Skocz do treści

Witamy na forum NNS

Zrób coś sensownego

W TYM MIESIĄCU W KLUBIE NNS

Termy Rzymskie, Czeladź, 2015-2021


Lady_M
 Udostępnij

Rekomendowane posty

Devan obiekt jest kiepski w twojej ocenie, masa innych osób, w tym między innymi ja ma inne zdanie. Nie wiem czym ty byłeś zajęty, ale wielokrotnie było mówione, iż będzie prasa i robione zdjęcia oraz kręcone filmy reklamowe, a jak ktoś sobie tego nie życzy ma to zgłosić. Z tego co ja wiem to na takiej imprezie byłeś pierwszy raz, więc niby skąd wiesz jak jest na innych zawodach?

Dopisane: 14 marzec 2015 o 10:44

Poza tym z tego co ja oglądałam zdjęcia, nikt nie jest na nich nago, strategiczne miejsca są zasłonięte. Teraz tak sie zastanawiam, czy ty wstydzisz się nagości czy tego, iż ktoś zobaczy że poprawnie umiesz saunować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

a jak ktoś sobie tego nie życzy ma to zgłosić

Nie, prezes mówił, że ma się "usuwać z kadru" czy coś takiego. Nie zareagowałem, bo myślałem, że fotografować będą tylko pozujących chętnych, takiego świństwa to się nie spodziewałem.

Z tego co ja wiem to na takiej imprezie byłeś pierwszy raz, więc niby skąd wiesz jak jest na innych zawodach?

Mówię o imprezach saunowych, na których byłem. Na NN w Aquapalace też były zdjęcia, ale TYLKO dla tych, co chcieli. Np. przy wieczorach saunowych w TM fotografują tylko obsługę przebrana w stroje do seansów. Raz jak zobaczyłem panią z aparatem, to od razu zapytałem o tę kwestię, więc wiem.

Ale fakt, człowiek mądry po szkodzie, przy następnej podobnej okazji (choć już z pewnością w innym obiekcie, bo TR to już u mnie czarna lista) zastrzegę sobie tę kwestię na wejściu i poinformuję o tym fakcie wszystkie osoby związane z organizacją wydarzenia.

Dopisane: 14 marzec 2015 o 10:50

obiekt jest kiepski w twojej ocenie

Też napisałem "w moim odczuciu". Jest jasne, że każdy lubi co innego, więc za innych się nie wypowiadam

Edytowane przez Devan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No ja pamiętam, że było wielokrotnie powtarzane, że jeśli ktoś nie chce być fotografowany lub filmowany, to ma to zgłosić. Mnie np. nigdzie nie widać, bo w saunarium siadałem na najwyższych półkach zazwyczaj, a w kadrach z pleneru mnie nie uchwycono ;) Tak jak pisze edi miejsca strategiczne są zamazane i nic nie widać. Dla mnie osobiście te filmy to niesamowita frajda ze wspomnień ze świetnej imprezy saunowej :)

Odnośnie tego, że TM mają równie duże sauny - TM  (tak samo jak LA) nie bierze udziału w efekcie synergii jakim jest impreza Sauna Cup, w związku z czym w sposób naturalny nie są tutaj wymieniane - na zasadzie - o nieobecnych nie mówimy  - czyli nie plotkujemy i nie rozpowszechniamy żadnych informacji na temat kogoś, kto nie może zabrać głosu. 

Edytowane przez MK7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak jak pisze edi miejsca strategiczne są zamazane i nic nie widać.

Dla mnie to jest bez znaczenia. Publikowania moich zdjęć w negliżu sobie nie życzę. Mój goły tors czy moje nogi widać w całej okazałości :facepalm:  A przy zamazanych i tak widać, że się jest nago. Jeśli już, to zamazane powinny być twarze uczestników.

No ja pamiętam, że było wielokrotnie powtarzane, że jeśli ktoś nie chce być fotografowany lub filmowany, to a to zgłosić.

