Złote Piaski | #4

Plaża N w Złotych Piaskach to wydzielona część plaży "Nirvana", oddzielona od części tekstylnej wysokim płotem. Znajduje się na północnym krańcu kurortu, za ostatnimi hotelami i przystanią, ok. 2,5 km od "centrum". Znaki informacyjne (w tym także o części N) można spotkać w całych Złotych Piaskach. Na plażę kursuje kolejka turystyczna za 4 lewa.

Od lądu plaża jest oddzielona skarpą z gęstymi zaroślami, a od północy zakończona klifem. Za nim ciągnie się następna plaża, dużo węższa, z towarzystwem mieszanym. Pod klifem natura pozostawiła kilka głazów.

Na plaży są dostępne do wynajęcia leżaki (7 lv/dzień) i parasole (8 lv/dzień), dla wynajmujących przez kilka dni są zniżki. Za i przed strefą parasoli można rozłożyć się na własnym kocu. Dno jest piaszczyste i opadające bardzo łagodnie - ok. 50 m od brzegu w wodzie można wciąż stać. Na plaży jest ratownik.

Na plaży jest bar z drinkami i innymi alkoholami, oddzielający część tekstylną od naturystycznej. Od strony plaży N zorganizowano osobny bar i stolik, do których można podejść w stroju organizacyjnym. Drinki można zamówić w dwóch wersjach - z alkoholem oryginalnym (10-13 lv) albo krajowym (tańsze o 2-3 lv). Można też w nim zjeść. W części tekstylnej można wynająć przejażdżkę na skuterze wodnym i tym podobnych atrakcjach.

W rogu plaży jest też prysznic (w części N) a obok toalety (wspólne z częścią tekstylną). Pod wiatą na plaży siedziała również pani oferująca masaże (nie sprawdziliśmy cen).

Plaża "Nirvana" to miła odskocznia od klimatu kurortu - głośnego, pełnego ludzi, sklepów z pamiątkami, knajp i wszechobecnej zabudowy. Nie ma tam hoteli ani głośnej muzyki. To miejsce, gdzie naprawdę można wypocząć i odpocząć. Jedyną wadą są ludzie pływający na skuterach i innych bananach, co psuje trochę spokojną atmosferę tego miejsca.Autor: szkodnikDodaj swój raport
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed napisaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

Byłem tam w dniach 23-29 sierpnia. Rewelacja!, piasek jak nad Bałtykiem(i plaża i w morzu),spokój, przyjazna atmosfera.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Musisz potwiedzić że jesteś człowiekiem, a nie skryptem komputerowym.