RaportySłoneczny Brzeg | #5

Byliśmy w tym roku na plaży opisywanej wcześniej czyli Słoneczny Brzeg za hotelem Burgas. W sumie jest OK ale jest to plaża przejściowa czyli wiele osób co chwilę spaceruje brzegiem. Niektórzy reagują śmiechem innych to nie obchodzi ale są i oburzeni. Najważniejsze to się nimi nie przejmować. Plaża czysta, są już kosze i nawet ratownik krzyczy na niezdyscyplinowanych. Chyba się wszystko unormowało :)... Do tego zawsze jest tam miejsce i nie siedzi się nikomu na głowie. A woda i atmosfera cudowna ;)... Nigdy nie miałem takiej opalenizny. Były nawet rodziny z dziećmi choć trzeba być przygotowanym na większosc mężczyzn i męskich par ale pełna kultura bez excesów. Są i tacy którzy jedynie czegoś szukają ale nie czuje się tam niczego co mogłoby denerwować. Wiem że zawsze będę szukać jedynie rozebranych plaż!!! ;)

Słoneczny Brzeg | #4

W SB w pobliżu Sveti Vlas jest całkiem przyjemna plaża. Jest dość szeroka i w miarę pusta. Generalnie widuje się te same twarze. Jest sporo samotnych facetów w różnym wieku. Nie rzucają się w oczy więc nie ma się czego obawiać. Pary to zwykle osoby starsze. Młodych jak na lekarstwo. Tekstylnych jest troszkę ale głównie rozkładają się na jej początku. Nie można miec do nich pretensji bo to jedno z niewielu miejsc w całym kompleksie SB gdzie można się rozłożyć na plazy przy morzu (a nie za leżakami) i do tego tam gdzie jest mniej ludzi. Nie są też w żaden sposób zauważalni (poza ubiorem). Nie gapią się, nie marudzą i nie są zaskoczeni.
Zdziwieni spacerowicze zwykle wybierają ścieżkę na murku. Ci zaskoczeni jak zobaczą to w tył zwrot i na schodki. Ale na górze nie ma jakiegoś nachalnego podglądania czy robienia zdjęć. Ci co chodzą plażą też nie zwracają na siebie uwagi.
Plażowicze obok też nie uciekają. Wiele osób stoi przy falochronie świecą czym się da lub wygrzewają się na kamieniach i nie robi to na nich żadnego wrażenia. Można więc spokojnie pokazywać swoje wdzięki.
Zdarza się, że tekstylni zajmują teren tuż przy kamieniach bo tylko od strony plaży nudystów jest piasek. Ale ci zgorszeni szybko rezygnują. Wystarczy się rozłożyć i się rozebrać.
Poza tym, że chodziłem codziennie z partnerką i było naprawdę przyjemnie to zdarzyły się mało przyjemne sytuacje. Raz dwóch panów postanowiło załatwić się na plaży w chaszczach. Odwrócili się tylko tyłem ale było widać co robią. I raz jeden pan chyba się zaspokajał patrząc na kobitki leżące przed nim. Raczej na zwykłe drapanie to nie wyglądało.

Przeszedłem też cały brzeg od Elenite do starego Nessebaru. Plaża w SB przy rzeczce chyba mało przyjemna. Może byłem już późno i na plaży nikogo nie było poza kilkoma panami ukrytymi na wydmach. Może w ciągu dnia na plaży jak jest więcej osób to jest podobnie jak przy SV.
Innych plaż nie ujrzałem. Fajnym miejscem są jeszcze skałki pomiędzy SV a Elenite. Zwykle jest tam bardzo mało osób bo brak piasku a dodatkowo jest trochę na uboczu głównych plaż. Ale spokojnie można się rozłożyć i nikt nie zwraca uwagi. Przez cały dzień raptem kilka osób zeszło w to miejsce (są schodki) i wszystkie się rozłożyły pomimo naszej obecności.

