Jump to content

Welcome to Forum NNS

Do something resonable

Termy Rzymskie, Czeladź, 2015-2021

Lady_M
 Share

Recommended Posts

Dystans należy zachowywać,jeżeli ktoś czuje,że coś go bierze do łóżka, higiena zawsze dla mnie to oczywiste

3 godziny temu, abzachpom napisał:

@lysy a kto ci każe korzystać z saunariów? Zresztą proponuję w zamian udać się do kościoła- legalnie,za aprobatą obecnej niewładzy,tam przecież się nie zarazisz są takie teorie.Testu nie trzeba,będzie więcej na tace w końcu oni muszą mieć przy kryzysie a pracownicy i właściciele saunariów nie muszą,plebs to niech przymiera głodem

To co napisałeś jest tak głupie, że nawet nie skomentuję, żeby się nie zniżać do tego poziomu.

• Haha 1
  • OMG... 1

5 godzin temu, Marek43 napisał:

No to masz złe informacje, w saunie (tak na 99%) zaraziła sie osoba która znasz osobiście, a inni (tak ja wyżej napisano) raczej sie nie przyznają.

Ok, wierzę Ci, że faktycznie tak jest. Ale to nie zmienia faktu, że to co najwyżej pojedyncze przypadki, co podchodzi pod podawaną przez mnie opcję minimalnego ryzyka, natomiast ognisk koronawirusa (takich, żeby to było mnóstwo zakażonych, a wszyscy obecni  w danym dniu+obsługa dostali kwarantannę) w żadnym saunarium dotychczas nie było na pewno. Natomiast takie ogniska były w wielu instytucjach, które w dalszym ciągu funkcjonują i nadal takie ogniska wybuchają...

4 godziny temu, abzachpom napisał:

Staram się z rodziną jak najbardziej minimalizować możliwość załapania tego świństwa jednak uważam,że na saunie jest minimalne ryzyko( a działa na mnie zdrowotnie i na ciało i na psychikę co ważne)większe jest np w sklepie do którego muszę się udać,więc z sauny korzystam i będę popierać każdą inicjatywę saunową oczywiście z zachowaniem higieny ale to akurat nawet przed wirusem dla mnie było priorytetem

Otóż to. Ja robię dokładnie tak samo. W saunie, z uwagi na temperatury, nie mam większych obaw, nawet wobec braku dystansu (choć też w miarę możliwości dystans staram się zachować). W innych kontekstach robię wszystko, by dystans zachować. W skuteczność tych hołubionych przez rządzących państwami maseczek nie wierzę kompletnie (zwłaszcza, że większość ludzi nosi je pod nosem, a nie na nim...) i ja osobiście wtedy, kiedy regulacje mnie zmuszają do noszenia kagańca, zakładam mini-przyłbicę, natomiast dystans uważam za skuteczny sposób, by ograniczyć ryzyko. I myślę, że przy jego zachowaniu, większość obecnie zamkniętych miejsc (nie tylko saun) mogłaby spokojnie funkcjonować, również w obecnym czasie.

Kwestia jest taka, że większość założeń dotyczących roznoszenia się wirusa, polega na domniemaniach, że MOŻE się roznosić. Natomiast nikt nie zaryzykuje życia ludzi, by zrobić badania, gdzie faktycznie wirus się roznosi w najlepsze, a gdzie nie albo w mniejszym zakresie, tak więc nieprędko się dowiemy, jak jest na pewno. 

Edited by Devan
  • Upvote 1

4 godziny temu, lysy napisał:

To co napisałeś jest tak głupie, że nawet nie skomentuję, żeby się nie zniżać do tego poziomu.

Jeżeli nie zrozumiałeś przekazu lub Ciebie tak dotknął rozumiem,że nie skomentujesz, przecież nie jesteś wstanie zniżyć się do jakiegokolwiek poziomu ponieważ ten, który reprezentujesz jest najniższy z możliwych a tym bardziej ktoś taki nie jest wstanie mnie urazić

Cześć,

W przerwie między światami wybieramy się do Czeladzi. Macie jakieś wskazówki, rady? Jakie zabiegi najlepiej wybrać? Mamy dwa do wyboru, jedziemy w pakcie relaks we dwoje na dwie noce. Jedno pytanie techniczne, patrzyłem na obiekt i nie zauważyłem tylko jeden natrysk w środku term? Coś przeoczyłem? Wszystkie sauny otwarte? Zewnętrzne też? Ta największa sauna Colosseum jest już otwarta? Dostępna dla wszystkich? Z góry dzięki za odpowiedź.

Edited by Kaaarol

53 minuty temu, Kaaarol napisał:

Wszystkie sauny otwarte? Zewnętrzne też?

Z tego, co wiem, działa tylko część wewnętrzna.

