Chechło | #13

Na ten moment plaży na Chechle nie ma!
Wiosną ogrodzenie jak co roku po zimie wymagało remontu, bo szkodziły mu zarówno siły przyrody, jak i siły wandali. Jednak w tym roku płot nie został uszkodzony czy przewrócony, tylko wszystko co było na plaży (ogrodzenie, ławeczki) zostało rozebrane i uprzątnięte przez połączone siły zarządców ośrodków i nadleśnictwa. Dotychczas mieliśmy ich niepisaną akceptację na golasowanie za ogrodzeniem, jednak podobno wpływały do nich liczne skargi ludzi przechadzających się rodzinnie ścieżką biegnącą wzdłuż płotu naszej plaży i stąd decyzja, że plaża musi z tego miejsca zniknąć.

Był pomysł na nową lokalizację plaży nad Chechłem i były rozmowy w tej sprawie. Nowa lokalizacja miała być znacznie lepsza od starej, bo plaża byłaby większa i bez ludzi defilujących tam i z powrotem 50cm od naszego płotu i mieliśmy dostać oficjalną zgodę na wygrodzenie tego terenu i golasowanie za ogrodzeniem. Mogło być super, jednak czerwiec to już czas kiedy się plażuje, a nie zaczyna rozmowy o organizacji plaży i w tym roku nie udało się dojść do porozumienia z włodarzami tego terenu. Może jeśli zaczniemy z nimi rozmawiać wczesną jesienią uda się zorganizować plażę w przyszłym roku.

Ostrzeżenie!
2 lipca na FB pojawił się taki wpis:
"Na zalewie Nakło-Chechło można już pływać kajakami i rowerami wodnymi. Można się także kąpać, woda jest bardzo ciepła. Kilka dni temu odbudowano ogrodzenie na plaży naturystów. Obecnie ogarnia ją brezentowa zasłona o wys. 2 m. Pole namiotowe jest czynne, aczkolwiek prawie puste ze względu na brak słońca."
Źródło : https://www.facebook.com/naklochechlo

Ostrzegam, że N plażowanie nad Chechłem w tym roku może być kosztowne (mandat).
Odpytany telefonicznie Nadleśniczy potwierdza, że płot się ostatnio pojawił, ale został on samowolnie odbudowany na miejscu tego rozebranego. Ani Nadleśniczy, ani osoby które z naszej strony rozmawiały z Zarządcami terenu nad Chechłem nie wiedzą nic o tym, aby cofnięto decyzję o zlikwidowaniu naszej plaży. Ponadto podobno pojawiała się ostatnio na plaży Straż Miejska i wręczała golasom mandaty. Skoro zarządca postanowił plażę zlikwidować, to może uparcie domagać się interwencji SM.

Autor: Lady_MDodaj swój raport