Autor: sajmonDodaj swój raport

Słoneczny Brzeg | #3

Wróciliśmy niedawno ze Słonecznego Brzegu , tak wiec podzielimy się naszymi obserwacjami co do nagich plaż. . Otóż w Słonecznym Brzegu nie ma ciekawych klimatycznych naturystycznych plaż. Ta znajdująca sie przy ujsciu rzeczki jest nieciekawa. Jak to juz wcześnie zostało napisane, znajduje sie pomiędzy plażami tekstylnymi .Brak tam klimatu... Nie polecamy. Druga plaża znajduje się w kierunku Sveti Vlas. Dotrzeć do niej mozna nadmorską promenadą przy której znajdują sie stragany i bary w których dla ochłody można wypić pifko Zagorke. Cena bro w restauracji to około 4-5zł. ( we wrzesniu to nawet 3zł).
Przy tej promenadzie znajduje sie hotel Glarus. Od niego trzeba jeszcze przejść jakiś kilometr. Na tej plaży juz jest lepiej niż przy tej rzeczce. Jednakże osobom mieszkającym w Słonecznym Brzegu zdecydowanie polecamy stracić 2zł (koszt biletu) i podjechać miejskim autobusem nr 1 do Nesebyru. Autobusy kursują bardzo często. Bilety kupuje sie u konduktora. Jadąc od strony Słonecznego Brzegu należy wysiąść na przystanku nr 18 o nazwie Panoramio,który znajduje się przy takim oto hotelu….
Tak wiec wysiadamy na przystanku i idziemy w stronę Nesebyru.(jak wysiądziemy z autobusu odbijamy na lewo) Dochodzimy do skrzyżowania przy której znajduje się piekarnia sprzedającą tzw. Zakuzki. Smaczne wypieki. Polecamy
Skręcamy na tej krzyżówce przy tej piekarni na prawo i idziemy cały czas prosto… Dochodzimy do kolejnego skrzyżowania…
Teraz skręcamy w prawo… Idziemy jakieś 400m(mijamy po drodze myjnie samochodową- aftomywka) i skracamy na lewo w stronę plaży. Charakterystyczny punkt tego skrętu to ogrodzenie z jakieś zielonej pleksi….. Za chwile ukazuje się nam taki oto widok
To jest właśnie wejście na plaże.. Aby dojść do naturystycznej jej części musimy skierować się na prawo. Na zdjęciu poniżej widać w oddali tą właśnie część tam pod tym klifem… Widok z tej plaży to Stary Nesebyr….
Polecamy to miejsce

Autor: agniesiaaaDodaj swój raport

Słoneczny Brzeg | #2

Witamy, Jestesmy aktualnie w Bułgarii " Słoneczny Brzeg" ,To co mozemy napewno powiedziec, to jest plaza naturystyczna w kierunku Nesebaruu w odleglosci ok 200m za hotelem Burgas lub inaczej od głownego deptaku musimy minąć dwia stalowe pomosty . Na tą chwile pierwszy jest zagrodzony. Na drugi mozna wejsc. Poczatek plazy dla naturystow zaczyna sie za licznymi rzedami Parasoli ktore sa płatne 7 lv za dobe, dodatkowo przed plaza jest tabliczka "plaza jest nie strzezona przez ratownikow" i Znak zakaz kapieli. Koniec plazy wyznacza chłodna rzeczka ok 3 m szerokosci wpadajaca do morza.
Polecamy Bulgarie Tutaj pogoda jest swietna.

Autor: tomjolaDodaj swój raport

Słoneczny Brzeg | #1

W tym okresie przebywałem na urlopie w tych miejscowościach. Niestety w Św. Własie są jedynie 3 niewielkie plaże, zajmowane jedynie przez 'tekstylnych'. Jedyna plaża naturystyczna jest w Słonecznym Brzegu, gdzie ze Św. Własu najtaniej dostać się można kursującą tam lokalną komunikacją autobusową (koszt ok. 1,60 PLN). Plaża znajduje się w południowej części kurortu, ok. 200 metrów za hotelem 'Burgas' kierując się w stronę Nesebaru. Część naturystów prócz plaży rozkłada się na niewielkich wydmach znajdujących się bezpośrednio przy tej plaży bądź pod wydmami ale od strony lądu.

Generalnie w Słonecznym brzegu są doskonale utrzymane plaże, na których jest czysto, są parasole i kosze na śmieci. Nie można tego niestety powiedzieć o plaży naturystów, gdyż nikt w takim sensie się nią nie zajmuje, stąd nierzadko spotkać można walające się śmieci. Umiejscowienie tej plaży w niemałej odległości od centrum powoduje że wycieczki obserwatorów nie są zbyt częste, choć niestety mają miejsce. Ogólnie jednak polecam to miejsce do wypoczynku, bo prócz plaży mamy wspaniałe ciepłe morze..

Autor: Benny22Dodaj swój raport