Gdybym wiedział, że te zdjęcia czy filmy będą w ten sposób, poruszyłbym niebo i ziemię, żeby skrawka mnie na nich nie było. Ale jak mówiłem, człowiek mądry po szkodzie... :mur:



Dopisane: 14 marzec 2015 o 11:08
y wstydzisz się nagości czy tego, iż ktoś zobaczy że poprawnie umiesz saunować.

Nagości ani saunowania się nie wstydzę, ale po prostu nie chcę, by moje zdjęcia w negliżu były publikowane w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

usiadłeś tam, gdzie sięgała kamera

Nie miałem wyboru. Wchodziłem akurat nie z tą opaską i tam mnie skierowano. :facepalm:

Poza tym unikałem bycia w kadrze, jak tylko mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Była jawna i konkretna informacja, że będą media na imprezie i będą to relacjonowayły w foto, audio i video.
Wszyscy o tym doskonale wiedzieli.

Kilkukrotnie była taka informacja, że będą nagrywać, fotografować i jak ktoś nie chce być na zdjęciach to niech podejdzie i zgłosi ten fakt.

Są zawody są i media - dla mnie jasna sprawa - jak idę na mecz i siedzę na publice to moje zdjęcia też mogą znaleźć się w necie, gazecie, tv i innych, chyba każdy ma tego świadomość. Tym bardziej, że podkreślane to było na początku imprezy jak i przed niektórymi seansami.

Edytowane przez Aufguss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Są zawody są i media - dla mnie jasna sprawa

Jak mówiłem, takiej nachalności się nie spodziewałem... Nauczka na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Devan porównanie zlotu naturystów tj. AP do zawodów odbywających sie w TR to coś nie tak. Jeszcze raz powtórzę, to były zawody nie noc saunowa. Wydaje mi sie, że nawet nie mieli obowiązku nas o tym informować. Zrobili to jednak ze względu na strefę nagości. Na każdej nocy saunowej w TR oraz innych na których ja bywam są robione zdjęcia, a umieszczane ich w mediach jest tylko za zgodą osób na nich będących. Nie gniewaj sie ale twoje "świetę oburzenie" na tą sytuacje jest śmieszne i niestety niesłusznie robisz w tym wypadku czarny PR Termom Rzymskim i jego właścicielowi. A tego po tobie sie nie spodziewałam :( Masz prawo do nielubienia TR za to, iż ich klimat tobie nie pasuje, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Będąc kiedyś na podobnych zawodach w TR, już przy wejściu dostawaliśmy karteczki do podpisu, że wyrażamy zgodę na udostępnienie swojego wizerunku, bo media też były. Ktoś, kto nie chciał, nie musiał wchodzić. Prezes i obsluga potem powtarzali, że jak ktoś nie chce być ujęty, to niech unika wejścia w kadr. Na seansach, mówiono, że teraz wchodzi reporter i należy zakryć miejsca intymne. Niektóre osoby schylały głowę w dół, tak że trudno ich potem rozpoznać.

Relacje z takich imprez muszą pokazywać uczestników, nie tylko pojedyńcze osoby, bo jest to impreza w pewnym sensie masowa (zawody) a nie kameralna, np. czyjes urodziny.

Chodząc na takie imprezy medialne, należy się z tym liczyć, że jest to miejsce publiczne (tak jak hala sportowa, festyn osiedlowy, akwapark, stok narciarski), gdzie wydarzenie może być nagrywane. Również impreza saunowa należy do tej kategorii. Sam fakt poprawnego saunowania i to, że może nas ktoś rozpoznać, chyba nie powinien aż tak bardzo nas stresować.

Nie mamy się czego wstydzić. Moja rodzina, znajomi w pracy i inni wiedzą, że czasem chodzę do sauny. a w saunie siedzi się nago, wszystkim o tym mówię. Gdyby ktoś zobaczył mnie nawet nago na zdjęciach w takich okolicznościach, nie miałbym żadnej traumy. Tym bardziej nie ma powodu do paniki, jeśli miejsc intymnych nie widać.

