Costa Brava

Pokaż na większej mapie

Costa Brava czyli „Dzikie wybrzeże” to region turystyczny w Katalonii rozciągający się od miejscowości Blanes aż do granicy z Francją. Przewodniki wymieniają pięć najlepszy plaż N w tym regionie. Są to
Cala Tavallera – Port de la Selva,
Playa de la Boadella – Lloret de Mar,
Playa de la Isla Roja – Begur,
Playa del señor Ramón – Santa Cristina d’Aro
oraz Playa de Es Borró – Colera.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed publikacją komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

Byliśmy w Lorett de Mar w II połowie września 2018 r. Z plaży Boadella korzystaliśmy kilkukrotnie. Można do niej dojść idąc przez samo miasto Lorett, lub poprzez plażę Fenals i dalej wzdłuż morza i "Ogrodów Św.Klotyldy". w obu przypadkach jest to spacer około 40 minutowy. Plaża jest bardzo ładna. Jest możliwość opalania się na piasku, lub na "skałkach". Jest to również bardzo dobre miejsce dla osób, które lubią nurkować, gdyż dno jest różnorodne oraz jest tam mnóstwo ryb. Jednak warto zaznaczyć, że nie jest to typowa plaża naturystyczna, gdyż tak jak praktycznie wszędzie w Hiszpanii, obok naturystów opalają się osoby w strojach, lub panie topless. Jednak panuje pełna harmonia i bardzo luźna, przyjazna atmosfera. Ogólnie szczerze polecamy tę plażę, bo naszym zdaniem jest to najpiękniejsza plaża w okolicy Blanes i Lorett de Mar. Jeśli jeszcze kiedyś pojedziemy w tę okolicę to na pewno pójdziemy na Boadellę.

Jest jeszcze plaża w Empuriabrava, zaraz za Roses. Jedno z pierwszych miejsc za granicą francuską. Trzeba przejść za kanał po prawej stronie od miejscowości i tam 200 m za campingiem zaczyna się plaża. Zwykle mało uczęszczana. W tym roku najczęściej kilkanaście-kilkadziesiąt osób.