Aktualności

Spis Naturystów Polskich 2015

Zapewne niektórzy z odwiedzających NNS pamiętają spis naturystów zorganizowany na NNS w 2011 roku. Po czterech latach od tego spisu, w tym roku przygotowaliśmy jego nową edycję. Tak jak poprzednio, poprzez taki spis chcemy poznać strukturę naturystów w Polsce, dowiedzieć się ilu nas jest, skąd pochodzimy i jacy jesteśmy, dlatego też w spisie pojawiły się pytania dotyczące światopoglądu naturystów. Spis jest rzecz jasna anonimowy, w niektórych pytaniach można uchylić się od odpowiedzi, ale im dokładniejsze będą odpowiedzi, tym ciekawsze będą wyniki. W poprzednim spisie wzięło udział zaledwie 352 uczestników, mamy nadzieję że w tej edycji liczba ta będzie znacznie większa.

W dniu dzisiejszym spis został zakończony, wkrótce nastąpi opublikowanie wyników.

Wyniki poprzedniego spisu można zobaczyć tu: http://naturyzm.info.pl/spolecznosc/spis

Pozytywne zmiany w turystyce

Biuro podróży Itaka chcąc rozszerzyć swoją ofertę, planuje wprowadzenie od sezonu 2016 do swojego katalogu wyjazdów naturystycznych. W 2015 roku odbędą się wyjazdy pilotażowe, mające na celu zarówno poznanie potrzeb polskich naturystów jak i zorientowanie się w istniejącej bazie n-turystycznej, pasującej do wymagań Itaki.

Założenia są następujące:

-wyjazd trwa 7 dni
-testowane będą następujące destynacje - Wyspy Kanaryjskie, Cypr, Egipt, Krym, Francja-Cap d'Agde oraz Jamajka - Hedonism. W każdym z tych kierunków oprócz Francji i Jamajki, Itaka wynajmuje na wyłączność cały ośrodek hotelowy. Impreza naturystyczna rozpoczyna się już w samolocie, podróżujemy nago od momentu wejścia na pokład samolotu, naturystyczny jest transfer do hotelu i pobyt w nim, kończy się w trakcie lotu powrotnego, przed wylądowaniem na Okęciu. Wyżywienie all inclusive.
-koszt zostania testerem to ryczałtowa kwota w wysokości 500 zł w przypadku wyjazdów europejskich plus Egipt, w przypadku wylotów poza Europę 1200 zł. Są to ceny specjalne dla użytkowników naszego portalu.
-nie ma możliwości zmiany formuły z N na tekstylną, kto zdecyduje się jednak na założenie ubrania, zapłaci pełną stawkę za pobyt- odpowiednio 1650/3800 zł
-wyłączona zostaje możliwość składania reklamacji na wyjazd.

BP Itaka zgłosiła się do NNS w celu znalezienia osób chętnych do zostania testerami wyjazdowymi, mieliśmy przyjemność rozmowy z prezesem Piotrem Heniczem.

-Niekonwencjonalne myślenie, umiejętność podejmowania odważnych decyzji, to zasady polityki ITAKI. Ryzykujemy i wygrywamy- stwierdził Henicz.
-Niestety, inni nie nadążają za nami w tym sposobie myślenia. Już wiemy na przykład że załoga samolotu będzie jednak ubrana przez cały lot.

Zainteresowanie ofertą jest spore a ilość miejsc ograniczona, chętnych do zostania N-testerem zapraszam do szybkiego kontaktu z NNS w celu dokonania rezerwacji miejsca.

Aktualizacja: Powyższy tekst był oczywiście primaaprilisowym żartem.

Poznańska Rusałka - próba reaktywacji

Jak informuje portal epoznan.pl, nad Jeziorem Rusałka ponownie działa plaża naturystyczna.
Na facebooku powstał profil "Rusałka - reaktywacja plaży naturystycznej", można na nim umawiać się na spotkanie na plaży, jest też i mapka z zaznaczonym dokładnym jej położeniem. Nie jest to typowa piaszczysta plaża ale trawiasta łąka, niestety brak bezpośredniego dostępu do wody.

Zgodnie z informacjami na facebooku, chętni opalania się w stroju Adama, spotykają się w każdy weekend od 12:00, wynikałoby z tego że w tygodniu nikt tam się nie pojawia. Dla tych, którzy wybiorą się tam pierwszy raz, przygotowano mapkę.

Liczymy na raporty z tej plaży, Poznań zawsze narzekał na brak miejsc dla naturystów, warto więc rozpropagować każdy nowy pomysł. Plaża N nad jeziorem Rusałka była popularna i uczęszczana w latach 80 i 90-tych, trzymamy kciuki za powodzenie akcji.

Plaża w Świnoujściu

Naturyści ze Świnoujścia chcą mieć własną plażę. Na ręce dyrekcji OSiR "Wyspiarz", który administruje świnoujską plażą wpłynęło pismo środowiska świnoujskich naturystów. Wniosek ten podczas ostatniej sesji rady miasta przedstawił radny Ryszard Teterycz, menedżer ośrodka - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia, Robert Karelus.

Naturyści argumentują swoją petycję względami finansowymi, co prawda mogą się opalać po niemieckiej stronie, ale tam wymagana jest opłata środowiskowa w wysokości 3 euro dziennie. Na naszej, polskiej plaży mogliby to robić za darmo.

Pewnego rodzaju konsternację spowodował radny PiS Andrzej Mrozek, składając wniosek na sesji rady aby "plaża dla naturystów w Świnoujściu była, ale pod pewnym warunkiem. Żeby obowiązywał limit wieku naturystów do ok. 35 lat. Ze względów estetyczno-doznaniowych." Następnego dnia, radny zmienił zdanie i tłumaczy się, że to był tylko żart.

Ciężko przewidzieć jakie będą losy plaży naturystycznej w Świnoujściu, tym bardziej że również radni PO i SLD nie odnieśli się do pomysłu z entuzjazmem, argumentując to brakiem miejsca na polskiej plaży oraz bliskością niemieckiej FKK, ale uchwała, nawet jeśli trafi pod głosowanie, to dopiero po wakacjach. Podczas tegorocznego urlopu nie należy się zatem spodziewać żadnych zmian.

Żródło: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,16261471,Plaza_w_Swinoujsciu_...

Kongres Naturystyczny w Irlandii

Co może niektórych zaskakiwać, 34 Międzynarodowy Kongres Naturystyczny odbędzie się w Irlandii. We wrześniu tego roku, irlandzkie stowarzyszenie naturystyczne INA będzie gospodarzem Kongresu. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, nie ma "oficjalnych" plaż nudystów w Irlandii. Istnieją nieoficjalne plaże, które były używane przez lata, INA dąży do tego, aby władze lokalne postawiły na nich chociaż znaki informujące o "możliwości spotkania nagich kąpiących się".

Nam Polakom, Irlandia nie kojarzy się z naturyzmem, lecz jak widać są tam i działają prężnie.

Wisła odcina naturystów

W tych dniach przez Warszawę przeszła wysoka woda na Wiśle. Przybór wody był tak szybki że odcięła naturystów, opalających się na plaży na granicy Warszawy i Józefowa. Nie zorientowali się na czas i odkryli, że zamiast na plaży, są już na wyspie. Wezwana na pomoc przez telefon komórkowy policja rzeczna, wysłała do nich motorówkę i uratowała pechowych naturystów. Informację potwierdził asp. szt. Paweł Brzeziński z komisariatu rzecznego.

Wisła jak widać potrafi być groźna i należy podchodzić do niej jak do każdej dużej rzeki, z należytym respektem.

Strony