Naturyzm w fotografii

Fotografia naturystyczna to dosyć kontrowersyjny temat. Nie da się ukryć, bywa niestety swoistym magnesem dla tych, którzy w naturyzmie błędnie szukają sensacji i nagości. Tak, to prawda, na takich zdjęciach są nadzy ludzie, ale nie o pokazanie na nich nagości chodzi, lecz tego co jest zawarte w idei naturyzmu. Nagość na fotografii jest tu tylko środkiem, nie jest celem.

Duża część naturystów, mniej lub bardziej świadomie myli fotografię naturystyczną z fotografią erotyczną. Zdjęcie z wyeksponowanymi na pierwszym planie genitaliami nie jest i nigdy nie stanie się zdjęciem naturystycznym, nie genitalia są w naturyzmie najważniejsze. W takich zdjęciach jasno widać zamysł fotografa - chodzi o erotyczny przekaz, wywołanie podniecenia. No więc jak odróżnić te zdjęcia?
Sprawa jest bardzo prosta. Zdjęcie naturystyczne jest takim samym zdjęciem, jakie zrobilibyśmy sobie na tekstylnej plaży, po to żeby je pokazać znajomym czy rodzinie. Nikt nie pozuje wtedy do takich zdjęć z rozkraczonymi nogami. Nikt się nie wypina do obiektywu, bo takie zdjęcia są zwyczajnie nieładne i tak samo będzie ze zdjęciem pseudo-naturystycznym. Fotografia naturystyczna powinna pokazywać ludzi na łonie natury, nie zaś szczegóły ich anatomii, wszak naturyści tych szczegółów nie eksponują przesadnie na plażach. A jeżeli ktoś chce, niech robi zdjęcia erotyczne, w końcu i erotyka jest dla ludzi, tylko niech fotograf będzie świadomy jakie zdjęcia zrobił.

Statystyka odwiedzin serwisu jest bezlitosna, wielu wchodzących na NNS poszukuje tu tylko zdjęć, zaglądają do galerii szukając taniej sensacji. A tej sensacji nie będzie. W mini galerii, tu na tej stronie, pokazujemy takie fotografie które najlepiej prezentują naturyzm, te w których jest zawarta jego treść. Prawdziwi naturyści na pewno docenią te fotografie, przypadkowi oglądacze może dowiedzą się czegoś więcej? Miejmy nadzieję że tak będzie i że te zdjęcia będą swojego rodzaju wykładnią jak wygląda zdjęcie naturystyczne.

Tak więc, drodzy naturyści, bierzcie swoje aparaty fotograficzne w dłonie i róbcie zdjęcia. I niech Wam podczas naciskania spustu migawki przemknie przez głowę tych kilka prostych zasad.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed napisaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

naturysci to najszczesliwsi ludzie na swiecie

Ja uważam ż najszczęśliwsi i najporządniejsi bo żyją zgodnie z naturą

I już mamy marzec. Jak pogoda będzie sprzyjać to w majówkę można zaczynać :)

Ja tam wolę opalać się ustronnie, przynajmniej kijem nie dostanę :D

Hej, też tak uważałem do czasu gdy postanowiłem wybrać się na nagą plażę w Dębkach, jej atmosfera urzekła mnie, żałuję straconego czasu na pokątne opalanie, wśród innych golasów nie czuję dyskomfortu niewłaściwego zachowania w nieodpowiednim miejscu, mogę się w pełni odprężyć i bez skrępowania korzystać z uroków nagiego relaksu. Gorąco polecam:)

ania ja nie mam nic przeciwko opalania nago i naturystka naturysta dla mnie taki sam czlowiek jak kazdy i na pewno takiej spotkanej osobie okazałbym duzo zyczliwosci i zrozumienia po prostu rozmawiałnym normalnie bo ja nie łacze naturyzm z seks to nie ma nic wspolnego jak ludzie chca porozmawiac to okazujac sobie szacunek jak chcesz podyskutowac ze mna na ten temat zapraszam na rozmowe na gg 50733051

czasami bywa tak ze lepiej mieć kogoś obok siebie po pierwsze miłej po drugie jednak bezpieczniej

my z zona w lipcu wybieramy sie do dabek jestesmy tam co roku od 7 lat ,,jest super zapraszamy,,

witamy, a gdzie w dąbkach jest plaza naturystyczna ? Może to w dębkach ?

witam zapraszam do grzybowa jest super byłem w tym roku dwa razy pozdrawiam

Strony

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Musisz potwiedzić że jesteś człowiekiem, a nie skryptem komputerowym.