8 godzin temu, Kaaarol napisał:

tylko jeden natrysk w środku term? Coś przeoczyłem? Wszystkie sauny otwarte? Zewnętrzne też? Ta największa sauna Colosseum jest już otwarta? 

To nie jeden natrysk, tylko zespół natrysków, oprócz tego są jeszcze w szatniach na przeciwko basenu, oraz jeden mały przy baseniku do schładzania, to są prysznice wewnętrzne. Strefa zewnętrzna, tak jak Devan wyżej wspomniał,  jest wyłączona z użytkowania min. największa sauna Colosseum, która swoje nieformalne otwarcie miała jeszcze w sierpniu.

• Upvote 1

Witam, czyli termy działają "normalnie" i można z nich korzystać bez korzystania z noclegu? Jak dużo osób można się mniej więcej spodziewać na tygodniu? Być może odwiedzę termy w czwartek ;) pozdrawiam

Godzinę temu, Marek43 napisał:

Trochę osób trenuje do zawodów, bez noclegu.

Czyli jest szansa na wejście na trening? :D

Czy obowiązują promocyjne ceny na treningi ? Interesują mnie 3 godziny dopołudnia.

• 2 weeks later...

Byłem tam pierwszy raz i wrócę na pewno bo miejsce warte odwiedzin. Kiedy juz otworzą  teren zewnętrzny to OBOWIĄZKOWO! Ale nawet w części wewnętrznej jest co robić. Posiłki serwowali , napoje też. No trening  był ciężki , całodzienny. Miejsce należy docenić, szczególnie teraz, kiedy wszystko pozamykane.

Dnia 21.11.2020 o 21:31, lysy napisał:

Jak dotąd Szwecja, która wybrała własną drogę, wciąż przoduje w liczbie zgonów (jeśli znormalizujemy do liczby mieszkańców), a ich gospodarka i tak odczuwa kryzys.

Dlaczego piszesz takie brednie? Ze 20 krajów europejskich a ze 30 w ogóle, ma wyższą śmiertelność w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, od Szwecji. 

Z ciekawości, pytanie do korzystających z TR, czy serio ktoś organizuje jakiś trening, w sensie choćby dla picu jest jakaś rozkładówka, cokolwiek? Czy to tylko nazwa dla władzy a w środku dzieje się normalne saunowanie gdzie kto kiedy chce? Czy jest kilka saun czynnych czy tylko ta do *treningu*? 

Edited by Sunlover
  • Upvote 2

5 godzin temu, Sunlover napisał:

w sensie choćby dla picu jest jakaś rozkładówka

Jest - plan seansów.

Niezłego treningu wymaga (zwykle po 14.00) zmieszczenie się w saunie na seans, ale coż - trudności obiektywne ;)

5 godzin temu, Sunlover napisał:

jest kilka saun czynnych czy tylko ta do *treningu*? 

Jest czynnych kilka (dokładnie 3 suche +2 parowe), ale do treningów używa się tylko Cezara.

Pozdr.

M.

• Thanks 1

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

fb"Otwieramy 18 stycznia dla Członków kadry narodowej Aufguss Poland Team

Chcesz korzystać z Term Rzymskich bez ograniczeń?

Zostań licencjonowanym zawodnikiem kadry narodowej Aufguss Poland Team będącej członkiem międzynarodowej organizacji Aufguss WM!!

Korzystaj z:

Siłowni

Strefy cardio

Saun

Łaźni parowych

Basenów

Seansów saunowych

Historia Aufguss Poland Team sięga 2013 roku, kiedy po raz pierwszy czterech zawodników reprezentowało Polskę podczas Mistrzostw Świata w Satama Sauna Resort w Niemczech. Z roku na rok grono zawodników i sympatyków powiększa się! Dołącz do nas i korzystaj z Term Rzymskich, jako członek kadry narodowej Aufguss Poland Team!

Otrzymasz od nas numerowaną licencję umożliwiającą korzystanie z Term w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata Aufguss WM, które odbędą się 6-12 września 2021 w Termach Rzymskich.

Koszt licencji dla posiadaczy Karty Klubowej – 50 zł

Koszt licencji dla pozostałych – 170 zł (120 zł koszt Karty Klubowej + 50 zł koszt licencji)..."

• Upvote 1

Miejmy nadzieję, że po 31 stycznia wszyscy będą mogli korzystać z Term, bo inaczej to kadra narodowa Aufguss Poland będzie liczniejsza od kadry narodowej piłkarzy.

