Naturyzm w fotografii

Fotografia naturystyczna to dosyć kontrowersyjny temat. Nie da się ukryć, bywa niestety swoistym magnesem dla tych, którzy w naturyzmie błędnie szukają sensacji i nagości. Tak, to prawda, na takich zdjęciach są nadzy ludzie, ale nie o pokazanie na nich nagości chodzi, lecz tego co jest zawarte w idei naturyzmu. Nagość na fotografii jest tu tylko środkiem, nie jest celem.

Duża część naturystów, mniej lub bardziej świadomie myli fotografię naturystyczną z fotografią erotyczną. Zdjęcie z wyeksponowanymi na pierwszym planie genitaliami nie jest i nigdy nie stanie się zdjęciem naturystycznym, nie genitalia są w naturyzmie najważniejsze. W takich zdjęciach jasno widać zamysł fotografa - chodzi o erotyczny przekaz, wywołanie podniecenia. No więc jak odróżnić te zdjęcia?
Sprawa jest bardzo prosta. Zdjęcie naturystyczne jest takim samym zdjęciem, jakie zrobilibyśmy sobie na tekstylnej plaży, po to żeby je pokazać znajomym czy rodzinie. Nikt nie pozuje wtedy do takich zdjęć z rozkraczonymi nogami. Nikt się nie wypina do obiektywu, bo takie zdjęcia są zwyczajnie nieładne i tak samo będzie ze zdjęciem pseudo-naturystycznym. Fotografia naturystyczna powinna pokazywać ludzi na łonie natury, nie zaś szczegóły ich anatomii, wszak naturyści tych szczegółów nie eksponują przesadnie na plażach. A jeżeli ktoś chce, niech robi zdjęcia erotyczne, w końcu i erotyka jest dla ludzi, tylko niech fotograf będzie świadomy jakie zdjęcia zrobił.

Statystyka odwiedzin serwisu jest bezlitosna, wielu wchodzących na NNS poszukuje tu tylko zdjęć, zaglądają do galerii szukając taniej sensacji. A tej sensacji nie będzie. W mini galerii, tu na tej stronie, pokazujemy takie fotografie które najlepiej prezentują naturyzm, te w których jest zawarta jego treść. Prawdziwi naturyści na pewno docenią te fotografie, przypadkowi oglądacze może dowiedzą się czegoś więcej? Miejmy nadzieję że tak będzie i że te zdjęcia będą swojego rodzaju wykładnią jak wygląda zdjęcie naturystyczne.

Tak więc, drodzy naturyści, bierzcie swoje aparaty fotograficzne w dłonie i róbcie zdjęcia. I niech Wam podczas naciskania spustu migawki przemknie przez głowę tych kilka prostych zasad.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed napisaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

naturyzm to nic złego dla mnie jest bez różnicy jak kto sie opala moze byc nago sam tez sie tak opalam i jezeli chce poznac naturystke pare naturystyczna małzenstwo takie to na pewno nie w celach erotycznych tylko interesuje mnie zwykła przyjaźn i spedzanie czasu kto tak uwaza?kazdy kto chce do mnie napisac wyrazic opinie to zapraszam na rozmowe na gg 7865500 moga byc pary małżenstwa panie i pozdrawiam wszystkich zle jest kiedy czlowiek jest sam a nie ma do kogo sie odezwac mimo ze jestem w zwiazku to nie znaczy ze nie mozna miec nowych przyjaciol znajomych w postaci naturystów bo wszyscy jestesmy ludzmi nagosc jezeli nie traktuje sie tego erotycznie i nie sprowadza sie do erotyki i seks tylko jest czyms normalnym przeciez nadzy ludzie tez moga ze soba rozmawiac spotykac sie jak kazdy z nas nie uwazacie?

Gdzie można naturystycznie spedzic czas na Śląsku gliwice?

Inni robią sobie foty pamiątkowe tam gdzie wypoczywają my też robimy to samo tyle że nago i taka różnica...

Czy ktos byl w tym sezonie w Karninie?I jaka jest sytulacja z plaza czy ktos tam bywal?

Nie polecam. Woda brudna zanieczyczona.

Będąc w tą niedzielę nad jeziorem chcąc poopalać się nago gdy znalazłem już dzikie rzadko uczęszczane miejsce uznałem za stosowne poinformować nabliższą rodzinę jak zamierzam się opalać i mniej więcejw którym miejscu.po godzinie opalania zacząłem szukač innego miejsca bo w tym nie można było znaleść odrobiny cienia.I chyba to było ogromne szczęśćie bo ktoś nasłał stróżów prawa którzy jeźdźili wkoło jeziora jakby chcieli złapać bardzo groźnego przestępcę.przeszła mi już ochota na opalanie.

Macie rację opalanie nago w pojedynkę w zacisznych miejscach może budzić mieszane uczucia.w ten weekend gdy opalałem się nago nad jezioreem w bardzo ustronnym miejscu podeszło do mnie bardzo cicho dużym bardzo grzecznym psem z pytaniem czy mogą się koło mnie rozłożyć z kocami i korzystać z tego dostępu do wody.Nie przeszkadzało im że jestem nagi .Byli bardzo mili.Po zbadaniu zejśćia w wodę jednak zrezygnoali bo wchodząc do wody zaplątaliby się w gęstą roślinność wodną.Ta para rozłożyła się kawałek dalej.

Naturysci to wspaniali ludzie których w większosci cechuje kultura i swoboda . Chentnie poznam naturystów z siedlec i okolic. Pzdrawiam wszystkich naturyatów i życe dużo słonecznej pogody

Sam chętnie bym się wybrał na taką plażę ale nie bardzo wiem gdzie

naturyzm to nic złego dla mnie jest bez różnicy jak kto sie opala moze byc nago sam tez sie tak opalam i jezeli chce poznac naturystke pare naturystyczna małzenstwo takie to na pewno nie w celach erotycznych tylko interesuje mnie zwykła przyjaźn i spedzanie czasu kto tak uwaza?kazdy kto chce do mnie napisac wyrazic opinie to zapraszam na rozmowe na gg 50733051 moga byc pary małżenstwa panie i pozdrawiam wszystkich zle jest kiedy czlowiek jest sam a nie ma do kogo sie odezwac mimo ze jestem w zwiazku to nie znaczy ze nie mozna miec nowych przyjaciol znajomych w postaci naturystów bo wszyscy jestesmy ludzmi nagosc jezeli nie traktuje sie tego erotycznie i nie sprowadza sie do erotyki i seks tylko jest czyms normalnym przeciez nadzy ludzie tez moga ze soba rozmawiac spotykac sie jak kazdy z nas nie uwazacie?

Strony

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Musisz potwiedzić że jesteś człowiekiem, a nie skryptem komputerowym.