Devan, wyluzuj. Mam wrażenie, że przejąłeś się tym tak, jakby ktoś sfilmował cię na biciu seksualnego rekordu świata. Bo i takie zawody się odbywają. :)  Może na przyszłość unikaj takich imprez, nie tylko w TR, to może zdarzać się wszędzie. Nie widzę większego błędu ze strony TR.

Edytowane przez Nakman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Piszę, jak było i każdy sobie wnioski może wyciągnąć.

Jeszcze raz powtórzę, to były zawody nie noc saunowa.

Ja nie widzę różnicy. Jedno i drugie to impreza saunowa i powinny obowiązywać te same reguły.

Nie gniewaj sie ale twoje "świetę oburzenie" na tą sytuacje jest śmieszne i niestety niesłusznie robisz w tym wypadku czarny PR Termom Rzymskim i jego właścicielowi. A tego po tobie sie nie spodziewałam :(

Cóż, nie lubię, gdy nago znajduję się w Internecie. Tym bardziej bez pytania o zgodę. Jeśli Ty to lubisz, Twoja sprawa. A tu najbardziej irytuje mnie fakt, że zostałem postawiony przed faktem dokonanym. Starałem się unikać bycia na zdjęciach, ale i tak złapano mnie jak zwierza w klatkę...

A czarny PR - cóż na taką opinię obiekt i jego prezes sobie w moich oczach zasłużyli... A decyzje o wpisaniu TR na moja czarną listę podjąłem już dużo wcześniej, po powrocie z SC i zobaczeniu zdjęcia z DZ, tylko z grzeczności o tym nie na forum nie pisałem. Wyszło teraz, jak napisałem, że już tam nie przyjadę... Zaznaczam, że pierwotnie powodu nie podałem, ale pociągnięto mnie na język...



Dopisane: 14 marzec 2015 o 11:43
Będąc kiedyś na podobnych zawodach w TR, już przy wejściu dostawaliśmy karteczki do podpisu, że wyrażamy zgodę na udostępnienie swojego wizerunku, bo media też były.

Na SC nic takiego nie było. Gdyby było, sprzeciwiłbym się.

Sam fakt poprawnego saunowania i to, że może nas ktoś rozpoznać, chyba nie powinien aż tak bardzo nas stresować.

Ale, jak mówiłem nie chcę mojego negliżu w Internecie. Fotografować i filmować nawet mnie mogą, byle tego nie publikowali!

Może na przyszłość wogóle unikaj takich imprez

Akurat takie imprezy bardzo lubię i Sauna Cup tez bardzo mi się podobało. Nie lubię natomiast braku poszanowania mojego prawa do prywatności. Cóż, mleko się rozlało. Trzeba wyciągnąć wnioski i przy następnej okazji tego skrupulatnie dopilnować, by absolutnie nigdzie nie było publikacji mojego nagiego ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Devan moje nagie zdjęcia były z TR w głównym wydaniu wiadomości, więc akurat ja świętnie rozumiem co ty możesz czuć. Ale wtedy to było kręcone bez mojej zgody i wiedzy z bloków obok. Więc to nie jest tak, że ja lubię się pokazywać nago w telewizji, Ale nie widzę nic złego w takich filmikach które są teraz kręcone i udęstępniane w celach reklamowych poprawnego saunowania i obiektów w których ono ma miejsce. A zdjęcia z takich imprez ściągam, wywołuje i mam na pamiątkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale nie widzę nic złego w takich filmikach które są teraz kręcone i udęstępniane w celach reklamowych poprawnego saunowania i obiektów w których ono ma miejsce.

Ja też, ale tylko na wyraźną zgodę osób będących na zdjęciach czy filmach. A ja się nie zgadzam na wykorzystanie mojego nagiego wizerunku w jakimkolwiek celu. Ja przychodzę do sauny saunować i/lub dobrze się bawić, a nie wystepować w filmie czy sesji zdjęciowej.

