Świdry pod Warszawą

Pokaż na większej mapie
Plaża w Świdrach została założona przez ówczesnych aktywistów na początku lat 80, na fali popularności przeboju Zbigniewa Wodeckiego i jako alternatywa Wału Miedzeszyńskiego. Dziś plaża w Świdrze, taka jaką była kilka lat temu, nie istnieje. Praktycznie nie ma tam nikogo, słynny zajazd "Pod Dębami" straszy ruiną, ścieżki zarosły krzakami. Czasy świetności ma już zdecydowanie za sobą.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed publikacją komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

Dzis się wybrałem. Woda wysoka podmywa urwiska. Wszystko zarosło juz tam nikt nie przychodzi chyba

A JAK NA TA PLAZE MOZNA DOJECHAC?

Spóźnione, ale może się przydać na sezon 2017 r. Możliwości są trzy (te znam): 1. od strony Józefowa (ul. Wyszyńskiego) skrzyżowanie przy dawnym zajeździe "Pod Dębami" teraz lądowisko. Na rowerze ok. 15 - 20 min. tak jak prowadzi ścieżka. Może być problem wzdłuż Wisły (kierunek W-wa)ze względu na podmycie brzegów przez wodę która je zabiera co roku. 2. Wjazd (dla jadących z W-awy)przy zbiorniku wodnym "Łacha" - nie widoczny od strony drogi. Charakterystyczne miejsce to ogrodzony teren a w nim koniki. Blisko przystanek autobusowy linii 702 3. Wjazd od strony Otwocka ze skrzyżowania na wysokości PKN Orlen. Tak jak prowadzi droga potem ścieżka do znaku "rezerwat wyspy świderskie". następnie wzdłuż Wisły. I pojawia się ten sam problem - Wisła kradnie brzeg. Najczęściej korzystam z opcji 1 i 2