RaportySkaleta | Kreta | #12

Przebywaliśmy na Krecie w miejscowości Skaleta (około 12km od Rethymno)w I połowie października 2016 r. Jest to mała miejscowość z z kilkoma hotelami, krótką piaszczystą plażą oraz niewielkimi "skałkami" idąc w kierunku Rethymno. Nie ma tam plaży naturystycznej, jednak ze względu na małą ilość turystów, śmiało można się opalać bez zbędnych ciuchów na wspomnianych już skałkach, co czyniła kilku osobowa grupa plażowiczów. Odwiedzając samochodem kilka plaż, zajechaliśmy m.in. na plażę Sougia, na południu wyspy i tą plażę możemy śmiało polecić.

Adelianos Campos | Kreta | #11

Byliśmy w pobliżu tej miejscowości, nie mam tam oficjalnej plaży N, jednakże idąc plażą w kierunku wschodnim dochodzi się do wyodrębnionego miejsca, osłoniętego od strony części hotelowej tekstylnej (odległość ponad 100m) kawałkiem odrzuconej na brzeg rafy koralowej, później jest kilkaset metrów pustej, kamienisto piaszczystej plaży na której zawsze są naturyści oraz samotni panowie N. W tym miejscu nie ma dużego ruchu na plaży za to można spotkać kraby, kolczatki i ryby a także, po drugiej stronie rafy bardzo dużo innych żyjących tu stworzeń morskich.

Wybrzeże od Heraklionu do Hersonissos | Kreta | #10

Po przeszukaniu w/w wybrzeża z morza i lądu znaleźliśmy jedną opisaną wcześniej plażę na zachodnim krańcu Hersonissos. Sama plaża to kiklumetrowa przestrzeń żwiru i kamieni pod urwistym klifem wypełniona kilkunastoma gołymi panami i dwoma starszymi parami. Ze względu na trudność z dojściem do plaży (na zdjęciu nad żółtym parasolem - raczej dla alpinistów) dopłynęliśmy od strony morza i po przedarciu się przez podwodne głazy i płyty była \"plaża\". Odradzamy tracenie czasu na szukanie tej plaży i próbę dostania się tam. Jak naturyzm to TYLKO południu Krety.

Vritomartis | Kreta | #9

Po siedmiu latach bytności wakacyjnych w Chorwacji, postanowiliśmy w tym roku zobaczyć inne miejsca naturystyczne na świecie. Wybór był trudny w grę wchodziły trzy kraje. Hiszpania, Francja, Grecja. W rezultacie burzliwych konsultacji z małżonką padło na Grecję. Wybraliśmy jedyny kompleks naturystyczny w Grecji "Vritomartis" położony na południowym krańcu Krety obok miasteczka Chora Sfakia. Rezerwacji dokonaliśmy już końcu lutego (wymagane było 10% wpłaty) można było ustalić dowolny okres pobytu, bez konieczności wykupywania tygodniówek jak w niektórych ośrodkach bywa.

Kreta | #8

W zeszlym tygodniu wrócilismy z Krety, na której spędziliśmy 10 dni. Przez trzy dni jeździlismy na wycieczki na południowe wybrzeże wyspy, w porze sjesty robiąc sobie odpoczynki na plażach.

Kreta | #7

Grecja - ten piękny kraj był celem naszych tegorocznych wakacji. Zdecydowaliśmy sie na Krete ze wzgledu na bogactwo różnych form spędzania czasu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Strony