Jak mówiłem nie będę tego już rozdmuchiwać, bo ta sytuacja wynika też częściowo z mojego zaniedbania i niedopatrzenia. Ale wnioski wyciągnę. I żyje nadzieją, że żadnych przykrych konsekwencji z powodu tej "nagiej sesji" w TR mieć nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

TwoStepsToHell

Devan ale nie wstydź się swojego torsu i nóg. Nie ma potrzeby. Z wyglądem u Ciebie wszystko w porządku, nawet bardzo w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Devan ale nie wstydź się swojego torsu i nóg.

Ile razy mam pisać, że się nie wstydzę, tylko nie chcę publikacji tego w Internecie czy innych mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

O tym, że byłem filmowany w negliżu, dowiedziałem się dopiero z filmu...

O jakim negliżu Ty piszesz? Przecież widać raz fragment Twoich pleców, a raz twarz i fragment fragment klatki, bo jesteś schowany za innymi ludźmi. Co więcej ci wszyscy inni ludzie stojący przed wejściem do sauny i zasłaniający Ciebie stoją owinięci w ręczniki, więc przez analogię nie nasuwa się podejrzenie, że Ty stoisz tam nago.

Ja również słyszałam informację o tym, że będą robione zdjęcia i kręcone filmiki oraz że nie będzie na nich nagości, ale jeśli ktoś mimo wszystko nie chce na nich być, to ma poinformować osoby fotografujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale przecież media przemielą i zapomną. Naprawdę nie masz większych zmartwień niż to gdzie Cię pokażą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Devan wybierając takie zainteresowania jak naturyzm i sauna powinneś wcześniej o tym pomysleć i w takim przypadku najlepiej z nich zrezygnować lub ograniczyć. Wiesz, na zasadzienie zdrowe jedziecie mi szkodzi, więc go nie jem. W moim otoczeniu też są osoby które kochają sauny i naturyzm, ale ze względu na swoją prace nie mogą pozwolić sobie na wizerunek osoby która pokazuje sie nago w mediach. Z sauny korzystają tylko prywatniej a nie publicznej a naturyzm uprawiają na własnej odizolowanej działce.

Edytowane przez edi71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Publikowania moich zdjęć w negliżu sobie nie życzę. Mój goły tors czy moje nogi widać w całej okazałości

Człowiek z widocznym torsem nie musi być nagi i Ty na tym zdjęciu nagi nie byłeś. A już jeśli chodzi o nogi,tonie rozśmieszaj mnie - wg tego co piszesz wszystkie dziewczyny w miniówach chodzą po ulicach w negliżu :D A to, że w Twoim przypadku odsłaniasz tych nóg z 50cm więcej niż większość mężczyzn, bo i tak maleńki ręczniczek jeszcze składasz przed owinięciem się nim na pół,to już zdecydowanie nie jest wina prezesa obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale przecież media przemielą i zapomną.

Internet nigdy nie zapomina.

O jakim negliżu Ty piszesz?

To zobacz sobie zdjęcie na stronach internetowych Dziennika Zachodniego.

A co do filmu, to publikacji którychkolwiek skrawków mojego ciała w mediach, nawet drobnych, będę sie zawsze sprzeciwiał w miarę możliwości.

wybierając takie zainteresowania jak naturyzm i sauna powinneś wcześniej o tym pomysleć i w takim przypadku najlepiej z nich zrezygnować lub ograniczyć.

W kontekstach saunowych czy naturystycznych obowiązuje zwyczajowy lub regulaminowy zakaz utrwalania wizerunku osób korzystających z tej formy wypoczynku. Jak widać, niektórzy wolą dla własnego biznesu łamać te ustalenia...

