Czarnogóra

Czarnogóra, państwo powstałe z rozpadu Serbii i Czarnogóry w lutym 2006 r. Nie jest to popularny w Polsce kierunek turystyczny, tym bardziej cieszą pierwsze raporty z tego miejsca.

Choć ostatnio w biurach turystycznych pojawia się coraz więcej ofert spędzenia wakacji w Czarnogórze, jednak znaczna odległość od Polski powoduje, że większość turystów zapewne wybierze bliższą Chorwację. Jak na razie, jedyne informacje naturystyczne dotyczące tego kraju, docierają do nas z kampingu Ada Bojana.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed napisaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

Z dziewczyną jesteśmy na wakacjach w Czarnogórze, a ponieważ preferujemy opalanie w zgodzie z naturą odwiedziliśmy trzy plaże naturystów w tym pięknym kraju, a mianowicie:naturist resort Ada Bojana gdzie oprócz bardzo długiej plaży położonej na wyspie między morzem i rzekami na którą nie mają wstępu tekstylni jest całe profesjonalne zaplecze włącznie z apartamentami dla wszystkich kochających naturyzm, drugim miejscem na którym spędziliśmy kilka dni była lewa część plaży Jaz koło Budvy. Naturyści z tej części plaży zostali zepchnięci jeszcze dalej na południe, gdzie na małym skrawku plaży zawsze było kilka osób. Ostatnia plaża to Fkk Ratac w sąsiedztwie Sutomore i Canj gdzie w rzeczywistości są dwie małe plaże w bardzo ładnym położeniu pomiędzy skałkami. Lewa strona jednej z plaż zdominowana jest przez gejów, prawa zaś przez pary tak jak i druga mniejsza plaża. W tym miejscu zamierzamy poleżakowac jeszcze kilka dni, a jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszamy do wspaniałego spędzenia czasu na Fkk Ratac.

W Czarnogórze, w Budvie, jest plaża JAZ, i na tej plaży opalaliśmy się toples w wakacje zeszłego roku. Zawsze jest tam dużo miejscowych. My dotarliśmy tam, pytając ludzi, plaża jest po lewej stronie Jazu, na samym końcu. Mieszkaliśmy w Becici, na plaże jechaliśmy busem za 1E.

Potwierdzam informacje "podróżnika". Również tego lata byliśmy w Czarnogórze, w Ulcinj. Plaża z brzydkim szarym piaskiem, na plaży mnóstwo ludzi, głównie Albańczyków. Brak miejsc na "nagie" opalanie, brak również pań w topless. Będąc na wycieczce w Budvie, widzieliśmy kilka kobiet na plaży opalających się bez górnej części stroju, ale były to jednostki. Z informacji na internecie wynikało, że jest plaża nudystów Mogren II oraz Żeńska Plaża, czyli naga plaża dla kobiet, ale również tam nie byliśmy, więc nie możemy potwierdzić. Generalnie wczasy były udane. Czarnogóra to piękny kraj, ale niezbyt przyjazny naturystom. Do następnego lata.

W Czarnogórze byliśmy w drugiej połowie sierpnia 2015 r. Odpoczywaliśmy w Hotelu Otrant, w miejscowości Ulcji. Hotel sąsiaduje z tzw. Veliką Plażą. Nie mieliśmy zbytnich nadziei na nagie opalanie, ale rzeczywistość była jeszcze gorsza. Wśród wczasowiczów przeważają miejscowi, tzn. w około 70% Albańczycy, reszta to Czarnogórcy, Bośniacy i Serbowie. Oczywiście wśród gości hotelowych przeważają Polacy, uzupełnieni Francuzami, Węgrami, czy Rosjanami. Jednak brak jest w pobliżu hotelu plaży FKK, a ponadto w czasie pobytu nie widziałem ani przy hotelu, ani na plaży przy morzu, żadnej kobiety opalającej się topless. Wynika to jak wspomniałem z faktu, zdominowania plaży przez miejscowych Albańczyków, którzy nie preferują takiej formy opalania. Dlatego uprzedzam wszystkich wybierających się w tamte strony, że nie ma co liczyć powrót z Czarnogóry, bez białych pasków. Podobno jest naga plaża w Ada Bojanie i jedna bodajże w Budvie, ale nie byliśmy na nich więc nie mogę tego faktu potwierdzić. Pozdrawiam.

Myśmy w jak spędzaliśmy urlop w Czarnogórze prawie zawsze jeździliśmy na Ada Bajana wjazd płatny chyba 4 euro za samochód ale urlop zaliczony do udanych tylko ten szary piasek , cały osrodek spokojnie ,dużo miejsca na plaży każdy znajdzie coś tam dla siebie albo na strzeżonej plaży lub na dzikiej

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Musisz potwiedzić że jesteś człowiekiem, a nie skryptem komputerowym.