• Haha 1

8 godzin temu, r&m napisał:

Miejmy nadzieję, że po 31 stycznia wszyscy będą mogli korzystać z Term

Nadzieja matką wiadomo czyją... Ja przestałem już wierzyć w powrót do saun na normalnych zasadach w najbliższym czasie. Ja myślę, że wiosna to jest optymistyczny scenariusz, a bardziej realny to dopiero jesień. Póki co pozostaje saunowanie "w trybie awaryjnym", czyli tylko te nieliczne opcje, które są skłonne wykazać się kreatywnością, by omijać bezsensowne zakazy, i to pomimo coraz to nowych pomysłów rządzących, jak utrudnić takie kombinacje. Dla mnie osobiście oznacza to saunowanie daleko od miejsca zamieszkania, rzadziej i w mniejszym wymiarze czasowym niż to o tej porze roku powinno być. Ale lepsze to, niż w ogóle nic. Przynajmniej jakieś coś jest, by dotrwać do powrotu normalności.

9 godzin temu, abzachpom napisał:

Koszt licencji dla posiadaczy Karty Klubowej – 50 zł

Koszt licencji dla pozostałych – 170 zł (120 zł koszt Karty Klubowej + 50 zł koszt licencji)..."

Cóż, jedno trzeba przyznać. Wykorzystali okazję, by wepchnąć swoje karty klubowe... Bo o ile do tej pory z tej karty wynikał jedynie promocyjny cennik, opłacalny jedynie dla stałych bywalców, tak teraz karta jest wymagana, by posaunować w ogóle. Sprytne posunięcie, by naprawić nadwątlony budżet kosztem klientów...

• Upvote 2

9 godzin temu, Devan napisał:

Sprytne posunięcie, by naprawić nadwątlony budżet kosztem klientów...

Ja to odbieram przede wszystkim jako formę zniechęcenia do jednorazowej wizyty "ciekawskich". 

Biorąc pod uwagę zainteresowanie i możliwości logistyczne (strefa zewnętrzna jest nadal wyłączona),

o frekwencję częstych bywalców raczej nie muszą się martwić.

Edited by wojtekst

14 godzin temu, wojtekst napisał:

Ja to odbieram przede wszystkim jako formę zniechęcenia do jednorazowej wizyty "ciekawskich". 

Każdej firmie raczej zależy na przyciągnięciu "ciekawskich" bo jest szansa że części z nich się spodoba i zostaną stałymi klientami.

Wciskanie kart jest to chęć dodatkowego zarobku na ludziach którzy raczej byli klientami dość częstymi ale nie stałymi i jednocześnie próba zmienienia ich w klientów stałych bo skoro już wyrobiłem kartę, zapłaciłem za nią to żal z niej nie korzystać.

Termy Rzymskie akurat specyfikę mają taką, że obiekt jest uważany przez wielu saunowiczów za kultowy i z tego powodu jest dość częstym celem turystyki saunowej osób również z innych regionów kraju. Takie osoby, chcąc skorzystać, będą teraz musieli zapłacić więcej. Stałym bywalcom raczej wyjdzie z grubsza na to samo. A trudno, żeby np. ludzie z Warszawy czy Bydgoszczy stali się stałymi klientami. To będzie co najwyżej okazjonalna wizyta,  przy okazji której będą musieli dopłacić za kartę klubową.

@Devan Zgadza się, dlatego ich polityka jest głupia bo raczej na niej stracą niż zyskają a szkoda bo teraz gdy inne obiekty są pozamykane turystyka do Term mogłaby rozkwitnąć. Gdyby nie konieczność kupna karty ja spod Łodzi na pewno wybrałbym się w przyszłym tygodniu do Term ale jeżeli mam kupować kartę która przyda mi się może jeszcze ze trzy razy jest to dla mnie nieopłacalne i sądzę że tak jak ja myśli wiele innych osób.

• Upvote 1

9 minut temu, Tabaluga napisał:

dlatego ich polityka jest głupia

Czy ja wiem. Raczej bym powiedział, że bardzo cwana. Bo:

- Regularni klienci w tej sytuacji najprawdopodobniej staną się jeszcze bardziej regularni, co oznacza większe wpływy.

- Przyjezdni (coś mi mówi, że są osoby, które i tak przyjadą) zapłacą więcej za jednorazowe wizyty, co również oznacza większe wpływy.

A dostępność zaledwie paru obiektów saunowych w całym kraju dokłada się do faktu, że ekonomicznie ta decyzja może się obronić. jest to niekorzystne dla wielu potencjalnych klientów, ale cóż - obiekt decyduje.

Mnie osobiście ta decyzja ani ziębi ani grzeje, bo ja już od dawna nie jestem potencjalnym klientem TR i nie przewiduję zmiany tego stanu rzeczy. Jednak, pomimo mojej osobistej niechęci do tego obiektu i faktu, że ja tam na pewno nie przyjadę bez względu na okoliczności, w obecnej sytuacji szczerze kibicuję, by obiekt działał dalej i sprzeciwiał się absurdalnym decyzjom rządzących. Akurat w tym sporze wszystkie saunaria, które działają, oraz wszyscy nieogarnięci koronapsychozą saunowicze są moim zdaniem po tej samej stronie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

You must agree with our Terms of Use.