A poza tym, to praca zawodowa nie ma związku z moim życiem prywatnym. Zdecydowanie oddzielam te kwestie i nie będę pozwalać, by jedno miało wpływ na drugie. Nie będę ograniczać sobie tego, co lubię z żadnego powodu. Niewolnikiem nie jestem.

Człowiek z widocznym torsem nie musi być nagi i Ty na tym zdjęciu nagi nie byłeś. A już jeśli chodzi o nogi,tonie rozśmieszaj mnie - wg tego co piszesz wszystkie dziewczyny w miniówach chodzą po ulicach w negliżu

Wystarczy, że widać część ciała, której nie chce, by media publikowały. Jeszcze raz powtarzam. Nie mam nic przeciwko, by inni ludzie widzieli dowolną część mojego ciała, na plaży, w saunie, na ulicy, gdziekolwiek. ALE NIE W MEDIACH!

Edytowane przez Devan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja to widzę tak, będzie nowy temat w Rozmowach trolowanych :) Tytuł może być "Nagie nogi w mediach" ;) Devan załatwileś mnie, jak jutro wrócę do domu to specjalnie sprawdzę czego i ile pokazałeś w mediach :)

Edytowane przez edi71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

będzie nowy temat w Rozmowach trolowanych

Przypominam, że to nie ja sprowokowałem tę dyskusję. Na początku napisałem tylko:

Właśnie z tego względu, że wbrew mojej woli pojawiłem się najpierw na zdjęciu na stronach Dziennika Zachodniego, teraz na filmie, nie przyjadę już do tego obiektu. Prezes zapewniał na początku, że nikt, kto nie chce, nie będzie fotografowany czy filmowany. A jak jest w rzeczywistości, widać w załączonym filmie i na zdjęciach z imprezy też...

Jako informacja miało to wystarczyć, ale co niektórzy woleli drążyć temat na dwie strony wątku...

Edytowane przez Devan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie Devan, ty to sprowokowaleś swoją niewiedzą jak to wygląda na tego typu imprezach. Jest to o tyle dziwnę że forum czytasz często i nie pierwszy raz widzisz taki filmik. A zwalanie winny za swoją ignorancje na TR i ich prezesa, jest śmieszne i dziecinne co każde z nas próbuje na poważnie lub żartami tobie uświadomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

jak jutro wrócę do domu to specjalnie sprawdzę czego i ile pokazałeś w mediach :)

Miłego oglądania :grin:

Dopisane: 14 marzec 2015 o 13:26

A zwalanie winny za swoją ignorancje na TR i ich prezesa, jest śmieszne i dziecinne co każde z nas próbuje na poważnie lub żartami tobie uświadomić.

Sam przyznałem, że trochę mojej winy też było. Ale nie zmienia to faktu, że mając do czynienia z nagością czy choćby niekompletnym ubiorem, powinno być uzyskanie wcześniejszej zgody klientów na publikację wizerunku w takiej sytuacji. Trzeba umieć uszanować cudzą intymność. A tego nikt w TR nie zrobił, tylko wpuścili wszystko, co możliwe dla reklamy własnego przybytku.

nie pierwszy raz widzisz taki filmik

Przyznam się bez bicia, że filmików z poprzednich imprez nie oglądałem, a długaśne wątki o imprezach na których nie byłem, czytałem raczej pobieżnie. Także przyznaję się, nie wiedziałem, że tak jest.

Dla mnie EOT. Stało się, trudno, martwić i stresować się tym nie będę. Wnioski odpowiednie wyciągnąłem i wszystko gra.

Edytowane przez Devan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

TwoStepsToHell

Devan Twój sprzeciw wobec pokazywania Twojej nagości jest odwrotnie proporcjonalny do długości ręcznika jakim się okrywasz :P

Może zatem szlafrok da rade okryć Twoje nagie miejsca znacznie bardziej wykraczające poza nagie miejsca przeciętnych osób ;)

Uśmiałem się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Ważny komunikat

Musisz zaakceptować nasze Warunki użytkowania.