Plaża w Świnoujściu

Naturyści ze Świnoujścia chcą mieć własną plażę. Na ręce dyrekcji OSiR "Wyspiarz", który administruje świnoujską plażą wpłynęło pismo środowiska świnoujskich naturystów. Wniosek ten podczas ostatniej sesji rady miasta przedstawił radny Ryszard Teterycz, menedżer ośrodka - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia, Robert Karelus.

Naturyści argumentują swoją petycję względami finansowymi, co prawda mogą się opalać po niemieckiej stronie, ale tam wymagana jest opłata środowiskowa w wysokości 3 euro dziennie. Na naszej, polskiej plaży mogliby to robić za darmo.

Pewnego rodzaju konsternację spowodował radny PiS Andrzej Mrozek, składając wniosek na sesji rady aby "plaża dla naturystów w Świnoujściu była, ale pod pewnym warunkiem. Żeby obowiązywał limit wieku naturystów do ok. 35 lat. Ze względów estetyczno-doznaniowych." Następnego dnia, radny zmienił zdanie i tłumaczy się, że to był tylko żart.

Ciężko przewidzieć jakie będą losy plaży naturystycznej w Świnoujściu, tym bardziej że również radni PO i SLD nie odnieśli się do pomysłu z entuzjazmem, argumentując to brakiem miejsca na polskiej plaży oraz bliskością niemieckiej FKK, ale uchwała, nawet jeśli trafi pod głosowanie, to dopiero po wakacjach. Podczas tegorocznego urlopu nie należy się zatem spodziewać żadnych zmian.

Żródło: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,16261471,Plaza_w_Swinoujsciu_...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed napisaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

Opłata klimatyczna (kurtaxe) jest obowiązkowa i wynosi w zależności od pory roku od 1-3 euro. Ale .. jeśli jej ktoś nie zapłaci ,kary żadnej nie ma , trzeba tylko przy kontroli służb miejskich zapłacić te nieszczęsne 3 euro. Dotyczy to tylko trzech miejscowości na wyspie Uznam. Ahlbeck,Heringsdorf i Bansin. Co do plaż plaże FKK oznakowane i ogólnie dostępne.Czyste , atmosfera rodzinna.

Byłem przejazdem kilka lat temu. Przy niemieckiej promenadzie stoją automaty. Uiszczasz opłatę uzdrowiskową -- dostajesz kwit. Sądzę, że niemanie kwitu może skończyć się mandatem. Tłumaczenie, że przybywasz po piachu z polskiej strony, a nie z promenady, nie ma większego sensu, prawda?

Ja tak samo byłem tam w czerwcu i opłat nikt nie pobierała plaza jest super

byliśmy z żoną po stronie niemieckiej,było super i nikt zadnych opłat nie pobierał.Polecamy

CO MA PIERNIK DO WIATRAKA 20,25,30 50,70 LAT CO ZA GŁUPOTA CHCE SIE OPALAC NAGO TO IDE A NIE ŻE BEDZIE OBOWIĄZYWAŁ WIEK,TO JAK BEDE MIAŁ 36 LAT TO CO KONIEC

Witam, również jestem za naga plaża po polskiej stronie aż dziwne że jeszcze jej nie ma, czas najwyższy uregulować tą kwestie w świnoujściu.

co roku tam przebywam w wakacje i jest to miejsce naprawdę super,oby tak zostało dalej

Byłem tam w czerwcu i opłat od Niemców nie było.Pozdro.Naturysta z Radomia.

Oj zaraz tam jakieś podziały... lysi nie łysi... Jak wszyscy to wszyscy... Dziadkowie też !!! hihihi

Witam Was słonecznie ! Byłem dzisiaj na cudownej plaży za Świnoujściem. Jestem tutaj przy okazji zlecenia i postanowiłem zaczerpnąć słoneczka na Waszej plaży. Spiekłem się nieźle... ale znoszę pieczenie z radością ! Zrobilem spacer niemalże pod molo w Albek bo wciąż widziałem i pośród tekstylnych podobne sobie postacie bez obciążeń na ciałku ... Dopiero wieczorem z forum dowiedzialem się, że są tutaj potrzebne opłaty... Na szczęście nikt nie chciał ode mnie biletu ...ufffff Wnoszę swój głos za tym aby powstała rodzima plaża dla wolnych ludzi i po polskiej stronie !!! Jest tak pięknie że chetnie będę przyjeżdżał nie tylko przy okazjach służbowych !!!

Łysych będą wpuszczać? Jak nie to radny Mrozek nie wejdzie.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Musisz potwiedzić że jesteś człowiekiem, a nie skryptem komputerowym.