Portugalia

Ze swym wspaniałym klimatem, jednymi z najlepszych plaż w Europie i tolerancyjną postawą wobec nagości, nie jest zaskakujące, że Portugalia staje się coraz bardziej popularna wśród turystów-naturystów.

Portugalskie wyrażenie "nao faz mal", które z grubsza można przetłumaczyć jako "nie ma znaczenia", doskonale odzwierciedla postawę Portugalczyków wobec wielu rzeczy, w tym i nagości na plażach. Jest też powodem dla którego funkcjonuje wiele plaż N, niekoniecznie oficjalnie uznanych za naturystyczne, działających na zasadzie wzajemnego współistnienia. Nagość publiczna, podobnie jak w Hiszpanii, nie jest de facto niezgodna z prawem, jest wykroczeniem tylko jeśli ktoś czuje się urażony moralnie i złoży skargę - co jest mało prawdopodobne. Rzecz jasna zdrowy rozsądek jest wymagany. Dowodem rosnącej akceptacji nagości w Portugalii jest wiele stowarzyszeń naturystycznych, które spełniają pozytywną rolę w negocjacjach z władzami lokalnymi, jeśli chodzi o nadanie oficjalnego statusu plaży N, lub akceptowania na niej naturystów.

Istnieje sześć oficjalnych plaż naturystycznych w Portugalii
Lisbona:
Bela Vista - Costa da Caparica niedaleko Almada
Meco - Alfarim w pobliżu Sesimbra

Alentejo:
Salto - Porto Covo, Sines
Alteirinhos - Zambujeira do Mar

Algarve:
Adegas - Odeceixe w okolicach Aljezur
Barril - Ilha de Tavira

Z nieoficjalnych, zwyczajowych plaż gdzie nagość jest normą, w regionie Algarve można wymienić (z zachodu na wschód): Vale Figueira, Bordeira, Murracao, Barriga, Cordama, Beliche, Barranco, Zavial, Furnas, Cabanas, Pinheiros, Meia Praia, Prainha, Caneiros, Afurada, Praia Grande, Deserta, Armona, Cacela Velha.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed napisaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

Wszystko ok, ale: o pierwsze - ta ogólnonarodowa akceptacja Portugalczyków na plaże naturystów w ich kraju - to są po prostu mity. Na plażach publicznych- za wyjątkiem tylko kilku oficjalnie wymienionych jako FKK- nie radzę się nikomu opalać- bo prawie na pewno spotka go wiele nieprzyjemności i przykrości. Po drugie: wybieranie się do Portugalii z myślą tylko o wczasach FKK jest nieporozumieniem: bo woda w Portugalii- mając na uwadze ocean- jest tam bardzo przykrą, niemiłą niespodzianką- jest po prostu zimna, jak w rodzimym Bałtyku.....

Witam. Jestem na wczasach w Portimao. Czy jest jakieś bezpieczne miejsce żebym mogła poopalac się nago?

Hej! Którą plażę wybrać w okolicach Burgau? Będziemy wdzięczni za namiary bo na google maps większości nie widać... :(

wlasnie po kilkunasty latach w chorwacji chcemy zmienic otoczenie ,jezeli ktos moze nam podpowiedziec prosimy o rade

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Musisz potwiedzić że jesteś człowiekiem, a nie skryptem komputerowym.