Misja

Dla kogo jest ten portal? Dla naturystów, żeby naturyści mieli swoje miejsce w sieci, ale też dla tekstylnych żeby mogli się przekonać że nie taki naturyzm straszny jak go malują, żeby dowiedzieli się na czym on polega. Aby obraz naturyzmu nie był zafałszowany przez pełne erotyki pseudo-naturystyczne strony, aby wszyscy którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z naturyzmem, na początku swojej drogi dowiedzieli się o jego zasadach, o regułach postępowania i zachowania na plażach. Chcemy aby wokół Portalu NNS skupili się ludzie dla których naturyzm jest ruchem rodzinnym, którzy rozumieją i popierają jego podstawową zasadę rozdzielenia naturyzmu od seksu i erotyki.

Chcemy zmieniać podejście społeczne do naturystów, uczyć otaczających nas ludzi właściwego, tolerancyjnego podejścia do nagości, chociażby poprzez propagowanie właściwej kultury sanowania, aby nagość w uzasadnionych przypadkach przestała być sensacją i rzeczą potępianą, by stała się normalna.

Wreszcie chcemy, aby ten portal pełnił rolę informacyjną, aby każdy kto poszukuje informacji na temat naturyzmu znalazł tu odpowiedzi na swoje pytania, aby każdy mógł się podzielić z innymi swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, chcemy aby NNS poprzez propagowanie właściwego wzorca naturyzmu stała się portalem opiniotwórczym.

W chwili obecnej ruch naturystyczny ma się w Polsce całkiem dobrze, istnieje kilkanaście plaż nadbałtyckich i śródlądowych, na które uczęszcza całe spektrum naszego społeczeństwa, istnieje naturystyczna organizacja, można zaryzykować więc twierdzenie że jest coraz lepiej. Coraz lepiej, ale jeszcze nie tak jak być powinno, jeszcze jest dużo do zrobienia i tu jest rola NNS i jej misja.

Jesteśmy przekonani że dużo osób chciałoby spróbować jak to jest, ale albo nie są przekonani w 100%, albo nie wiedzą jak zacząć. Jeśli portal NNS przekona chociaż jedną osobę do naturyzmu, a jesteśmy pewni że przekonał, i to niejedną, to będzie można mówić o sukcesie naszych założeń i naszej misji.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed napisaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

Witam. Chce się zarejestrować na portalu ale poległem na jednym pytaniu. Jaki jest kolor górnego pasa flagi naturystów? Nigdzie nie mogę tej flagi znaleźć.

Świetna strona, bardzo duża baza wiedzy - tak jak napisano dla tych wtajemniczonych ale też i tych, co chcieli by a nie potrafią. Było tu jeszcze gdzieś forum i wielką szkodą dla tych i tamtych jest, że go tu już nie widać. Trzymam kciuki za dobry rozwój tej strony i całej społeczności naturystycznej.

Chciałbym dodać swoje spostrzeżenie w Polsce dużo osób marzy o takiej formie wypoczynku jaką jest naturyzm,istnieje jednak problem jak i gdzie spróbować bo przecież niemożna sięgnąć informacji od osób które się zna bo na ogół nic nie wiedzą i jeszcze mogą doznać szoku z tego powodu.Dlatego szukanie informacji na przeglądarce internetowej jest dobrym wynalazkiem co pozwala rozeznaniu się gdzie w Polsce są plaże naturystyczne i inne miejsca,osobiście właśnie tak odkryłem plażę w Lubiewie w Międzyzdrojach mam tam żeby dojechać około 100 km mój pierwszy kontakt był dla mnie pozytywny sam byłem zdziwiony że tak dużo ludzi tam było i nikt się nikogo nie wstydził wszystko było zupełnie naturalne oczywiście w pierwszej chwili musiałem przełamać zachamowania czy też mogę czy nie.Sądzę jednak że problemem w naszym kraju jest to że w porównaniu do innych państw Europejskich to barierę stanowi to że ich plaże są wolne i praktycznie każdy ma swobodę u nas z góry niewolno jedynie w wyznaczonych miejscach co stanowi odrębność co jest nie tak przecież nie jesteśmy najbardziej zacofani.Na koniec dodam że wszystko się zmienia powoli ale to jest dobre gdzie w tych czasach nie powinno być barier ale tak jest i trzeba działać co mnie też cieszy że jest dużo ogólnie ludzi kochających naturę i chętnych do zmian osobiście cieszę się że istnieją tego typu strony bo bez tego to by było nie dobrze.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Musisz potwiedzić że jesteś człowiekiem, a nie skryptem komputerowym.