Polska

Możliwości uprawiania naturyzmu w Polsce są duże, gdyby nie kapryśna pogoda byłoby wręcz idealnie, bo poza tropikami nie ma nigdzie ładniejszych plaż niż w Polsce. Na naszym wybrzeżu jest mnóstwo miejsc do nieskrępowanego opalania się i kąpieli, plaże w Rowach, Dębkach czy też Chałupach nie mają sobie równych, szeroka plaża, wydmy, piasek tworzą niepowtarzalną atmosferę, urok falochronów jest nie do pobicia. Zdaniem wielu naturystów Dębki to jedna z najlepszych plaż w Polsce, nie tylko ze względu na piasek i szerokość plaży (tu Rowy akurat są lepsze od Dębek) ale z powodu znakomitej atmosfery jaka tam panuje. Na naszych plażach przeważają pary i rodziny, dzieci bez problemu znajdują towarzyszy do zabaw w piasku. Rzecz jasna możemy się sprzeczać co do palmy pierwszeństwa, ale prawie na pewno Dębki są najbardziej popularną i uczęszczaną plażą naturystyczną w Polsce. Ponadto, Dębki są jedynym miastem w Polsce którego władze oficjalnie usankcjonowały plażę N - w mieście znajdują się drogowskazy kierujące plażowiczów we właściwym kierunku.

Patrząc na mapę wybrzeża od zachodu w kierunku wschodnim, naturystów możemy spotkać na następujących plażach: Międzyzdroje-Lubiewo, Grzybowo, Rowy, Dębki, Chałupy, Gdańsk-Stogi, Piaski. Oczywiście w innych miejscowościach, na uboczu, na pustych dzikich plażach również można znaleźć dla siebie miejsce czy też czasami spotkać opalających się golasów, na przykład w okolicach latarni Stilo, ale są to przypadki marginalne i nie można tu mówić o miejscu gdzie regularnie bywają naturyści.

Oprócz plaż nadmorskich, naturyści spotykają się na nielicznych plażach w głębi lądu. Największe z nich to Wał Miedzeszyński w Warszawie, Wał Zawadowski w Warszawie, Kryspinów pod Krakowem oraz Pogoria IV w Dąbrowie Górniczej, lecz większość naturystów zgodzi się ze stwierdzeniem że atmosfera plaż położonych nad Bałtykiem, jest znacznie lepsza od tych śródlądowych. Ich ciemną stroną jest to, że w odróżnieniu od typowo wakacyjnych nadmorskich miejsc, plaże położone w pobliżu dużych miejscowości łatwiej przyciągają niepożądanych osobników - podglądaczy lub zboczeńców.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. NNS nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii ani nie utożsamia się z nimi. Przed napisaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z regulaminem portalu.

Komentarze

Przydało by się zaktualizować listę plaż N bo np. Plaża naturystów między Dziwnówkiem a Łukęcinem już nie ma byłem sprawdź w zeszłym roku sami tekstylni tam byli za to jest nie oficjalna plaża n Pogorzelica - Mrzeżyno dużo golasów fajna atmosfera

Byłem w ubiegłym roku w Dębkach pierwszy raz na plaży N, plaża fajna golasów sporo jak również spacerujących tekstylnych. Faktycznie można w siatkę pograć, jak i spokojnie odpocząć bo plaża szeroka, ale woda na koniec lipca była okrutnie zimna. Z tego co zauważyłem mało komu przeszkadzali tekstylni, z resztą byłem po raz pierwszy i do tego na początku plaży tuż na granicy plaży tekstylnej z plażą N to około 200-300 od rzeki na zachód. Polecam wejście zaraz za rzeką nr 25 bo do wejścia 26 lepiej rowerkiem dojechać bo daleko. Fajną sytuację zauważyłem gdy szła para tekstylnych, nadzy faceci w okół pani idzie obserwuje jest ok ale gdy w zasięgu wzroku ukazały się nagie panie to dopiero partnerowi się dostało i cała wstecz. Naprawdę ciekawie to wyglądało bo mi jako początkującemu nagość nie przeszkadza, być może przez to że jestem częstym bywalcem saun.

Łazy... T duża porażka! Niestety pomimo oznakowania tablicami informacyjnym ( od strony Łazów już ukradziona), tekstylnych mnóstwo. Ponadto hordy kolonistów (tak niepełnoletnich wraz z ich opiekunami) przechadzają się po plaży. Info na dzień dzisiejszy _

Miałem sprawdzić Łazy, ale nie doszedłem :) Za to prponuję Mielno - około 200-300 metrów od "kanału" w kierunku Łaz. Miło, spokojnie.

w tym roku czyli 2017 jade da dąbek koło Darłowa ponoc jest plaza na wysokości jeziora kopan czy to prawda i jak tam trafic

My to miejsce - na mierzei jez. Kopań nazywamy dziką plażą. Samochodem tam się nie dojedzie, rowerem łatwo, wręcz za łatwo. Po plaży naturystów pozostało tylko wspomnienie ... Tak mniej więcej 8 lat temu zostałem tam wyzwany od zboczeńców i od tej pory nago tam przebywam tylko gdy kompletnie nie ma nikogo. Czasem po silnym deszczu nagle się rozpogadza - wtedy są te chwile gdy można pobyć trochę nago - jeszcze współczesnych pruderyjnych nie ma :-)

W tym roku w miesiącu lipcu pływałem po zalewie solińskim i w kilku miejscach spotkałem naturystów, myślę,że można by ten ruch trochę wzmocnić . Nawiązałem z kilkoma osobami kontakty i w przyszłym roku zamierzamy większą paczką spotkać się nad malowniczym zalewem solińskim. Będzie to w okolicy Pustelni Juliusz z pod Dębu . pozdrawiam

w Chłapowie nie ma plaży dla naturystów byłem szukałem według waszego opisu położenia i nie znalazłem

Bardzo słabo z tymi plażami u nas a jeszcze gorzej z mapą na której brakuje niestety wielu lokalizacji. Bardzo proszę wszystkich o uzupełnianie tej mapy.

to brakujący link do mapki opisanego miejsca http://wikimapia.org/33339357/pl/Pla%C5%BCa-Naturyst%C3%B3w-korekta

Strony

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Musisz potwiedzić że jesteś człowiekiem, a nie skryptem komputerowym.