca, saunowanie, miejsca gdzie można spędzić zagranicą czas bez ubrania, motory, kampery, pogoda, swingowanie (była nie wielka grupa która się tym interesowała), rejsy wycieczkowe...

Zarówno dla Quini jak i Janusza potrzebna jest pomoc w gospodarstwie... Każda para rąk się przyda... Można wykonać jakąś drobną pracę typu zgrabienie trawy, zdarcie folii z parapetu lub to o co poproszą w danej chwili Quini i Janusz...

WKŁAD QUINI W RANCZO NATURA

Quini świetnie gotujesz - dziękuje za przepyszne obiady - ziemniaki, mięso, surówki, placki ziemniaczane... Wszystko "palce lizać". Najadałem się do syta. Przez 6 dni które byłem zaobserwowałem, że wykonujesz "mrówczą" pracę przy uprawianiu wszelkiego rodzaju warzyw i owoców... Zawsze znajdziesz czas aby zamienić z każdym choć parę słów... Pilnujesz porządku wśród naturystycznych gości i "matkujesz" całemu gospodarstwu. Notujesz stan finansów ile kto ma zapłacić za pobyt... Jesteś niesamowicie naładowana pozytywną energią do całego otoczenia...

WKŁAD JANUSZA W RANCZO NATURA

Janusz jesteś świetnym kompanem do rozmów a także obserwatorem. Mówisz bez ogródek to co myślisz... Wykonujesz również kapitalną pracę w rozwój Ranczo Natura... Koszenie trawy, nawadnianie terenu zraszaczami, czyszczenie stawu, montaż parapetów na w saunie, doglądanie terenu... Nowe pomysły co można jeszcze ulepszyć i w co zainwestować aby naturyści czuli się jeszcze lepiej...

WKŁAD QUINI I JANUSZA W RANCZO NATURA

Oboje wykonujecie różne obowiązki... Z tego co zauważyłem wspaniale się uzupełniacie... Robicie świetne przetwory, nalewki i inne cuda o które mi wcześniej nie przyszły do głowy... Jest ojcem, "głową i mózgiem" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) całej inwestycji...

"KONFLIKT" MIĘDZY JANUSZEM A DARKIEM

Kilka stron wcześniej opisywany jest szeroko "konflikt" pomiędzy Januszem a Darkiem. Janusz wyjaśnił mi dokładnie, że rzekomy konflikt polegał na tym, że Janusz wykonywał i udoskonalał swoją agroturystykę a Darek mimo pomocy Janusza nie kończył pomysłów... Przychodził do Janusza z pierdołami, że nie działają mu baterie w pilocie (a założył je odwrotnie) itp. sprawy. W chwili obecnej na stawie borowinowym rozwieszony jest sznurek i "odgrodzona" część stawu Janusza i Darka. Będąc tam przez 6 dni nie zauważyłem żadnego konfliktu i scysji pomiędzy sąsiadami. Janusz opowiadał mi także, że na chwilę obecną drugie gospodarstwo przestało być ośrodkiem N - wprowadziła się tam rodzina NIENATURYSTYCZNA która nie życzy sobie widoku golasów...

PODSUMOWANIE

DZIĘKUJE QUINI I JANUSZ za cudownie spędzony czas... Odpocząłem psychicznie i się "zresetowałem" w stroju jakim najbardziej lubię czyli bez żadnego stroju... Quini raz jeszcze dziękuje za przepyszne obiady, Janusz dziękuje za "wyprawkę" drożdżówką do pociągu oraz wszelkie tematy które poruszyłem... Chciałbym także pozdrowić wszystkich naturystów którzy przebywali od 8 do 14 czerwca 2020 w Ranczo Natura. W szczególności chciałbym podziękować za wspólnie spędzony czas sąsiadom z pokoju obok @Kinimod-owi i Marcie.

Miałem podczas tych dni mnóstwo wspaniałych pozytywnych wrażeń, że zapewne nie wszystkie zapamiętałem...Quini i @JanQu jeżeli coś zgubiłem lub pominąłem proszę o korektę. Mam cichą nadzieję, że jeżeli czas i fundusze mi pozwolą zobaczymy się znowu w Ranczo Natura. Przepraszam także za wszystkie "wtopy" które zaliczyłem...

Edited by nocnyszpieg
błąd

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

You must agree with our Terms of Use.